Stránka 1 z 1

Matka zdrogovala a upálila devítiletou dceru

Napsal: 12.3.2017 11:16:00
od Sertralin

Matka neunesla rozvod. Devítiletou dceru zdrogovala a upálila zaživa (tn.nova.cz)


Otřesný případ rozplétal tento týden soud v kanadském Calgary. Na doživotí s možností propuštění až po 18 letech odsoudil padesátiletou Lauru Cowardovou. Když její bývalý manžel v září 2014 získal po rozvodu do své péče devítiletou dceru, Laura dívku odvezla na odlehlé místo, zdrogovala a auto, ve kterém děvčátko spalo, zapálila.

Laura svého manžela Duana opustila v roce 2007. Tehdy odvedla i dvouletou Amber. Její manžel ale začal bojovat o svěření dívky do své péče a v roce 2013 soud vyhrál. Malá Amber po verdiktu soudu uvedla, že se těší, že bude žít na farmě s tátou. Matku měla vídat každý druhý víkend. Verdikt tři dny před dívčinou smrtí potvrdil i odvolací soud.

Dnes padesátiletá žena se s tím ale nemohla smířit. Jednou řekla přátelům, že dceru veze k bývalému manželovi, místo toho ale odjela na opuštěné místo vzdálené asi 100 km od Calgary. Dceři podle obžaloby matka dala prášky na spaní, pak vozidlo zapálila.

Scéna, která se před záchranáři naskytla, byla tak hrozivá, že tři ze záchranářů, kteří na místě zasahovali jako první, jsou už dva a půl roku na neschopence. Léčí se s post-traumatickou stresovou poruchou. Matku zatkli policisté o pár hodin později.

Těžkým traumatem trpí po vraždě své sestry také druhá dcera Laury Cowardová. Sedmnáctiletá dívka sledovala přelíčení přes telemost z místnosti pro svědky. Všude ji doprovází pes, který je vycvičený na pomoc obětem těžkých traumat. Dívky měly různé otce, ale stejnou matku.

Otec u soudu uvedl, že své bývalé ženě nebude nikdy schopen odpustit. "Celým svým srdcem mou dceru postrádám. Pořád si pamatuji na první den, kdy jsem ji držel v náručí. Nikdy jí neodpustím a nikdy na mou dceru nezapomenu," uvedl u soudu Duane Lucius.

Matka se k činu přiznala. "Každý den mi mé děti chybí víc, než si dovedete představit. Jsem zodpovědná za své volby. Prosím vás o odpuštění a modlím se za vaši shovívavost," řekla Laura Cowardová směrem ke svým příbuzným.

Státní zástupce navrhoval pro padesátiletou ženu doživotí s možností propuštění po dvaceti letech. Soud ale v únoru případ překlasifikoval z vraždy 1. stupně na vraždu 2. stupně, díky čemuž Cowardová odešla s "mírnějším" trestem. Soudce Scott Broker ji odsoudil k doživotí s možností podmínečného propuštění po osmnácti letech.

Soudce ocenil, že se žena k činu přiznala, poznamenal ale, že nikdy neuvedla žádný motiv. A jediný důvod, který k hroznému činu měla, byla pomsta bývalému manželovi.

"Vražda vaší vlastní dcery, kterou jste spáchala, je děsivý a odporný čin. Soud musí vzít v úvahu znechucení a rozčílení společnosti, které takový čin způsobil. Amber byla zranitelná a své matce věřila. A tohle byla hrozná zrada její důvěry," dodal podle webu Daily Mirror soudce Scott Brooker při vynášení rozsudku.

Re: Matka zdrogovala a upálila devítiletou dceru

Napsal: 12.3.2017 11:34:03
od Sertralin
Její čin je neomluvitelný. Na to, jak brutálním způsobem zabila svoji dceru, má nízký trest. Nezastávám názor "oko za oko, zub za zub," ale v tomto případě by si zasloužila to samé.
Je odporné, když někteří své problémy řeší skrze bezbranné děti. Ony za nic nemohou. Děti jsou ta největší radost, nevinnost a roztomilost, kterou můžeme mít.