Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Klerik se oženil se sedmiletou

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Klerik se oženil se sedmiletou

Příspěvekod Plyšáček » 1.8.2016 12:34:37

Klerik se oženil se sedmiletou. Dali mi ji její rodiče, tvrdil při zatčení (idnes.cz)V Afghánistánu zatkli duchovního, který se oženil se sedmiletou holčičkou. Tvrdil, že mu ji její rodiče nabídli jako „náboženskou oběť“. Rodiče to však podle agentury AFP popřeli a sdělili, že dítě bylo uneseno z jejich domova v provincii Herát před několika týdny o ramadánu.

Mohammad Karím, jemuž je podle afghánských médií kolem šedesáti let, je nyní ve vazbě v provincii Ghór, kde se případ vyšetřuje.
Masúm Anvaríová z provinčního úřadu pro záležitosti žen v Ghóru řekla, že je dítě v šoku. „Dívka nemluví, jenom stále opakuje: ‚Mám z toho muže strach‘,“ prohlásila Anvaríová.
V Afghánistánu je povoleno vstupovat do manželství v případě žen od 16 let, u mužů od 18 let. Zejména ve venkovských oblastech se ale podle AFP stále praktikují sňatky dětí.

V Ghóru zaznamenali před čtrnácti dny případ úmrtí čtrnáctileté dívky Zahry, provdané ve věku 12 let. Zemřela na následky těžkých popálenin, které v rodině utrpěla. Měla za sebou dva roky trýznivého zacházení a byla do rodiny dána výměnou za novou manželku pro svého otce. Jde o praxi, jíž se rodiny vyhnou vysokým svatebním výdajům. Zahřin otec si mohl „výměnou“ vzít za ženu sestru dceřina muže.
Nezávislá komise pro lidská práva v Afghánistánu má z loňského roku informace o uzavření 235 manželství dětí. V polovině případů byly provdány dívky mezi 11 a 15 lety, avšak sedm procent byly sedmi až desetileté holčičky. V zemi existuje také praxe, kdy se mladá dívka nabídne jako „platba“ při řešení sporů mezi rodinami.
Uživatelský avatar
Leonid
VIP člen
Příspěvky: 281
Registrován: 19.12.2015 22:44:16
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1094 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Klerik se oženil se sedmiletou

Příspěvekod Leonid » 1.8.2016 22:22:46

Nejhorší je, že k tomuto dochází i v "civilizované" Evropě. Pod záminkou cesty na prázdniny se dívka vdá či podstoupí zmrzačení genitálií (FGM). Lidé, kteří přicházejí do Evropy za lepším, si toto zlo přinášejí s sebou. Jejich politicko-společenské přesvědčení, které odmítají opustit (a bojí se ho opustit, ať již z důvodu trestu božího či ze strany své komunity) je stále povede k totální neúctě vůči ženám a dívkám. Vždyť necháme-li ženu dospět - ať se nabaží dětství, získá zkušenosti a objeví lásku, je projevem úcty vůči ženě.

Toto zlo je třeba vykořenit. Nemluvím zde o nějakém násilí (i když, co víme, možná jednou budeme muset bránit naše ženy a dívky se zbraní v ruce), ale o tom, že je třeba zavřít ústa fanatikům, zabránit provádění podobných zvěrstev a vytvořit ve společnosti atmosféru, která zabrání šíření tohoto politického systému. A nabídnout těm lidem alternativu, že mohou odejít a být svobodní. Jinak budou dál žít v otroctví, které jim bude přikazovat uvrhávat vlastní dcery do nebezpečných manželství.

Ano, v Pedonii panuje dobrý zvyk - netahat sem politiku. Ale absolutnímu zlu je třeba se vzepřít. Kdyby naše fórum existovalo v roce 1938, nevzpírali bychom se snad nacismu? Nebo kdybychom působili v sedmdesátých letech v Kambodži, tolerovali bychom Pol Pota? Jedna věc je být tolerantní k politickým názorům či světonázoru druhých, druhá věc je však povinnost každého člověka milujícího svobodu, a tou je zmíněné vzepření se absolutnímu zlu. Jak poznáte toto zlo? Prohlašuje se být tou jedinou a pravou cestou a ty, kdo jdou po jiných cestách, považuje za nehodné života. Pro naši vlastní svobodu je třeba se vymezit vůči zlu.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti