Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Čistě GL témata o holčičkách, dívkách a mladých slečnách - jejich zájmech, zálibách a koníčcích. Texty nejrůznějšího charakteru. Zvažte, zda téma nepatří jinam (Reakce na média, Akce, AV sekce,...).
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Leonid » 19.1.2016 4:28:43

Punčošky, punčocháčky a kalhotkyJistě všichni uznáte, že toto je takřka betonová součást holčičího prádelníku.
Potřeba zahřát nohy tu byla odpradávna. Nejprve se řešila pomocí různých pruhů látky ovinutých kolem nohou. Začátkem středověku se objevily první punčochy. Protože ale nebyly z elastického materiálu, udržovaly se na noze vyvázáním tenkou páskou - toto byl první podvazek. Zcela jistě toto nosily i urozené holčičky. Spodní prádlo v té době představovala dlouhá košile (výjimečně ženy nosily i krátké spodky, ale jsem přesvědčen, že dětí se to netýkalo).
(Ilustrace níže)

Později, po objevu pletení, začaly vznikat první elastické punčochy, které ale stále vyžadovaly upevnění. V té době (18. století) už ženy a dívky nosily spodní kalhotky (či spíše kalhoty) často spojené s krátkou košilkou v jeden kus oblečení. Komu vrtá hlavou, jak tyto dívky používaly toaletu (měla tehdy, u panstva, podobu stoličky s nočníkem ve veliké skříni), pak vězte, že tyto pradávné kalhotky měly v rozkroku rozparek, který umožňoval relativně pohodlné konání potřeby. Je zajímavé, že holčičky většinou nosily šaty kratší než kalhotky. To je dobře vidět ve filmu Babička z r. 1971.
(Ilustrace níže)

Obrázek
(ilustrace je mým dílem)

Koncem 19. století se kalhotky postupně zkracovaly, až končily nad polovinou stehna. Tehdy se punčochy počaly připínat knoflíkem k nohavici kalhotek. Toto se udrželo až do 20. let 20. století. Je to hezky vidět ve filmech o Madynce. Lze si tam všimnout i knoflíčků na punčochách.
(Ilustrace níže)

Později se kalhotky zkrátily natolik, že dosahovaly velikosti dnešních "boxerek". Neměly ovšem v pase gumu, ale zavazovaly se, nebo měly po straně poklopec. V té době se krátké punčochy upevňovaly decentní páskou pod okrajem, dlouhé pak klasickými podvazky na podvazkovém pasu, téměř takovém, jaký známe dnes. Podotýkám, že přes kalhotky se podvazkový pás nosí jen na reklamních snímcích, při denním nošení se nosí POD kalhotkami. (na obrázku je naznačen přerušovanou čárou).
(Ilustrace níže)

Obrázek
(ilustrace je mým dílem)

Dětské punčochy byly prakticky jen bílé nebo černé. Chlapci to nosili podobně. Do této chvíle se pořád bavíme o lidech zámožnějších či obyvatelích měst. Na venkově měly punčochy podobu vlněných podkolenek a chodilo se "naostro" až cca do 50. let 20. století.

Tyto všechny dávné varianty možná vypadají hezky, nicméně určitě to nebylo pohodlné a praktické, hlavně pro malé prstíky dávných princezen. Stuhy se rozvazovaly, punčochy padaly, podvazky se rozepínaly... není divu, že těsně po 2. světové válce se objevily - punčochové kalhoty, čili punčocháče. Ty se staly doménou dětí, až teprve začátkem 70. let 20. století, s nástupem minisukní, se začaly vyrábět punčocháče i dámské. A v tom momentě se otevřela i holčičkám možnost nošení silonek, a to i (hlavně v současnosti) od útlého věku. Zda nosily i dříve holčičky silonky na podvazcích, nevím. Pokud se zde vyskytuje pamětník, uvítám jakékoli doplnění. V dobách před revolucí byly klasické punčocháče mezi dětmi spíše neoblíbené, nebyly totiž příliš elastické a sjížděly z nohou. Dostupné barvy byly hlavně taková ta hnusná žlutohnědá (unisex), bílé, červené, světle modré a výjimečně vzorované. Podobný výběr barev panoval u silonek.
Když už zde celou dobu mluvíme i o kalhotkách, ty pak po 2. světové válce začaly pomalu nabývat dnešního střihu (myšleno klasické kalhotky). Až teprve v tomto století se objevily bokové kalhotky, tanga, string-tanga a boxerky. Nicméně nošení string-tanga kalhotek u dětí lékaři silně nedoporučují, neboť při pohybu (a děti jsou pohybově aktivnější, než dospělí) se provázkovitá zadní část kalhotek pohybuje dopředu a dozadu a doslova transportuje bakterie z okolí konečníku do vulvy.
Dnes je situace jiná. Na trhu je nepřeberná nabídka punčocháčů v nejrůznějších barvách a vzorech, pruhované, s obrázky, fleecové termopunčocháče, atd. Obsahují Lycru či Elastan a už dávno tak protivně nepadají. Některé holčičky je vyloženě milují.

Obrázek
Přímý odkaz: zde
Zdroj: zde


Punčochy se stále ještě nosí, ale spíš kratší pletené a samonosné.

Obrázek
Odkaz: zde
Zdroj: zde


U dětí se používají i návleky na nožičky.

Obrázek
Přímý odkaz: zde
Zdroj: zde


Stejně tak se rozšířily punčocháče ve formě legín, tj. končící u kotníků.

Obrázek
Přímý odkaz: zde
Zdroj: zde

Tyhle druhy oblečení holčičkám prostě sluší. Nicméně někteří lékaři varují před nošením silonek v útlém věku, neboť se pak údajně u holčiček objevují gynekologické problémy, které jinak postihují pouze dospělé. Rozhodně není zdravé, když (kromě extrémních mrazů či dlouhého pobytu v zimě) nosí holky punčocháče pod kalhoty.
Je zajímavé, že jsem se několikrát setkal s tím, že holčička dostane první silonky kolem věku 5-6 let a je pak na to patřičně hrdá.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 871
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2928 x
Oceněn: 3071 x
Kontaktovat uživatele:

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Asce » 19.1.2016 18:17:19

Z Asceho vzpomínek...

Tak v 60. a 70. letech to bylo v naší zemi se socialistickým politickým zřízením u dívek velmi jednoduché. Prakticky nic nebylo...

Hlavním určujícím faktorem byla venkovní teplota:
  • Holé nohy
  • Punčocháče prakticky jediné barvy - žlutohnědé a sukně
  • Punčocháče a přes ně kalhoty.
Jako hlavní oblečení byly u dívek ponejvíce sukně, a to spíše kratší.

Pod sukněmi byly tlusté, obvykle modré kalhotky s gumičkou nejen v pase, ale i na stehnech (dodnes lze takové vidět na snímcích čínských děvčátek). V těchto kalhotkách se i cvičilo (jen se sundala sukně či kalhoty) i spalo. Převlékání nebylo tak časté jako dnes. Koupalo se jedenkrát týdně (v slušných rodinách). Tekoucí teplá voda byla běžná až na konci tohoto období. Dnes poněkud obtížně představitelné. Všichni jsme byli tak lehounce cítit, ale nikomu to nevadilo, byla to norma. Připomínám, že to nebyl žádný silný pach, jen náznak. A pokud jste měli dívčí stehna okolo hlavy, tak opravdu ta ženskost byla i u děvčátek zřetelná. Dnes, když za mnou přijde přítelkyně a zavřu oči, tak v první chvíli pomalu nepoznám, jestli líbám nějakou rafinovanou pomůcku nebo její klín...

Klasické kalhotky z tenčí látky, ale střihu jako dnes pro důchodkyně, nosily až starší dívky, řekněme někde od 12 let, mladší dívky pod punčocháče nebo kalhoty. Silonové punčochy? Naprosto nemyslitelné! Líčení nebo aspoň deodorant? Naprosto nemyslitelné!

Nutno ovšem podotknout, že už v 80. letech postupně začalo být vše jinak, připomínám tedy znovu období, o kterém hovořím: 60. a 70. léta...
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Leonid » 19.1.2016 19:07:36

Dík, to jsem tu chtěl mít. Jinak ty zmiňované modré kalhotky byly ve skutečnosti dívčí trenýrky - měly i kapsičku. Za mých časů (80. léta) se nosily hlavně přes kalhotky. Některé holky je nicméně nosily i místo kalhotek, mělo to pro ně tu výhodu, že jim pak kluci nezvedali sukně, protože "trenky" je nezajímaly.
Pamatuji si, že jedna spolužačka v 7.třídě si na tělocvik nechávala i silonky a tyto trenýrky nosila přes ně. Připravilo mi to tenkrát pár bezesných nocí, a tady možná leží klíč mé záliby v silonkách. Katko, Katko...

Velice oblíbené, západní a nedostatkové zboží byly tehdy kalhotky ozdobené nápisy Monday, Tuesday atd. Viděl jsem i variantu s názvy měsíců. Jestli se tyto měly měnit po měsíci, nevím. :D
Právě od začátku 80. let nosily holčičky silonky už od (a do) školky.

Taky mě vždycky velmi potěší, když jsou holčičce pod krátkou sukénkou vidět na zadečku (někdy i níže) švy u punčocháčků.

Asce píše:Všichni jsme byli tak lehounce cítit, ale nikomu to nevadilo, byla to norma. Připomínám, že to nebyl žádný silný pach, jen náznak. A pokud jste měli dívčí stehna okolo hlavy, tak opravdu ta ženskost byla i u děvčátek zřetelná. Dnes, když za mnou přijde přítelkyně a zavřu oči, tak v první chvíli pomalu nepoznám, jestli líbám nějakou rafinovanou pomůcku nebo její klín...

Dr. Alex Comfort v knize Radost ze sexu píše, že naparfémovaná žena je jako naparfémovaná květina - voní nepřirozeně. Ne náhodou se ženskému klínu ve francouzštině říká Casolette, čili krabička na parfém... ;)
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Plyšáček » 25.1.2016 13:12:11

Co se minulosti týče, chci se jen zmínit o tom, že i já jsem ve školce nosil ty praktické, nevzhledné, předem zašpiněné punčocháče a děsně mě štvalo, když mi padaly nebo když mě i s nimi táta zvedal do vzduchu, abych měl řádně zasoukané tričko a punčochy až k prsům.
Holčičky v předrevoluční době skutečně nosily modré spartakiádní kalhotky, které se mi docela líbily - ještě jsem totiž neměl tak vybroušený vkus jako dnes...
Mého syna traumatizovalo, když nějakou dobu nosil ve školce jen punčochy. Poté, co si o to dokázal říci, začal přes ně nosit kraťasy a pocit hanby zmizel.

Obrázek Obrázek
odkaz 1 a odkaz 2 a zdroj: www.voronovajulia.ru

Punčochy, zvláště silné, zimní, nemám na holčičkách rád. Napíši to otevřeně.
Venku jsou pochopitelné. Ale ve vytopených místnostech mi přijdou nadbytečné, holčičkám padají, šlapou si na ně, padají jim do půlky zadku, při vytahování si sahají do rozkroku, a hlavně překážejí. Při čem? Při všem možném. Jim v pohybu, ale také je to zbytečná další vrstva oblečení. Navíc je to z gynekologického hlediska nezdravé.

Silonové punčošky mi tolik nevadí, některým holčičkám při slavnostních příležitostech vyloženě seknou. Když už silonky, tak bílé nebo růžové. Někdy zajímavě pohnou celými kalhotkami a pomohou při částečném odhalení.

Není nad nahou nožku jako u víl. Když už něco na nohy, tak bílé ponožky či podkolenky. Ty jsou pro mne sexy.
Kalhotkám bych se zde nějak více nevěnoval, ty by si zasloužily samostatné téma, ale to raději až někdy později.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

odkaz 1 a zdroj: www.liveinternet.ru
odkaz 2 a zdroj: www.fkids.ru
odkaz 3 a zdroj: www.pinterest.com
odkaz 4 a zdroj: www.pinterest.com
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Leonid » 13.7.2016 11:56:25

Japonci k tomuto tématu přistoupili jako obvykle po svém. Během přípravy článku o japonských svátcích (zde) jsem se rozhodl trochu prozkoumat to bizarní spodní prádlo, které účastníci festivalu Yamakasa nosí. Říká se tomu Fundoshi. A Japonci jej nosí jako spodní prádlo již od středověku, teprve po 2. světové válce se v Japonsku rozšířilo spodní prádlo evropského typu. Ačkoli se jedná o spodní prádlo, i dnes ho někteří Japonci nosí jako plavky a lidé každého věku a pohlaví se v něm nestydí účastnit některých náboženských festivalů. Zde jsou některé typy Fundoshi a způsoby, jak se nosí.

Obrázek
(vlastní koláž)

Prodává se i normálně v obchodech a e-shopech
http://item.rakuten.co.jp/maruwas/ps007/
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Plyšáček » 14.5.2017 19:05:04

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Odkazy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uživatelský avatar
Roman
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 5.1.2018 17:17:18
Pohlaví: muž
Povolání: Instalatér
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 6
... až do věku: 9
Děkoval: 44 x
Oceněn: 50 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Roman » 7.1.2018 23:57:39

Na holčičkách se mi punčocháčky moc líbí. Hlavně bílé neprůhledné. Velkým dilema pro mě je, jestli s kalhotkami nebo bez. Ale spíše se přikláním pro bez. Punčocháčky by neměly viset v rozkroku někde v pulce stehen, ale měly by být krásně přilnuté k buchtičce.
Uživatelský avatar
Roman
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 5.1.2018 17:17:18
Pohlaví: muž
Povolání: Instalatér
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 6
... až do věku: 9
Děkoval: 44 x
Oceněn: 50 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Punčošky, punčocháčky a kalhotky

Příspěvekod Roman » 8.1.2018 17:57:29

K tématu kalhotky bych rád slyšel názor o nošení tanga kalhotek u holčiček. Já osobně je nepreferuji, jelikož jako fetišista na hygienické pomůcky vím, že ne uplně dobře drží vložky. Jinak pokud jsou kalhotky doplněné krajkou a hezkým lemováním, moc se mi to líbí. Jsou také situace, kdy by holčička měla mít kalhotky z pvc, ale ne často a na dlouho kvůli zánětum. Rád bych si přečetl ještě nějaké názory na typ kalhotek a nápady, za jakých situací je nosit.

Zpět na “HOLČIČKY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host