Film Annie (2014)

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1800 x
Oceněn: 6369 x

Film Annie (2014)

Příspěvekod Plyšáček » 4.2.2016 18:39:33

Annie

ČSFD

Muzikál / Komedie / Drama / Rodinný
USA, 2014, 118 min
Režie: Will Gluck
Scénář: Will Gluck, Aline Brosh McKenna
Kamera: Michael Grady
Hrají: Jamie Foxx, Quvenzhané Wallis, Rose Byrne, Bobby Cannavale, Adewale Akinnuoye-Agbaje, David Zayas, Cameron Diaz,...

"Annie, kterou její rodiče jako malou opustili s příslibem, že se pro ni jednoho dne vrátí, ztrpčuje život její zlá pěstounka, slečna Hanniganová (Cameron Diaz). Když se ale za velmi průhledných okolností odhodlaný podnikatel a kandidát na pozici starosty New Yorku Will Stacks (Jamie Foxx) na doporučení své geniální viceprezidentky Grace (Rose Byrne) a rafinovaného a vychytralého poradce Guye (Bobby Cannavale) rozhodne Annie ujmout, jedná se o krok, který jí změní celý život. Stacks je přesvědčen o tom, že je pro Annie spásou, ale vzhledem k její sebejisté a vždy optimistické povaze je docela klidně možné, že tomu bude přesně naopak."

Obrázek
odkaz a zdroj: monumentalpictures.wordpress.com

Muzikál Annie je moderním zpracováním starého slavného námětu. Ve srovnání se všemi předchozími filmovými verzemi bezkonkurenčně vede díky dokonalé práci kamery, jedinečnými záběry a nápaditými scénkami. Nejrůznější běžné zvuky z městského prostředí jsou profesionálně zakomponovány do hudby. Písně jsou ponechány v původním znění bez titulků. Hlavní hrdinku Annie hraje Quvenzhané Wallis z Luisiany. Je to velice talentovaná herečka, zpěvačka, milé děvče. Jako černoška třeba přímo vzhledově neoslní některé "bílé" GL, ale je moc milá. Její starší "sestry" třeba potěší naše hebefily.

Americký trailer
phpBB [video]

Špičkový sestřih písní
phpBB [video]
Andy Olsen
Uživatel
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 38 x
Oceněn: 41 x

Re: Film Annie (2014)

Příspěvekod Andy Olsen » 5.2.2016 13:01:58

Poprvé byl tento muzikál Thomase Meehana zfilmován v roce 1982. Roli Annie si zahrála Aileen Quinn. Druhého zfilmování se Annie dočkala v roce 1999, v hlavní roli s Alicií Morton. Oběma holčinám bylo v době natáčení 11 let. O necelý rok mladší je pak Quvenzhane Wallis z předloňské verze filmu.

Osobně se mi nejvíce líbí videofilm z roku 1999. I na ČSFD a IMDb je tato verze hodnocená nejlépe. A přesto, že Quvenzhane z nejnovější verze je mi moc sympatická, film jako celek už je na můj vkus moc kýčovitý, lehce se vytrácí kouzlo původního příběhu. Tisíc lidí, tisíc chutí. Já osobně u filmů neslyším na velká jména, vysoký rozpočet, studio, která za filmem stojí atd.

A takový poznatek z praxe - není to pravidlem, ale v nízkorozpočtových videofilmech hrají velmi často krásnější holčičky, které působí přirozeněji a dětštěji, naproti tomu v komerčních filmech velkých studií jsou často dětské charaktery určitým způsobem deformovány - jako by tvůrci nechtěli, aby děti byly...prostě dětmi =)

A na závěr se ještě vrátím k Annie. Mou nejoblíbenější písničkou z tohoto muzikálu je určitě Tomorrow a ačkoliv jí mám rád v podání holčiček ze všech třech filmů, tak úplně nejvíce se mi tato písnička líbí přezpívaná od tehdy jedenáctileté norské zpěvačky Lisy Børud

phpBB [video]

Přímý odkaz
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1800 x
Oceněn: 6369 x

Re: Film Annie (2014)

Příspěvekod Plyšáček » 5.2.2016 13:13:13

Píseň Tomorrow přímo miluji od Katie, neznámé holčičky ze školní besídky. Dobře si prociťte, jak finišuje. A jak se rozkošně prochází po pódiu mezi slokami... +pukrle+

phpBB [video]

Zpět na “OSTATNÍ”