Stránka 1 z 1

Deti vo Francúzsku môžu žalovať svojich rodičov

Napsal: 11.5.2016 18:34:29
od Max

Deti vo Francúzsku môžu žalovať svojich rodičov za publikovanie ich fotiek na internete (zive.sk)Po zverejnení fotiek online sa nič netušiace deti môžu stať obeťami rôzneho zneužitia.

Rodičia vo Francúzsku by mali chrániť súkromie svojich detí a nemali by zverejňovať ich fotografie na sociálnych sieťach a to predovšetkým na Facebooku, varujú miestne úrady.
Striktné zákony v krajine totiž umožňujú rodičov zažalovať a v prípade usvedčenia im hrozí pokuta až do výšky 45-tisíc eur alebo odňatie slobody na jeden rok. Na informácie upozorňuje server Thenextweb.com.

„Deti si v určitom veku neželajú byť fotografované, prípadne nechcú, aby boli ich snímky zverejnené na internete. Už o pár rokov by tak mohli pred súdom stáť prví nezodpovední rodičia, ktorí výzvy svojich ratolestí ignorovali,“ povedal Eric Delcroix, expert na internetové zákony a právnu etiku.

Nejde tu pri tom len o morálku a etiku. Nič netušiacim deťom hrozia aj ďalšie problémy. Ich fotografie môžu kedykoľvek zneužiť osoby tretích strán, ktoré ich môžu ľubovoľne upravovať či inak ďalej šíriť a poškodzovať tým ich meno.
Hrozí tiež krádež identity, kedy môže útočník vytvoriť falošný profil a prezentovať sa v mene inej osoby, pričom môže používať aj takto ukradnuté snímky.