Film Phoebe v říši divů (2008)

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1800 x
Oceněn: 6370 x

Příspěvekod Plyšáček » 10.1.2016 17:52:54

Phoebe v říši divů

Phoebe in Wonderland

ČSFD
Drama / Rodinný / Fantasy
USA, 2008, 96 min

Režie: Daniel Barnz
Scénář: Daniel Barnz
Kamera: Bobby Bukowski
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Elle Fanning, Felicity Huffman, Bill Pullman, Patricia Clarkson, Bailee Madison, Peter Gerety, Campbell Scott, Madhur Jaffrey, Tessa Albertson, Ian Colletti, Teala Dunn,...

Obrázek
odkaz a zdroj: cool-download.org

Phoebe v říši divů režiséra Daniela Barnze je fantastický příběh o malé Phoebe (ELLE FANNING), která touží hrát ve školním představení Alenky v říši divů. Když ji její svérázná učitelka dramatu, slečna Dodgerová (PATRICIA CLARKSON), skutečně obsadí, Phoebe se snaží ovládat své chování tak, aby jí ředitel (CAMPBELL SCOTT) dovolil pokračovat. Jak se ale Phoebin stres zvyšuje, její chování je horší a horší. To vytváří mimořádný tlak na její rodiče, Hillary a Petera (FELICITY HUFFMAN a BILL PULLMAN). Hillary je stravována pocitem selhání jak v profesionálním, tak osobním životě. Zoufale se snaží své dcerce porozumět a pomoci. Její pokusy ale nejsou příliš úspěšné, protože Phoebe se začíná stahovat do imaginárního světa fantazie, který je zabydlen postavami z Alenky v říši divů, do světa, který je stále znepokojivější a zrádnější. Phoebe trefně poznámenává směrem k Houseňákovi: “být za jeden den hned malý a hned zas velký, to se člověku poplete”. Phoebe s Hillary se budou muset pokusit (pod dohledem slečny Dodgerové) zvládnout onu podivnou, bolestnou i radostnou proměnu z kukly v motýla.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.moviestillsdb.com

Obrázek
odkaz a zdroj: www.ovguide.com

Jedná se o můj nejoblíbenější GL film. Phoebe je mi v něčem velice blízká. Miluji takové citlivé holčičky. Zvláště její potřeba udělat nebo vyslovit něco, co třeba nikdo jiný neudělá jen proto, že se to nemá...

Dokonalým způsobem se prostřednictvím filmu seznamujeme s psychickou poruchou Tourettův syndrom.
Plyšáček
Administrátor

Re: Film Phoebe v říši divů (2008)

Příspěvekod Plyšáček » 10.1.2016 17:57:39

Mnohokrát jsem viděl Phoebe a pochopil, spíše snad prožil, řadu věcí:
1. Každý člověk je jedinečný a měl by se přijímat a milovat takový, jaký je - třeba i jako pedofil.
2. Milovat své dítě bezpodmínečně je někdy opravdu těžké, ale jediné skutečné řešení všeho.
3. Důležité jsou pozitivní vzory, se kterými se dokážeme identifikovat - musejí nám být v něčem podobné.

Ve filmu jsou nádherným způsobem prokresleny jednotlivé charaktery postav, zejména citlivá duše Phoebe, její matky a učitelky. S Elle Fanning hraje rovněž úžasná herečka Bailee Madison.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.geocities.ws

Obě děvčata mají při večeři zajímavé proslovy kolem "tvoření dětí". Z jejich sladkých úst zní tyto věty velice zajímavě:
"Musíte dělat v posteli prasečinky... Co jsou prasečinky? Děláte je?"
"A při těch prasečinkách budeš mít pocit, kterému nezabráníš..."
"A vyjdou semena..."
"Tak nás děláte?"
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 10.1.2016 18:16:26

Oficiální USA trailer

phpBB [video]

Divadelní zkouška

phpBB [video]

Rozhovor na střeše (Elle)

phpBB [video]

Hádka ve třídě

phpBB [video]

Halloween

phpBB [video]
Andy Olsen
Uživatel
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 38 x
Oceněn: 41 x

Příspěvekod Andy Olsen » 9.2.2016 14:59:24

Tento film je pro mně silnou srdcovou záležitostí, pouštím si ho často a nikdy se neokouká. A rozkošná Elle Fanning, tak ta už se vůbec neokouká +++: Když potřebuji klid a odpočinek, kolikrát si pustím jen soundtrack z tohoto filmu, který je dle mého názoru úžasně uklidňující, doporučuji.

Ve fimu mě velmi zaujal výrok z úst Felicity Huffman: 'Psychiatři nemají rádi, když děti jsou dětmi'.
Tento výrok jsem trochu pozměnil a rád ho v běžném životě používám: 'Dospělí nemají rádi, když děti jsou dětmi'.
Souvisí to s mým vesměs negativním vztahem k dospělým lidem, kteří zapomněli na to, jaké to je být dítětem a děti často kritizují/napomínají za věci, které asi považují za nevhodné, ačkoliv jde o věci prostě dětské. Jsem rád, že jsem o své dětské já nepřišel. A je to i jeden z důvodů, proč jsem vlastně šťastný za to, že jsem pedofil, ačkoliv mezi tím nemusí být nutná souvislost.
Neptun
Moderátor
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1240 x
Oceněn: 1194 x

Příspěvekod Neptun » 10.2.2016 8:44:24

Andy Olsen píše: 'Dospělí nemají rádi, když děti jsou dětmi'.
Před časem mi jeden můj kolega, normál a velice korektní dospělák povídal, jak se diví matkám, když na ulici okřikují své děti, aby po dešti nedupaly do louží. Že to přece dítě musí, dupnout si do té vody, to je pro něj naprosto přirozená věc. To se mu nemá odepírat. Extrémně inteligentní muž!
Andy Olsen
Uživatel
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 38 x
Oceněn: 41 x

Příspěvekod Andy Olsen » 10.2.2016 16:41:53

Neptun píše:Před časem mi jeden můj kolega, normál a velice korektní dospělák povídal, jak se diví matkám, když na ulici okřikují své děti, aby po dešti nedupaly do louží. Že to přece dítě musí, dupnout si do té vody, to je pro něj naprosto přirozená věc. To se mu nemá odepírat. Extrémně inteligentní muž!

Tak přesně o tom jsem mluvil. Jen víc lidí, co takto přemýšlí.

Zpět na “OSTATNÍ”