Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Osemroční pubertiaci

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Snilko
VIP člen
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 13
Děkoval: 2571 x
Oceněn: 629 x
Kontaktovat uživatele:

Osemroční pubertiaci

Příspěvekod Snilko » 28.5.2018 19:04:01

Obrázek
odkaz zdroj ilustračné foto

Aj vám sa zdá, že dnešné deti sú omnoho vyspelejšie, ako sme boli my? Nenechajte sa pomýliť "drzou generáciou", skutočná predčasná puberta môže byť vážny problém!

Keď niekedy sledujem svoju štvorročnú dcéru, mám pocit, že dnes sa obdobie vzdoru priamo prelína s pubertou. A nie som jediná, ktorej sa zdá, že decká sú dnes omnoho vyspelejšie, ako sme boli v ich veku my. No to, že dnešná generácia je iná a vaše zlatíčko vám začalo papuľovať ako nefalšovaný tínedžer, ešte neznamená, že ide o predčasnú pubertu. Ak však okrem správania nespozorujete aj fyzické znaky.

Príliš skoro
"Puberta je obdobie ľudského života, v ktorom sa dieťa mení na dospelého človeka plne schopného reprodukcie. Toto obdobie sa spája s fyzickými a psychickými zmenami. V slovenskej populácii sa obvykle začína puberta u dievčat zhruba vo veku 10,5 roka, u chlapcov okolo 11,5 roka. Ak toto obdobie nastane u dievčat pred ôsmym rokom života a u chlapcov pred deviatym rokom, hovoríme o predčasnej puberte. Mnoho rodičov však neprimerané a nevhodné správanie u detí často mylne označuje ako predčasná puberta. Hlavným znakom, že sa tak deje, nie je iba správanie, ale najmä fyzické zmeny. Takéto deti predčasne pohlavne dozrievajú," opisuje endokrinologička Ľubica Tichá a upozorňuje, že práve preto je dôležité, aby si rodičia všímali prípadné zmeny na tele svojho dieťaťa.

Príčina stále neznáma
Príčinou predčasnej puberty u chlapcov môže byť nádor, alebo cysta, u dievčat je v drvivej väčšine prípadov neznáma. Napriek tomu sa čoraz viac začína hovoriť o tom, že na vine môže byť aj prostredia, v ktorom žijeme. Väčšina lekárov však označuje za hlavnú príčinu genetiku. Nemožno si však nevšimnúť, že v posledných rokoch dievčatá dozrievajú podstatne rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.
"Predčasná puberta však môže byť spôsobená aj nesprávnou funkciou štítnej žľazy, chorobou nadobličiek, vaječníkovou cystou, no je možné, že príčina sa nemusí odhaliť vôbec", vymenúva lekárka.

Cena za skorú dospelosť
Práve ma chytila panika, ako to bude s mojím dievčatkom o pár rokov. Čo ak má na všetky tieto zmeny v organizme naozaj vplyv náš životný štýl a nevyhneme sa tomu. Hrozí deťom s predčasnou pubertou reálny životný problém? "Puberta nie je iba psychický vývoj. Deti s predčasnou pubertou rýchlejšie rastú v porovnaní so svojimi zdravými rovesníkmi, avšak ich konečná výška je nízka. Navyše dieťa v puberte citlivo a kriticky reaguje na každú zmenu svojho organizmu, ako aj na vplyvy rodiny, školy, okolia. Psychické zmeny v tejto etape života prebiehajú zvlášť búrlivo a čím je dieťa menšie, tým ťažšie to znáša. Na čo netreba zabúdať, deti deti majú predčasný záujem o druhé pohlavie, zdanlivo sú "dospelejšie" a môžu sa ľahko stať obeťami sexuálneho zneužitia," upozorňuje odborníčka.

Neprehliadať
Ak aj vy premýšľate, či je za správaním vášho dieťaťa hormonálna nerovnováha, alebo je jednoducho také, snažte sa byť najmä všímavým a chápajúcim rodičom. Len tak mu budete môcť byť oporou. Myslite však na to, že ak sa naozaj nachádza v predčasnej puberte, je dieťa omnoho citlivejšie a zraniteľnejšie, preto s ním tak aj komunikujte a nepanikárte. Nejde predsa iba o jeho fyzickú premenu, ale najmä o detskú dušu v tele "skorodospeláka".

Máte podozrenie?
Ak sa vám zdá, že u vášho dieťaťa sa prejavujú príznaky predčasnej puberty, neváhajte zájsť k pediatrovi. Váš obvodný pediater stav posúdi a pošle vás s dieťaťom k endokrinológovi, kde absolvujete základné vyšetrenia. Ak sa na základe nich podozrenie potvrdí, naordinuje sa vhodná hormonálna liečba.

Varovné signály predčasnej puberty:

-rast prsníkov, semenníkov
    -rast ochlpenia v okolí pohlavia a v podpazuší
    -prudký telesný rast
    -Nadmerné potenie
    -začínajúce sa akné

EMMA Apríl 2017
Snilko
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Re: Osemroční pubertiaci

Příspěvekod Snilko » 30.5.2018 10:58:53

Ja si myslím, že možný dôvod, prečo puberta nastupuje čoraz v mladšom veku, je to, že jeme chemikálie v potravinách. Farbivá, príchute, konzervanty. Či už v potravinách samotných, alebo nápojoch.
Ďalej je tu množstvo liekov, ktoré užívame a v neposlednej rade aj hormonálna antikoncepcia. Tieto veci sa následne vylúčia z tela a odchádzajú do kanalizácie. Zatiaľ neexistuje spôsob, ako vyfiltrovať tieto látky z vody, takže ich následne pijeme z vody, ktorá ide z vodovodu. Tak ako je svet zamorený ftalátmy a mikročasticami plastov, je zamorený aj liekmy a hormónmy.
Max
VIP člen
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2721 x
Oceněn: 560 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Max » 30.5.2018 13:23:00

Tak toto je jedna s príčin že na to organismus reaguje v nejakej forme. No ako sa vyvíja spoločnost tak každa generácie je taktiež o niečo vyspelejšia v ratane deti je to stupajuca tendencia. Síce presne nevieme pomenovat príčiny ale i toto može byt s jedna možnost s toho.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
Děkoval: 2895 x
Oceněn: 2960 x
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Asce » 30.5.2018 16:15:19

Snilko píše:Ja si myslím, že možný dôvod, prečo puberta nastupuje čoraz v mladšom veku, je to, že jeme chemikálie v potravinách. Farbivá, príchute, konzervanty. Ďalej je tu množstvo liekov, ktoré užívame a v neposlednej rade aj hormonálna antikoncepcia...

Myslím, že z uvedených látek mohou být za urychlování vývoje dětí zodpovědné jedině některé hormonální přípravky. Barviva, dochucovadla, stabilizátory a další přídatné látky jsou z části přírodního původu (např. k barvení se používá šťáva bezinková, z černé mrkve, červené řepy, apod.) a jen z části jde o uměle připravené chemikálie. Některé z nich jsou v různé míře škodlivé, ale myslím, že nijak neovlivňují nástup puberty.

Jsem přesvědčen, že kromě reziduí hormonální antikoncepce a jiných hormonálních prostředků v životním prostředí, se na dřívějším nástupu puberty podílí také společenské faktory, a to počínaje bohatstvím naší společnosti (to se projevuje kvalitní výživou, takže tělo si zkrátka dřívější spuštění puberty může dovolit), mohutný rozvoj dovedností lidského druhu již v brzkém věku (jedinec by v podstatě byl schopen samostatné existence dříve než v minulosti) a v neposlední řadě přespřílišná sexualizace společnosti (včetně chybně, až úchylně vedené sexuální výchovy na školách).
Snilko
VIP člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Snilko » 30.5.2018 21:27:47

Včera som sa stretol s mojou bývalou učiteľkou na ZŠ, bolo to asi po 27-mich rokoch. Okrem iného prišla reč aj na žiakov. Povedala, že dnešní osmaci, deviataci už vyzerajú oproti nám ako dospelí, ale len fyzicky, telom. Rozumom sú na úrovni detí.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”