Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Za orgasmem do posilovny (xman.idnes.cz)

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Za orgasmem do posilovny (xman.idnes.cz)

Příspěvekod Plyšáček » 29.2.2016 22:05:00

Za orgasmem do posilovny. Dopřejí vám ho sedylehy, zvedání činek i shyby (xman.idnes.cz)Zesílíte, nafouknete si svaly, zhubnete a navrch možná okusíte orgasmus, jak ho neznáte. Dlouho se mělo za to, že vyvrcholení zažívají při cvičení jen ženy, ukázalo se však, že s ním mají zkušenost i muži. Poprvé se s ním podle vědců setkávají v pubertě, například když se houpou za ruce na stromech.


Vážně nevím, co zde rozumí orgasmem. Je otázkou, jakého je druhu, charakteru a zejména hloubky prožitku...

I když se o orgasmu při cvičení mluví více až v poslední době, vědecký svět o něm ví již více než šedesát let. O orgasmu vyvolaném cvičením či o sexuální rozkoši vyvolané cvičením mluví už studie legendárního Alfreda Kinseyho v roce 1953 a upřesňuje, že s oběma prožitky mělo zkušenost pět procent žen, které se výzkumu účastnily.
Ke Kinseyho zjištěním se kolem roku 2010 vrátila psycholožka a odbornice na lidskou sexualitu Debby Herbenicková a pokusila se aktualizovat, nakolik je orgasmus, který nesouvisí se sexuální aktivitou, rozšířený. Zjistila přitom, že nemáme co do činění s marginálním fenoménem. Její studií prošlo 530 žen a z nich 246 uvedlo, že během cvičení cítily sexuální rozkoš, a celých 124 přiznalo, že zažily orgasmus.
A navedly dokonce vědkyni na stopu činností, které jsou v „produkci“ orgasmu schopny nahradit partnera, partnerku či masturbaci: zdroji orgastického potěšení bylo zvedání činek, jízda na kole, lezení na laně, běhání i jóga. Šampionem však bylo cvičení, které ženy dovedly pojmenovat naprosto konkrétně: zvedání nohou ve visu na stroji na břišní svalstvo zvaném Captain Chair.


Opravdu bych je rád viděl - při tom jejich "orgasmu". Ono je "orgasmus" a orgasmus.

Jak takový orgasmus vzniká?
Od Kinseyho dob tedy doznaly naše vědomosti o orgasmu spojeném s cvičením značného pokroku, o tom není pochyb. Přesto však kolem něj poletuje velký otazník: Jaký mechanismus jej způsobuje? I tato otázka však již zná své možné odpovědi nebo alespoň jejich náznaky.
V případě žen dovedlo vědce detektivní úsilí zjistit „pachatele“ ke středu, jádru těla, i proto dostalo vyvrcholení spojené s cvičením anglický název „coregasm“ („core“ znamená střed těla). Konkrétně jsou vědci na stopě hlubokým břišním svalům, ve vážném podezření mají též svaly pánevního dna. Dál však jsou vědečtí detektivové ve vášnivé neshodě.
A účastníci válečné polemiky už zdaleka nepocházejí jen z řad vědců, spor překročil hranice výzkumných pracovišť a docupital na místo činu – do posiloven. Chopil se ho například trenér Bret Contreras. Podle jeho názoru za ženský „coregasm“ může mechanismus, kdy tření přímého břišního svalu může způsobit stimulaci klitorisu. Opozice však nesouhlasí. Například kineziolog a trenér Dean Somerset namítá, že v tom případě by k nejintenzivnější stimulaci muselo docházet při jízdě na kole, která však v produkci orgasmu ve srovnání s jinými nesexuálním fyzickými aktivitami nijak zvlášť nevyniká.

Šplh i jízda na motorce
Okruh činností, které mužům dopřáli jejich první orgasmus nezpůsobený sexuální aktivitou v životě, je podle výzkumu Deby Herbenickové pestrý. V jeho čele jsou sedylehy (18 procent dotázaných), ale objevuje se též zvedání činek (16 procent), šplh na tyč či po laně (13 procent), běh (13 procent), shyby (9 procent), zápasení (7 procent), jízda na kole (7 procent) či jízd na motorce (2 procenta).
Somerset s Contrerasem se nakonec shodli na třech možných teoriích. „Coregasm“ podle nich může způsobovat buď tření břicha, nebo stahy pánevního dna, případně hypertonické nervy pánevního dna. Popisy žen, které „coregasmus“ zažily, přitom dávají nejvíc šancí druhé z nich.
Směrem ke svalům břicha a jádra těla poukazují i výpovědi mužů. Mnozí z nich se se stavem, který přitahuje pozornost vědců i odborníků na posilování a kondici, setkali už ve věku sedmi až dvanácti let a nejčastěji při šplhu či houpání se na větvích, jako pisatel, jehož zpovědí jsme článek otevřeli.
Ani přesnou mechaniku mužského „coregasmu“ však odborníci neznají. Trenér Somerset sází na stimulaci prostaty, jenže přiznává: „Je to ale něco, co jsme dosud neprozkoumali do hloubky.“


Holčičky to mají jinak. Více později v Odborné sekci.
Uživatelský avatar
Neptun
Moderátor
Příspěvky: 467
Registrován: 2.1.2016 13:35:44
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1462 x
Oceněn: 1534 x
Kontaktovat uživatele:

Za orgasmem do posilovny (xman.idnes.cz)

Příspěvekod Neptun » 29.2.2016 22:08:00

Anonymní blogger v ní přemítá nad svým prvním setkáním s orgasmem spojeným se cvičením a vzpomíná, že to bylo ještě před pubertou. To tehdy premiérově „zaznamenal příjemné pocity mezi nohama“, když dosáhl a zapojil ty pravé svaly při visu na větvi či na dětském hřišti.
Onen pocit se mu prý vybavil o několik let později, když měl již jako pubescent na procházce v lese v hlavě erotické představy. Rozhodl se vyzkoušet, zda to funguje pořád – a zkouška vynesla úspěch. Dostavil se prý, líčí, jak příjemný pocit, tak ještě něco nového. Byla to ejakulace.


Já cvičím a nic...

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti