Malíř Heinrich Zille

Výtvarná díla se zaměřením na holčičky. Různé kresby, malby, portréty, obrázky z knih, počítačová grafika.
Leonid
VIP člen
Pohlaví: muž
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 492 x
Oceněn: 928 x

Malíř Heinrich Zille

Příspěvekod Leonid » 25.8.2016 23:25:41

Rudolf Heinrich Zille (1858 – 1929)

Německý ilustrátor a fotograf. Byl známý svými karikaturami lidiček z Berlínských ulic, které vycházely hlavně v časopise Simplicissmus. Byl první, kdo zachytil chmurnou atmosféru chudinských čtvrtí, kde lidé žili v bídě namačkáni v malých bytech. Tvořil hlavně v období Výmarské republiky (1918-1933) - období veliké bídy, neklidu, ale současně relativně velké tvůrčí a osobní svobody. Ale prostí lidé ho měli rádi, protože upozorňoval na jejich neradostnou situaci.

Můj názor:
Jeho obrázky dětí (na hodně jeho obrázcích jsou děti) jsou divné. Děti jsou takové přitloustlé, vesměs ošklivé, a holčičky mají často nějak neupravené šaty, takže je jim vidět zadeček, pipinka, nebo alespoň kalhotky. V tom měl Zille až obsedantní zálibu. Velice často na kresbách někdo dává dítě vyčůrat. Ale některé obrázky jsou i více znepokojující. Těžko říci, co si o autorovi myslet. Nicméně obrázky jsou pro svou realističnost a syrovost cenným svědectvím přeneseně i pro naše studie o studu, spodním prádle a podobně. Ve svém díle se intenzivně zabývá zneužíváním dětí.

Obrázek
Bez názvu

Obrázek
Dělnický byt

Obrázek
Berlínské děti

Obrázek
Život na Berlínské pláži

Obrázek
Pozdní nocležník

Obrázek
Tři Berlínské uličnice - zde ovšem ve významu prostitutky. Dětská prostituce byla tehdy běžná.

Obrázek
Tři uličnice - podstatně nevinnější

Obrázek
Malou kamarádku má každý (sic!) Všimněte si, jak se holčičky ke klukům vášnivě tisknou...

Obrázek
Pět dětí na lavičce

Obrázek
Letní tábor

Obrázek
Skupina dětí

Obrázek
Malí a velcí - všimněte si, na obrázku jsou celkem čtyři čůrající děti a miminko vlevo nahoře si sahá na přirození. Vypadá to jako papír se skicami, ale vzhledem k tomu, že je signován, lze jej považovat za samostatné dílo.

Obrázek
Smrkej pořádně! (obálka jeho knihy "Můj svět")

Obrázek
Ložnice v zadním domě (holčička vpravo si drží ruce v rozkroku - čeká na nočník? Toto gesto je v Zilleho díle velice časté.

Obrázek
Ilustrace k básni. Co dělají holčičky vpravo nahoře, raději nepřemýšlet...

Obrázek
Znásilnění (z díla Hovory kurev). Všimněte si holého genitálu dívky, a to, že má mašli na copu - tu maloval Zille zásadně mladým dívkám.

Obrázek
Bez názvu

Obrázek
Bez názvu

Obrázek
Bez názvu

Obrázek
Bez názvu

Přímé odkazy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Max
VIP člen
Líbí se mi: dívky (GL)
... až do věku: 12
Děkoval: 2213 x
Oceněn: 458 x

Re: Malíř Heinrich Zille

Příspěvekod Max » 25.8.2016 23:42:20

Niečo z toho som už videl v minulosti. Konkrétne tú pláž si pamätám.
To bol jasný pedofil. Je to tam pekne vidieť - sexuálne hrátky, nahotinky, explicitné polohy atď...
Leonid
VIP člen
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... až do věku: 45
Děkoval: 492 x
Oceněn: 928 x

Příspěvekod Leonid » 25.8.2016 23:53:27

I když, pokud je mi známo, on to zneužívání dětí hodně kritizoval.
Nicméně na jeho obrázcích vidíme, jak lidé žili v naprostém nedostatku intimity, děti byly přítomné sexu - a vzešel z toho morální marasmus. Tím se Plyšáčkovy teorie o zhoubném vlivu společného spaní docela potvrzují.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1797 x
Oceněn: 6347 x

Přesměrování diskuse o morálním marasmu

Příspěvekod Plyšáček » 26.8.2016 13:43:08

ZAJÍMAVÁ DISKUSE NA TÉMA MORÁLNÍ MARASMUS, SPOLEČNÉ SPANÍ S DĚTMI, SEX V PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ A DNEŠNÍ SPOLEČNOST, která započala v tomto vlákně, BYLA PŘESUNUTA PRO SVOJI DŮLEŽITOST DO TÉMATU Sexualizace dítěte, zneužívání a společnost
Dejan
Uživatel
Povolání: školstvo
... ve věku od: 9
... až do věku: 13
Děkoval: 193 x
Oceněn: 151 x

Příspěvekod Dejan » 26.8.2016 15:00:58

Leonid píše:I když, pokud je mi známo, on to zneužívání dětí hodně kritizoval.
Nicméně na jeho obrázcích vidíme, jak lidé žili v naprostém nedostatku intimity, děti byly přítomné sexu...

Priznám sa, že o Zillem som doteraz nevedel nič, ale ten týpek ma zaujal. Zobrazoval prostredie najnižších spoločenských vrstiev, pričom tam šlo o veľmi výraznú sociálnu kritiku. Škoda, že mi stále robí problém čítať kurent ("písaný švabach"); keď nájdem trochu času, tak sa pohrám s tými bonmotmi a básničkami, ktorými dopĺňal svoje obrázky.

Zpět na “OBRÁZKY”