Péče o dítě - dotazník

Témata nejrůznějšího zaměření věnující se dětem - DÍVKÁM I CHLAPCŮM - jejich zájmům, koníčkům, výchově a vzdělávání.

PRŮZKUM (nejprve si přečtěte návod - první příspěvek)

1. Vyplňuji tento dotazník (všichni označí)
22
3%
2. Jsem GL
20
2%
3. Mám vlastní dítě - děti
8
1%
4. Mám nevlastní dítě - děti
4
0%
5. Mám zkušenosti s péčí o mladšího sourozence
7
1%
6. Mám zkušenosti s péčí o příbuzné dítě
11
1%
7. Ve své profesi pracuji s dětmi
4
0%
8. Dělám chůvu
2
0%
9. Vedu dětský kolektiv
9
1%
10. Umím chovat miminko
17
2%
11. Dokáži přebalit miminko
12
1%
12. Umím kvalitně přebalovat
6
1%
13. Umím ukolébávat
10
1%
14. Má zkušenost s krmením z lahvičky
9
1%
15. Zvládám intimní hygienu u miminek
9
1%
16. Umím osprchovat či vykoupat dítě
14
2%
17. Mám zkušenosti s mytím dívčího genitálu
9
1%
18. Umím namazat dítě krémem
14
2%
19. Umím vyčistit uši a nos u malého dítěte
7
1%
20. Umím bezbolestně ostříhat nehty dítěti
9
1%
21. Umím správně odstranit klíště
10
1%
22. Mám zkušenost s trháním zubů u dětí
2
0%
23. Umím učesat chlapce
6
1%
24. Umím rozčesat dlouhé vlasy bez tahání
11
1%
25. Umím základní účesy pro dívky (culík, sponky)
12
1%
26. Umím komplikovanější účesy pro dívky (copánky ap.)
6
1%
27. Zvládám jednoduché líčení
5
1%
28. Mám zkušenosti s krmením batolete
8
1%
29. Dokáži si poradit s pokakaným starším dítětem
10
1%
30. Dokáži si poradit s blinkajícím dítětem
11
1%
31. Dokáži zastavit krvácení z nosu
15
2%
32. Znám základy první pomoci
17
2%
33. Umím připravit snídani či svačinu dítěti
21
3%
34. Umím uvařit několik druhů jídla k obědu
17
2%
35. Umím přeprat oblečení v ruce
16
2%
36. Dokáži obléci batole
13
2%
37. Dokáži naučit dítě samoobsluze při oblékání
8
1%
38. Dokáži naučit dítě zavazování tkaniček
9
1%
39. Umím vybrat vhodné oblečení dle počasí
18
2%
40. Odhadnu velikost potřebného oblečení pro dítě
11
1%
41. Zvládám péči o nemocné dítě - chřipka, angína ap.
13
2%
42. Zvládám péči o tělesně postižené dítě
2
0%
43. Umím zaujmout čtením pohádek
12
1%
44. Umím dětská říkadla a písničky
13
2%
45. Rozumím dítěti s chybnou výslovností
11
1%
46. Dokáži si s dítětem smysluplně vyprávět
18
2%
47. Dokáži dítě naučit básničku či písničku
10
1%
48. Mám zkušenost s procvičováním logopedie
9
1%
49. Dokáži dítěti zabalit zavazadla na cesty
12
1%
50. Postarám se o dítě na výletě
17
2%
51. Mám zkušenost s přidržením holčičky při močení
7
1%
52. Mám zkušenost s utíráním dítěte po velké potřebě
12
1%
53. Umím si hrát s batolaty
11
1%
54. Umím si hrát s panenkami
10
1%
55. Zabavím chlapce při akčních hrách
11
1%
56. Dokáži improvizovat a vymýšlet hry v přírodě
16
2%
57. Dokáži řešit spory mezi dětmi
16
2%
58. Děti mě respektují a poslouchají moje pokyny
13
2%
59. Nemám problémy s autoritou
12
1%
60. Nemám problémy s autoritou pouze u malých dětí
4
0%
61. Znám nejznámější dětské večerníčky
17
2%
62. Znám moderní kreslené pohádky pro děti
11
1%
63. Mám zkušenosti s přípravou dítěte na karneval
10
1%
64. Naučil jsem dítě čistit si zuby
5
1%
65. Naučil jsem dítě kotoul
5
1%
66. Naučil jsem dítě plavat
4
0%
67. Naučil jsem dítě šplhat či lézt na stromy
5
1%
68. Naučil jsem dítě jízdě na kole
7
1%
69. Naučil jsem dítě bruslit
4
0%
70. Naučil jsem dítě lyžovat
2
0%
71. Stavěl jsem s dítětem sněhuláka
13
2%
72. Sbíral jsem s dětmi lesní plody
13
2%
73. Umím uvít věneček
5
1%
74. Umím uplést pomlázku
7
1%
75. Postarám se sám o 2leté dítě několik dní
7
1%
76. Postarám se sám o 6leté dítě několik dní
13
2%
77. Postarám se sám o 10leté dítě několik dní (včetně přípravy do školy)
15
2%

Celkem hlasů: 801
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1590 x
Oceněn: 5039 x

Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Plyšáček » 13.1.2016 13:09:19

Péče o dítě - dotazník

Milí kolegové.
Připravil jsem zajímavý DOTAZNÍK, jehož účelem je zmapovat základní situaci v otázkách týkajících se PÉČE O DÍTĚ.
Prosím najděte si čas pro klidné projití všech bodů. Anketu můžete neustále aktualizovat - je časově neomezená.
Vždy, když zvládnete něco nového, můžete si připsat "bod". Nebo naopak - pokud v nějaké situaci zásadně selžete, odeberte si hodnocení. Jistě bude zajímavé sledovat průběžné výsledky a celkové součty. Procentuálního vyhodnocení si však vůbec nevšímejte. Můžete pouze vycházet z bodu č. 1 (celkový počet hlasujících), který určuje 100 procent.

První bod vyplní všichni - slouží jako jednoznačné určení celkového počtu hlasujících.
Body 7-9 (dotazy na profesi) můžete označit i tehdy, pokud jste byli aktivní v minulosti.
Z bodů 11 a 12 vyberte pouze jeden - podle toho, nakolik kvalitně umíte přebalovat. Případně nechejte neoznačené. Obdobně postupujete o bodů 59 a 60 - ty se týkají otázek na autoritu.
Vyplňujte pouze ty položky, u kterých máte jistotu. Ne, že se jen domníváte, že byste to zvládli. Rozlišujte smysl dotazů podle sloves (umím, mám zkušenost, dovedu, dělal jsem...)
Bod 17 označte pouze tehdy, pokud máte pozitivní zkušenost a vaše ošetření bylo kvalitní.
Bod 23 - Umím česat chlapce - zaškrtněte pouze tehdy, pokud jste to mnohokrát dělali.
Maximální počet bodů je 70. Pokud budete potřebovat více k označení, zřejmě jste nepochopili správně některé dotazy nebo trpíte přehnanou domýšlivostí. +sebechvala+

Pokud budete chtít rozvést diskusi k anketě či k jakémukoliv bodu, můžete volně diskutovat pod tímto příspěvkem...
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
... ve věku od: 2
... až do věku: 11
Děkoval: 230 x
Oceněn: 209 x

Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Medvídek » 11.1.2017 22:57:30

Já na velkou část ankety vůbec nedokážu odpovědět - neměl jsem možnost něco takového zkoušet. U některých věcí jsem nevěděl, jestli označit nebo ne, tak jsem raději neoznačil. Například:

21. Umím správně odstranit klíště
Vím, jak by se to mělo dělat, ale vždy, když jsem to dělal, tak tou nejhorší možnou variantou, protože té správné nepřikládám velkou důležitost a hlavně je pomalá :D Zatím jsem klíště odstraňoval jen sobě, a to tou nejrychlejší možnou metodou - za 10 vteřin hotovo.
31. Dokáži zastavit krvácení z nosu
Opět znám nějaké rady, ale... Mně osobně se stávalo poměrně častěji, že mi tekla krev z nosu, takže mám bohaté zkušenosti a musím říct, že ta metoda, která je považována za správnou, je sice teoreticky hezká, ale prakticky totálně nepoužitelná. Sice to pomůže, ale tak na 5 minut. Potom uděláte dva kotouly a můžete začít znova.
Lidé mi říkají, že jsem blázen, ale já chodím stále stejně oblečený, ať je vedro, nebo mráz. A bohužel mám tendence podle sebe hodnotit i ostatní. To, že se někteří podle mne až nechutně nabalují, nechápu. Vždy, když je někdo nemocný, tak mu řeknu, že když by se tolik neoblékal, nestalo by se mu to. Podle mne to stejné platí u dětí. Já jsem se nikdy moc neoblékal a taky jsem nikdy moc nemocný nebyl, vlastně skoro vůbec. No radši půjdeme dále, ale ne daleko... :)
41. Zvládám péči o nemocné dítě - chřipka, angína ap.
Upřímně už si ani nepamatuji, jaké to je být nemocný, takže ani nevím, co nemocné dítě potřebuje.
Když jsem celý dotazník vyplnil, přepadl mě špatný pocit: "Proboha, se mnou je to špatné, já skoro nic neumím. Budu se toho muset ještě hodně naučit".
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2044 x
Oceněn: 1877 x

Re: Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Asce » 12.1.2017 11:23:52

Medvídek píše:Já na velkou část ankety vůbec nedokážu odpovědět...
Když jsem celý dotazník vyplnil, přepadl mě špatný pocit: "Proboha, se mnou je to špatné, já skoro nic neumím. Budu se toho muset ještě hodně naučit".

No, jestli se budeš nebo nebudeš muset naučit mnoho z toho, co popisuje dotazník, záleží na více okolnostech. Nezapomeň, že autor dotazníku má velkou část svých preferencí v oblasti infantofilie (u miminek). A jelikož svět vnímá svýma očima, myslí si, že by takoví měli být i ostatní. Ale třeba já se vůči mým dívenkám vymezuji jako muž, jako jejich partner (někdy potenciální, někdy skutečný). A to je dost jiná pozice, než jim dělat opatrovnici... Ovšem, jak na potvoru, mne život ustavil do role třínásobného otce samoživitele, takže jsem byl nucen se nemálo těch věcí, o kterých je dotazník, naučit tak jako tak. :D

Co se týká zrovna tebou citovaných otázek - jak jsem uvedl výše, cítím se být kompetentní, a proto mohu konstatovat: V uvedených případech je nejdůležitější NĚCO dělat. To ostatní se pak již poddá... Nejhorší je, když někdo perfektně teoreticky ví, jak třeba zastavit ono krvácení, ale pak se ukáže, že se nemůže dívat na krev a je zcela nepoužitelný.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 12.1.2017 13:23:15

Asce píše:Nezapomeň, že autor dotazníku má velkou část svých preferencí v oblasti infantofilie (u miminek). A jelikož svět vnímá svýma očima, myslí si, že by takoví měli být i ostatní.

Asce. Popravdě napsáno nevíš a ani nemůžeš vědět, jak autor dotazníku, tedy Plyšáček, vidí svět "svýma očima". Nikdo o nikom nemůže říci, jak skutečně vnímá realitu nebo co si myslí.
Poslední věcí, kterou bych si myslel, je to, že "ostatní mají být jako já". Celou tu poznámku nechápu.

Dotazník není testem, není tedy o počtu nasbíraných bodů, a je zaměřen na otázky ohledně péče o dítě. O miminka se pečuje, starší děti se spíše vychovávají a vzdělávají. Zde tedy řešíme mnohé, nikoliv však většinu otázek, kolem malých dětí. S mým zaměřením to nesouvisí. Jen se dokáži nezaujatě držet tématu.

Medvídku, jsem ti velice vděčný, že jsi započal sdílení. Snad se další podobně zapojí. U zmiňovaných otázek si určitě poznamenej, že neumíš. ;) Ale věřím, že ty to brzy zvládneš, bude-li třeba.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 12.1.2017 14:04:13

Plyšáček píše:Dotazník není testem, není tedy o počtu nasbíraných bodů, a je zaměřen na otázky ohledně péče o dítě. O miminka se pečuje, starší děti se spíše vychovávají a vzdělávají. Zde tedy řešíme mnohé, nikoliv však většinu otázek, kolem malých dětí. S mým zaměřením to nesouvisí. Jen se dokáži nezaujatě držet tématu.

Medvídku, ...u zmiňovaných otázek si určitě poznamenej, že neumíš. Ale věřím, že ty brzy zvládneš, bude-li třeba.

Ale to si právě nemyslím, že se nezaujatě držíš tématu. Naopak si myslím, že se zcela zaujatě držíš svých preferencí a životních zkušeností. Z těch textů okolo, včetně poznámek k Medvídkovi, plyne, jako by takové dovednosti byly zásadní, a pokud je někdo nemá, tak snad aby se mezi námi za to styděl a měl by na sobě v tomto ohledu pracovat. Ale proč?

Já sice leccos z toho, co zkoumá dotazník, zvládám, ale některé věci jen proto, že jsem otec, který vychovává své děti sám, a nikoliv proto, že jsem pedofil. Moje "role" pedofila je v tom, že dívenku chápu jako partnerku, nikoliv jako osobu, o kterou pečuji jako o dítě. Samozřejmě, že této své partnerce, ať již jen platonické, nebo skutečné, chci dát to nejlepší ze sebe - ale stejně, jako dospělý muž normální orientace své dospělé partnerce. Bude-li potřebovat doučování, budu ji doučovat. Bude-li potřebovat nějakou zdravotní pomoc, jistě se budu co nejlépe snažit ji poskytnout...

Nebo ještě to řeknu jinak. Ten dotazník je dobrý. Rád jsem si jej prošel. Ale s těmi tvými závěry, pokud se někdo svěří, mám poněkud problém. Když by si některé pasáže dotazníku udělal otec několikaletého dítěte a zjistil, že vůbec netuší, která bije, jistě by bylo vhodné, aby se nad tím zamyslel. A jeho žena, která jej právě s dětmi chtěla poslat samotné někam daleko na dovolenou, tak také. Takže kdybych jako onen otec měl dalekosáhlé mezery, měl bych přijmout tvé doporučení, že bych měl na sobě zapracovat. Ale myslíš, že totéž doporučení je adekvátní staršímu školákovi?
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 12.1.2017 14:36:05

Asce, podsouváš mi tam, co tam není. V několika výstižných větách jsem stihl zmínit i to, že nejde o body a počet dovedností. Spíše sám svými domněnkami o mém záměru můžeš všechny mást.

Medvídkovi jsem napsal pouze povzbuzení a podporu, že KDYŽ TO BUDE TŘEBA, tak to jistě brzy zvládne. Nic navíc. Nebo ty mu počítáš počet dosažených bodů a na základě toho jej posuzuješ? Protože já rozhodně ne.

Medvídku, klidně na sobě pracuj. Pokud CHCEŠ. Opakuji: v klidu.

A pokud i můj dotazník určitým způsobem motivuje, jistě je to jen dobře. Pozitivní ovlivňování a kultivace pedofilů patří mezi stěžejní cíle Pedonie.

Asce, tvé časté zmínky o holčičkách jako partnerkách mohou působit nevýchovně.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 12.1.2017 16:07:18

Plyšáček píše:Asce, tvé časté zmínky o holčičkách jako partnerkách mohou působit nevýchovně.

No, možná je to tajemství, ale já dosud myslel, že pedofilie je sexuální náklonnost k holčičkám. Z toho podle mne plyne, že pedofil o holčičce uvažuje coby o partnerce. Uvažovat není pochopitelně totéž, jako něco takového realizovat. A když už, tak to značí, že jde nejspíš o jednu takovou. Jsou totiž tací pedofilové, kteří si vytváří doslova harémy - a ještě se tím chlubí. A to považuji za nevýchovné. Alespoň já to mám tak, že se zamiluji do jedné holčičky, a tu si pak představuji - jaké by to asi tak mohlo být, mít ji za partnerku. Jelikož to nejde, tak je to aspoň v rovině představ. Ostatně i ta láska je platonická... Ano, v minulosti jsem to míval jinak - však jsem byl za to potrestán. A to je také výchovné.
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 844 x
Oceněn: 745 x

Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Mack » 12.1.2017 16:21:43

Vzhľadom k tomu, že za svoj život mám skúseností s deťmi len minimum (za čo sa ako pedofil docela hanbím, jednoducho nebolo veľa príležitostí), som pri prvom vyplňovaní dotazníku zaškrtol iba zopár odpovedí. Neveril som si. Keď som si ho prešiel dnes a viac sa nad tým zamyslel, kladných odpovedí bolo viac. Každopádne stále ich nie je mnoho. Niečo uvariť či obliecť dieťa by som určite zvládol. Odhadnúť veľkosť oblečenia už asi nie. Rozčesať vlasy zvládnem, no nejaké účesy ani veľmi nie. S chorým dieťaťom by to bolo horšie, tam som si nie úplne istý. Kliešťa som ešte nevyberal, ale Google vždy poradí, ako na to. :D

Celkovo si myslím, že o staršie dieťa by som sa za normálnych okolností dokázal postarať, tie nepotrebujú až takú starostlivosť. Na druhej strane, asi by som si s nimi veľmi nerozumel, nevedel by som ich zabaviť. S mladšími by to bolo lepšie, no postarať sa o ne by bolo pre mňa náročnejšie, či by som to vôbec zvládol. +nevim+ Ale ako nepio/infantofil by som asi mal, že? Určite mám ešte čo doháňať.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 12.1.2017 19:39:36

Milý Macku!

Protože se do tvého pocitu neumím vžít, zajímá mě odpověď na tyto otázky:

Mack píše:Vzhľadom k tomu, že za svoj život mám skúseností s deťmi len minimum (za čo sa ako pedofil docela hanbím...)

Proč? Proč se stydíš, že jako pedofil máš málo zkušeností s dětmi? Kdybys napsal "lituji", ale ty píšeš "stydím se"...

Mack píše:...S mladšími by to bolo lepšie, no postarať sa o ne by bolo pre mňa náročnejšie, či by som to vôbec zvládol. Ale ako nepio/infantofil by som asi mal, že? Určite mám ešte čo doháňať.

Proč? Já se považuji za velmi silného pedofila, ale takovou potřebu vůbec nemám. Ano, řada věcí, na které se ptá dotazník, je príma, pokud je zvládám, ale nijak to nesouvisí - v mém případě - s mojí sexuální orientací. Dokázal bych se postarat stejně tak o šestiletou dívku jako o šestiletého chlapce.
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
... až do věku: 11
Děkoval: 230 x
Oceněn: 209 x

Příspěvekod Medvídek » 12.1.2017 23:17:42

Plyšáček píše:Medvídku, klidně na sobě pracuj. Pokud CHCEŠ. Opakuji: v klidu.
Samozřejmě, že na sobě pracovat chci. Já (doufám) nikdy nepřestanu chtít být ještě lepším člověkem - vlastně se řídím podle Tyršova hesla: "Věčný ruch, věčná nespokojenost!" To znamená, že když něco udělám, tak vždy to jde udělat lépe a nikdy bych neměl být spokojen sám se sebou. Já se prostě jen snažím neustále se vzdělávat (ne jenom ve škole), aby má mysl stále vzkvétala a nabývala nových vědomostí. Myslím si, že by se určitě nemělo hodnotit, kdo má kolik "bodů", ale podle mne by se každý měl snažit zlepšovat - vždy je prostor na zlepšení. Zvláště pokud jsme pedofilové, tak bychom měli chtít co nejvíce toho o dětech vědět, co nejvíce toho umět (teď to nemyslím úchylně). Je na každém z nás, aby se podle sebe vzdělával a "pěstil tělo i ducha".
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 844 x
Oceněn: 745 x

Příspěvekod Mack » 13.1.2017 8:08:44

Asce píše:Proč? Proč se stydíš, že jako pedofil máš málo zkušeností s dětmi? Kdybys napsal "lituji", ale ty píšeš "stydím se"...

Pochopiteľne, že to aj ľutujem. Hanbím sa hlavne preto, že od pedofila sa väčšinou očakáva, že bude mať nejaké skúsenosti a kontakt s deťmi. Keď čítam príbehy súkmeňovcov, čo zažívajú so svojimi láskami, cítim sa až trápne, že ja nič také nemám a nemôžem sa pochváliť. Niekedy mám kvôli tomu pocit, že ani nie som pravý pedofil, keď sa nestýkam s deťmi. Aj keď to je asi chybné myslenie v mojej hlave.

Asce píše:Proč? Já se považuji za velmi silného pedofila, ale takovou potřebu vůbec nemám. Ano, řada věcí, na které se ptá dotazník, je príma, pokud je zvládám, ale nijak to nesouvisí - v mém případě - s mojí sexuální orientací. Dokázal bych se postarat stejně tak o šestiletou dívku jako o šestiletého chlapce.

Neviem, ale príde mi logické a potrebné, aby sa pedofil vedel postarať o dieťa, dokonca vo svojom preferovanom veku. Netvrdím, že by mal zvládať všetko, čo je v dotazníku, no minimálne tie najdôležitejšie veci áno. Pedofil je predsa človek, ktorý by mal deťom rozumieť najlepšie a teda aj zvládnuť starostlivosť o ne.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 13.1.2017 11:34:54

Mack píše:Hanbím sa hlavne preto, že od pedofila sa väčšinou očakáva, že bude mať nejaké skúsenosti a kontakt s deťmi. Keď čítam príbehy súkmeňovcov, čo zažívajú so svojimi láskami, cítim sa až trápne, že ja nič také nemám a nemôžem sa pochváliť.

No, myslím, že nejlepší je zapomenout na to, co kdo očekává a už úplně na to, co kdo zažil. Když budu mluvit sám za sebe, tak když si vzpomenu na konec letošního léta, Elišku a ony další dvě holčičky, tak jistě, že bych mohl očekávat pochvalu soukmenovců. Ostatně zcela jednoznačnou pochvalu jsem si opakovaně vyslechl od rodičů dotyčných dívek. Ano, bylo to krásné. Ale ty mé životní příběhy, které jsou jaksi "nejpedofilnější", věř mi, bych už znovu prožít nechtěl. Kdybych si mohl život zopáknout, a to se znalostí toho současného, v řadě případů bych se díky této znalosti zachoval jinak. Za některé zkušenosti se totiž draze platí... ranami na duši...

Mack píše:...Príde mi logické a potrebné, aby sa pedofil vedel postarať o dieťa, dokonca vo svojom preferovanom veku... Pedofil je predsa človek, ktorý by mal deťom rozumieť najlepšie a teda aj zvládnuť starostlivosť o ne.

No, tady se právě domnívám, že se částečně míjíme. Podle mne se v tvém názoru (a totéž si myslím i o Plyšáčkovi) směšují různé roviny - obecně pedofilní s tou, která je specifická pro tvoji "podorientaci" na ty nejmenší. Já vidím pedofilii pouze jako sexuálně zaměřenou preferenci dívek, které ještě nejsou biologicky zralými ženami (na Pedonii nehodlám zohledňovat ty, co jsou na chlapečky). Toto jediné je podle mne společným průsečíkem všech našich soukmenovců - ve všem ostatním se můžeme lišit, a také často lišíme. Tedy nijak z toho neplyne, že by pedofil musel rozumět dětem více, než kdokoliv jiný, dokonce z toho ani neplyne, že by je měl mít nějak (neeroticky) rád. U "normálů" je to zcela analogické - běžný dospělý muž vůbec nemusí rozumět (a také často nerozumí) té svojí dospělačce - a po čase ji i v nejednom smutném případě přestane mít rád.

Dotazník hovoří o otázkách péče o dítě a případně výchovy. Jistě by si jej měli projít a nad výsledky se zamyslet všichni, kteří vychovávají děti, zejména pak ty menší. Ale toto se pedofila, který je zaměřen na školačky, zas tak moc netýká, a těch, co šílí z pubošek, už skoro vůbec. Ve tvém případě je logické, že pokud ti některá mamina svěří třeba na odpoledne k pohlídání takové krásné miminko, jaká občas vkládáš na fórum, tak jsi ale přesně v té situaci, kdy ony dovednosti z dotazníku velmi uplatníš. Také se pak taková mamina snáze rozhodne děcko ti svěřit opakovaně - když bude mít jistotu, že zvládáš onu potřebnou péči. Tedy u tebe se nutně s tvojí orientací snoubí i potřeba zvládání péče o tvůj subjekt preference. Ale obecně to tak není - moje puboška moc neocení, že bych jí něco uvařil, ta ocení, když ji vezmu do luxusní restaurace. Proto nezastávám názor, že by se automaticky všichni členové Pedonie měli doučovat to, co jim podle dotazníku chybí, a to navíc, když je jim to podáno tím zůsobem, že jinak nejsou ti správní... Naštěstí už o kousek výše to Plyšáček podává Medvídkovi citlivěji - tj. pokud chce a v klidu. Ano, ty dovednosti se rozhodně v životě neztratí.
Sertralin
Uživatel
Líbí se mi: dívky a chlapci
Děkoval: 122 x
Oceněn: 187 x

Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Sertralin » 8.3.2017 16:35:07

Bohužel zkušeností s dětmi mám velmi po skrovnu. Měl jsem sice před několika lety možnost spolupracovat na hlídání holčičky (jinou, než se kterou jsem spal), ale už byla starší a samostatnější, takže jsem neměl příležitost vyzkoušet většinu věcí uvedených v anketě.
Některé věci jsem prováděl jen na zvířatech, např.: koupání, čištění uší, česání srsti, stříhání drápků...

Znám základy první pomoci
Ano, na ZŠ jsme v přírodopise prošli kurzem první pomoci. Učili jsme se zafixovat různé zlomeniny trojcípým šátkem s pomocí dlahy. Zkoušeli jsme si na sobě tlakový obvaz (bez utahování) nebo jsme figuríně masírovali srdce a učitel nám měřil počet přírazů za minutu. Také jsme si řekli o způsobech zastavení krvácení.

Měl jsem zkušenost s poskytnutím první pomoci při hypoglykémii, mdlobách a krvácení ze žíly.

Umím připravit snídani či svačinu dítěti
Vím, jak by taková svačina měla vypadat a jaké živiny by měla obsahovat, ale dítěti jsem svačinu ještě nedělal. Na ZŠ jsem svačiny dělal pouze sobě. Momentálně připravuji svačiny i ostatním v rámci praxe, ale to už nejsou děti z fyziologického hlediska, jsou to ubytovaní středoškoláci na internátě.

Umím uvařit několik druhů jídla k obědu
Vaření mě baví. Rád bych s láskou udělal oběd nějakému dítěti.

Umím přeprat oblečení v ruce
Vyperu, ručně přeperu, vyžehlím...

Dokáži si s dítětem smysluplně vyprávět
Vykládat ano, ale vyprávět nikoli.

Znám nejznámější dětské večerníčky
V dětství jsem je pravidelně sledoval a dodnes si pamatuji i některá jména hlavních postav.

Postarám se sám o 10leté dítě několik dní (včetně přípravy do školy)
Myslím, že bych to zvládl. Pomáhal jsem při hlídání mladších. V deseti letech jsou už poměrně samostatné. Vařil bych, pral, pomáhal s domácími úkoly, pomazlil se...

Když to shrnu, tak je ironie, že člověk jako já si přeje adoptovat holčičku. Nemám s dětmi v tomto ohledu moc zkušeností, ale i to se může změnit, i když tomu nedávám naději. Chci se péči lépe naučit. Ale nejlepší učitel je sám život.
Srdiečko
Uživatel
... až do věku: 12
Děkoval: 7 x
Oceněn: 19 x

Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Srdiečko » 17.6.2017 9:28:33

Kedže mám vlastné deti, tak som skúsený...

Rád sa starám o moje dve princezné... Byť rodičom je úžasné :)

35. Umím přeprat oblečení v ruce
Tak som zistil svoju orientáciu, ale písať sem o tom by bolo asi neslušné.
Livrey
Uživatel
Pohlaví: žena
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 25
Děkoval: 112 x
Oceněn: 43 x

Péče o dítě - dotazník

Příspěvekod Livrey » 18.6.2017 23:29:19

9. Vedu dětský kolektiv
Dělala jsem o prázdninách instruktora na příměstském táboře. Tak jsem celkem na vážkách, zda-li jsem zde opravdu mohla odškrtnout ano. Na druhé straně letošní prázdniny se ponesou ve stejném duchu.

Většinu otázek o miminkách jsem musela přeskočit. U toho mě celkem mrzí má nezkušenost, protože co kdyby náhodou někdo z mého okolí potřeboval pohlídat svého prcka. Na jednu stranu nechci odmítnout, už jen kvůli své nezdolné snaze si něco dokázat - hlavně z důvodu, že přeci je to taky dítě, jen o něco mladší, než na které jsem zvyklá. (Vlastně skoro jako pes! Jenom uřvanější...). Ale jakožto zodpovědný člověk bych měla odmítnout, protože se vůbec necítím jako někdo, kdo by byl připraven na tolik zodpovědnosti.

Při dalších otázkách ve mně víc a víc hlodala myšlenka, jak jsem se já vůbec dostala k dělání instruktora, jak mohli vůbec vzít někoho tak nezkušeného, kdo ani v životě holčičce nezapletl cop?!

34. Umím uvařit několik druhů jídla k obědu
Předpokládám, že jen palačinky a krupicová kašička se nepočítá. Když jsem doma sama, tak si holt dělám jen sladké... :D Nutno říct, že kdyby byla potřeba třeba týden dělat někomu obědy, tak asi nemám problém si najít recepty a dělat úžasné inovace mně vlastní. Otázkou je, zda by se to pak dalo jíst.

38. Dokáži naučit dítě zavazování tkaniček
To jsem učila už své vrstevníky ve školce. Tak doufám, že jsem nezapomněla :)

Pro ostatní ano, pro sebe ne :D Jsem vcelku otužilá a ráda provokuji lidi, kteří se třepou v zimě, i když mají o dvě vrstvy více na sobě než já. Ale pak jsem taky často nemocná - to je tak, když vás vaše okolí v zimě trápí vyhříváním místnosti na šíleně vysoké stupně...

Celkem mi po otázce
60. Nemám problémy s autoritou pouze u malých dětí
chybí
61. Mám problém s autoritou dětí v jakémkoliv věku
Ale když nad tím zpětně přemýšlím, tak jsem na sebe jen moc kritická, protože mě děti vždy nakonec poslechly. (Sice ne na poprvé...)

Díky za přínosný dotazník. Je fajn, když člověk začne aspoň přemýšlet nad neplánovanými situacemi a načrtne si hrubé scénáře, co by dělal.

Zpět na “DĚTI”