Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Učitelé přilepšují známky dle pohlaví dětí

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Učitelé přilepšují známky dle pohlaví dětí

Příspěvekod Plyšáček » 6.12.2017 10:40:19

Učitelé přilepšují známky dle pohlaví dětí, zjistili školní inspektoři (idnes.cz)Učitelé zřejmě trochu přilepšují chlapcům v matematice a dívkám v češtině. Vyplývá to z průzkumu, který v minulém školním roce udělala Česká školní inspekce (ČŠI) při testování žáků v pátých a devátých třídách základních škol.

Chlapci měli v testech lepší výsledky v matematice a fyzice, zatímco dívky byly šikovnější v češtině a také v přírodovědě a hudební a výtvarné výchově. ČŠI ale zároveň zjistila, že i za srovnatelný výkon dostávali někdy chlapci od pedagogů v matematice lepší známku než dívky. U dívek to bylo naopak v češtině.
„Rozdíly nejsou velké, ale drobně na hraně statistické významnosti se ukazuje, že nejenom, že žáci dosahují lepších výsledků v rozdělení matematika - chlapci, čeština - děvčata, ale že i učitelé tímto směrem mírně přilepšují,“ uvedl vedoucí oddělení metodik a analýz ČŠI Petr Suchomel...

Začarovaný kruh genderových stereotypů
Suchomel poznamenal, že případné přilepšování známek chlapců v matematice a dívek v češtině by jen podporovalo genderové stereotypy, které se odráží i na trhu práce. Rozdělení některých profesí na téměř výhradně mužské nebo ženské má přitom podle odborníků řadu negativních dopadů na společnost a ekonomiku. „Je otázka, jak se pak ten začarovaný kruh dá přetrhnout,“ podotkl expert ČŠI.
Firmy si v současnosti stěžují na nedostatek absolventů technických oborů, kde převažují muži. Odborníci doufají, že i dívky budou v budoucnosti svou kariéru směřovat více do některého z technických oborů. Průzkum společnosti Microsoft nicméně letos potvrdil, že české dívky baví matematika, fyzika, chemie, přírodověda a informatika méně než jejich vrstevnice v dalších evropských zemích.
Zatímco v Evropě tvoří ženy například 20 procent absolventů oboru informatiky, v České republice je to 16 procent. Na Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT), které má tradici nejstarší technické univerzity ve střední Evropě, studovalo v minulém roce 31 procent studentek.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7554 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Učitelé přilepšují známky dle pohlaví dětí

Příspěvekod Plyšáček » 6.12.2017 10:45:41

Já mám zato, že to spíše může souviset s tím, zda je matematikář nebo češtinář na holčičky nebo na chlapečky. Těm svým pak samozřejmě nadržuje. Netvrdím, že za "protislužbu".

Když už je pedofil učitelem, měl by si to v hlavě i jinde dobře srovnat. A snažit se známkovat objektivně. Nenadržovat těm svým miláčkům. Ani těm, o kterých si "myslí", že by to měli na základě svého pohlavního orgánu (uvádím úmyslně jako protitah genderových zvráceností) umět lépe. Snad spíše ty slabší bychom měli známkovat shovívavěji ("s přimhouřením oka"), abychom je povzbudili, ne?

Ve zkratce pro ty, co neradi čtou delší věty: Není dobré známkovat (podle) pohlaví.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti