Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Vkládání příspěvků a administrátorská práce

Návrhy, nápady, stížnosti, práce s nováčky.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2926 x
Oceněn: 3064 x
Kontaktovat uživatele:

Vkládání příspěvků a administrátorská práce

Příspěvekod Asce » 1.2.2016 20:54:41

Vážení obyvatelé Pedonie!


Opakovaně připomínám, že vedení Říše Pedonia považuje její obyvatele, obzvláště pak ty, kteří ji zabydlují svými příspěvky, za to nejcennější, co má. Patří vám za vaši práci dík a náš obdiv.

Cítím, že v tuto chvíli je vhodné zopakovat některé zásady, které se příspěvků a jejich správy týkají.

Především mějte, prosím, stále na zřeteli, že právní odpovědnost za fórum a jeho obsah nesou administrátoři. Jsme to my, kdo šel na pomyslný trh se svojí kůží a jsme to my, kdo má neustále nastavenu tvář pro nafackování kdejakým zakomplexovaným příslušníkem většinové společnosti papouškujícím názory, nad kterými se nejspíš ani nezamyslel. Také prosím uvažte, že zřízení a provoz fóra je finančně velmi nákladnou záležitostí. A také psychicky a časově neuvěřitelně náročnou – naši bližní by mohli vyprávět. Jsou za námi stovky a stovky hodin práce, často hluboko do nočních hodin… Děláme to ale rádi a z celého srdce. Po přečtení tohoto obšírného úvodu by vám mělo být jasné, že jsme to opět my, administrátoři, kdo si jednoznačně osobuje právo určovat směřování fóra a jeho věcnou náplň.

Shrnuji několik pravidel, která bychom měli všichni ctít, abychom se v Pedonii cítili opravdu jako ve své domovině:

 1. Vzájemné chování členů komunity je uctivé a ohleduplné. Nevytahujeme staré spory. Radíme si, pomáháme si, nikoho neničíme nepřiměřenou kritikou. S obzvláštním respektem se chováme k vedení Pedonie. Zde vypíchnu několik zásad:
  • Nezatěžujeme administrátory dotazy na záležitosti, které jsou obsaženy v pravidlech a dalších dokumentech, které by měl každý obyvatel Pedonie znát;
  • Je nepřijatelné podmiňovat setrvání v komunitě jakýmikoliv požadavky, tím méně pak lidsky či věcně málo pochopitelnými („pokud přijmete osobu X, tak odcházím“, „smazali jste mi příspěvek – odcházím“, apod);
  • Případná kritika administrátorů a moderátorů musí být skutečně dobře vyargumentovaná a smí být podána pouze soukromou zprávou, rozhodně ne na chatu;
  • Přispěvatel může být vedením informován o důvodu, proč mu byl příspěvek smazán, upraven, přesunut, apod., ale nemá na tuto informaci žádný automatický nárok. Záleží čistě na rozhodnutí vedení, zda si dá práci navíc a tuto odpověď vypracuje.
 2. Určení jednotlivých funkčních celků fóra:
  • Chat je určen pro rychlou domluvu vedení o nejrůznějších záležitostech fóra a vzájemnou komunikaci členů s cílem lépe se poznat prostřednictvím běžného hovoru. Není určen k hlubším zamyšlením, dalekosáhlým rozborům či celodennímu vysedávání. Z běžného života bychom ho mohli přirovnat k SMS zprávám. Chat je vedením chápán jako nadstandardní služba a podle úvahy může být vypnut nebo některému uživateli porušujícímu pravidla částečně či zcela odepřen.
  • Soukromá zpráva je určena již k osobnějšímu sdílení s jedním nebo několika spřízněnými přáteli.
  • Fórum (v užším slova smyslu) je určeno pro sdílení osudů, vlastní tvorby, k vyzdvihnutí obzvlášť vydařených legálních AV materiálů na netu, k publikaci odborných a vzdělávacích témat, apod. prostřednictvím příspěvků a reakcí na ně. Chtěli bychom, aby právě zde bylo centrum života komunity. Fórum bude takové, jak kvalitní příspěvky do něj vložíte a jak budete sdílet svá zamyšlení nad tvorbou ostatních.
 3. Několik slov k příspěvkům, jejich úpravám a mazání:
  • Prosím, snažte se každý svůj příspěvek napsat tak nejlépe, jak to zvládnete. Za chyby se zásadně na nikoho nezlobíme, ale uvědomte si, že příspěvek je vaší veřejnou vizitkou. Největší prohřešky proti jazyku se vedení Pedonie snaží odstraňovat, vždy však citlivě, aby zůstal zachován styl autora.
  • Mazány budou nejen příspěvky odbyté a ty, u kterých je pochybnost o jejich legalitě, ale i takové, které nijak nesouvisí se zaměřením naší komunity. Opravdu se zde nebudeme zabývat obecnou politikou, apod.
  • Kratičké projevy vyjadřující např. uznání některému předchozímu příspěvku, třeba „Ta je krásná,“ apod., bez dalších konkrétností, doplňků či zajímavostí, budou pro potěchu autora několik dní ponechány, a poté také mazány. Máme za to, že tato sms-ková zvolání mají jen časově omezený význam.
  • Naše fórum nemůže být stínovou kopií AV serverů jako je YouTube, Imgsrc.ru, apod. Vybírejte proto pouze díla opravdu mimořádně zdařilá, u kterých by bylo škoda, aby, v záplavě tematicky podobných, zůstala našincem nepovšimnuta. Obzvlášť s videi šetřete jako se šafránem. Vložíte-li videí méně, zato si dáte tu práci vybrat ta nejluxusnější, je větší pravděpodobnost, že je vůbec někdo shlédne. Za samozřejmost považujeme váš osobní vklad v podobě komentáře, vlastních poznámek, doplňujících informací, apod. Važte si, prosím, i času ostatních.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Vkládání příspěvků a administrátorská práce

Příspěvekod Plyšáček » 1.2.2016 21:17:17

Asce.
Děkuji ti za tento podnětný příspěvek. Jsi znamenitý kancléř na svém místě. Ačkoliv se v textu vyskytují některé informace, které jsme již uveřejňovali, stále někomu nedostatečně docházejí.

Milý přátelé.
Vašim připomínkám a podnětům jsme otevřeni, každý návrh s Ascem společně probíráme. Ale nepřísluší vám vynucovat si jeho realizaci. Až mě jímá hrůza při pouhé představě, jak by vypadala naše říše, pokud bychom kývli na každý "zlepšovák".

Naše směřování je jasně dáno ve Stanovách. A zaměřujeme se na kvalitu. Neptáme se, kam jdeme, ale kdo chce jít s námi. Dokonce plánujeme i promazávání některých uživatelů - zejména tzv. "mrtvých duší" a těch, kteří více kritizují než tvoří. Vážíme si všech dobrých členů, dokonce bych si dovolil napsat, že na ně máme štěstí hned od začátku, ale nejde nám o celkový počet registrovaných uživatelů a nejsme tu proto, abychom někoho vychovávali.

Váš Plyšáček

Zpět na “PODNĚTY”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host