Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Maxovy poznatky o zneužívání

Témata zaměřená na prevenci sexuálního zneužívání (SZ) dětí, ale i zneužívání a sexuálního násilí obecně, výpisky z knih a brožurek o SZ, hlubší souvislosti a vazby na jiná témata, chybné počiny v osvětě. Kazuistiky zneužitých dětí, nejsou-li součástí pojednání, patří do subfóra Životní příběhy.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 22.1.2016 21:41:21

Plyšáčkův úvod:
Vážení čtenáři. Toto vlákno je určeno pro sdělování MAXOVÝCH ODBORNÝCH POZNATKŮ Z PRAXE ZNEUŽÍVÁNÍ. Jeho zkušenosti jsou neuvěřitelně bohaté. Problematiku kolem sexuálního zneužívání dětí zná opravdu důkladně, a to i z různých hledisek. Můžete se zapojovat do volné diskuse. Omluvte prosím jistou nemetodičnost a originalitu jeho textů.
Plyšáček


Následuje Maxův komentář částečně inspirovaný úvodem ke knize T. C. Johnson: Děti se sexualizovanými projevy.

Mám o to záujem to porovnať a prehodnotiť s tým, čo poznám ja. Len tak na okraj. Ak by peďák nemal čas, tak by bolo menej komerčne zneužitých detí. No trend je už pomaly taký, že deti samy prevezmú kontrolu nad zneužívaním tým, že oni budu samy seba prezentovať.
Neviem kam to všetko smeruje okolo zneužívania - či už páchateľom alebo samotnými deťmi. No je vidieť, že trendy sa menia vďaka sociálnym sieťam. Takže ak berieme do úvahy sex. prejavy detí, sú to zvyčajne vzory dospelých populárnych hviezd. Len kopírujú ich chovanie a chcú sa vžit do nich a zaujať. Proste je to cool - mať sex a pochváliť sa s tým bez ohľadu na budúcnosť. Deti žijú v danom čase a nemajú ešte schopnosť plánovať budúcnosť a následky, ktoré sa týmto chovaním prejavia neskôr (napr. tehotenstvo, choroby...). A taktiež nechápu, že súkromie už nie je také, ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi, a že všetko, čo kde napíšu a uverejnia, ich bude sprevádzať na dobu neurčitú. Toľko asi k tomu.

Dalšia téma je o tom, že zneužívané dieťa má sex. prejav podľa toho, akou formou bolo zneužívané, od akého veku a ako dlho. To je na viac strán - rozobrať tieto formy prejavov. Preto som aj zvedavý, ako je to popísané v tej knihe.
Či sa jedná o typické zaužívané texty od iných autorov, alebo to bude niečo nové - ešte napr. nepreskúmaná veda.
Pri prirodzenom zneužívaní nemá dieťa dojem, že je zneužívané, a tu nastáva napr. hrozba prezradenia. A to chovaním, ktoré nadobudlo to dieťa u páchateľa. Jeden z mnoha prípadov odhalenia takéhoto typu zneužívania má za následok, že dieťa tieto príjemne pocity začne vyhľadávať u iných osôb alebo deťoch. A to, že si ruku iného človeka alebo dieťaťa prikladá na intímne partie a naznačuje určité pohyby, ktoré sa naučilo u páchateľa. Iný prípad je, ak je zneužívanie vedomé i dieťaťu a je zmanipulované, aby o tom nikoho neinformovalo. Zneužívanie v tomto prípade nie je pre to dieťa nepríjemné a môže kedykoľvek činnosť ukončiť s páchateľom (stále píšem o nenásilnom spôsobe zneužívania). Staršie školopovinné deti, najmä dievčatá v tomto prípade, vyhľadávajú sexuálne hry s chlapcami v ich veku a praktizujú tieto činnosti na školských záchodoch. Takto by som mohol pokračovať do nekonečna a to nechcem, nechám sa prekvapiť, čo bude v knihe nasledovať.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 23.1.2016 15:06:32

Teraz by som sa chcel venovať nejakým definíciám a vysvetlenia niektorých situácií.

Definícia prirodzeného zneužívania spočíva v tom, že dotyčná obeť (dieťa) si neuvedomuje, že je zneužívané. Uvediem príklad: Malé dieťa nechápe ešte spoločenské normy a neprijateľné spoločenské chovanie dospelých ľudí voči deťom. Dieťa si predstavuje to, že takéto chovanie prebieha aj v ostatných rodinách a že na tom nie je nič neprirodzeného. Dôveruje rodičom a dospelým ľuďom a nemá potrebu o tom rozprávať do doby, než sa ho na to niekto neopýta na základe divného chovania voči iným deťom a osobám. Lepšie sa to dá vysvetliť na inom príklade, a to fyzickom a psychickom týraní obete, ktorá si neuvedomuje, že toto je neprirodzené chovanie. A myslí si, že takto to funguje aj v iných rodinách len sa o tom nehovorí.

Ďalšia definícia je každému z nás známa – jedná sa o vedomé neprirodzené zneužívanie. Dieťa si je vedomé, že je zneužívané. Myslí si, že ono riadi celý tento proces zneužívania tým, že to môže cele ukončiť. Je zmanipulované a taktiež nemá o tom potrebu informovať ostatných nezainteresovaných ľudí. V predošlej úvahe som písal o prejavoch tohto efektu vedomého zneužívania.

Tu sa musím pozastaviť a ešte pripomenúť vedomé neprirodzené zneužívania pod formou ovplyvnenia a násilných fyzických a psychických dôsledkov v prípade vyzradenia.

Malé dieťa sa zvyčajne ovplyvňuje tým, že sa mu nahovorí, že sa jedná o tajomstvo medzi páchateľom a obeťou. Čo je z dnešného pohľadu už prekonané. Dieťaťu je zmysluplnejšie vysvetliť, že toto je neslušné niekomu hovoriť z dôvodu zhnusenia a nespoločenského správania sa. Ako napr. nechytaj sa medzi nohy pred ľuďmi, je to neslušné. Nos si utieraj do vreckovky, nie do rukávov atď... Proste dieťa má dojem, že je učené o spoločenskom slušnom chovaní.

U malého dieťaťa sa ešte môže použiť vyhrážanie formou strachu z výprasku, ak to prezradí alebo nejakého psychického nátlaku, napr. už nikdy neuvidíš mamičku... Iná forma by bola zbytočná - ovplyvniť ho násilím - tým, že sa mu budeme vyhrážať zabitím. Čo by bolo kontraproduktívne pretože dieťa ešte nechápe princípy smrti a nevie, čo si ma pod tým predstaviť. Vie len to, že sa už napr. s babičkou neuvidia lebo spinká a nezobudí sa - ale podstatu fyzického zabitia nepoznajú. Taký príklad je napr. to, že dieťa vníma svoje prostredie a vžíva sa do roly rodičov a ich prejavmi. Dieťa príde do kolektívu a s niekým sa poháda o hračku a teraz nastáva situácia kopírovaná z domáceho násilia rečou typu: „Zabijem ťa, podrežem ťa, dopichám ťa, nenávidím ťa atď.“

Toto ale zneužívajú páchatelia u starších detí, ktoré si podstatu smrti v inej podobe, ako prirodzenej smrti, už uvedomujú. Tento typ zastrašovania používajú páchatelia, ktorý nemajú dosť rozumových schopností a ide im len o znásilnenie - zneužívanie dlhodobejšieho konania v prípade rodiča. Jedná sa o alkoholikov a psychicky narušených jedincov. Poprípade náhodného znásilnenia cudzou osobou.

Tu je vidieť rozdielnosť následných prejavov podľa typu zneužívania alebo tyrania a to nehovoriac o následkoch na duši toho človeka. Je to proste generačný problém, ktorý je následne prenášaný na ďalšiu generáciu deti zneužívaných alebo týraných rodičov.

Toto čo som uviedol má ale jednu trhlinu a tou je, že sa nachádzame v trochu inej informačnej dobe, než tomu bolo pred rokmi. Tým chcem povedať, že týrané alebo zneužívané deti sa ocitli v informačnej internetovej dobe sociálnych sietí.. Čo rázne mení situáciu týchto deti tým, že už sami môžu objavovať svet a aj životy iných detí a rodín. Kde si uvedomia, že to, čo sa deje u nich v rodine (zneužívanie), nie je prirodzeného spoločenského charakteru. Týrané a zneužívané deti dostavajú šancu sa s tým zdôveriť kamarátom, poprípade osobám pôsobiacich v škole (učiteľka...).

Ďalší prejav zneužívaného dieťaťa je, že vystavuje svoje telo a schopnosti, ktoré sa naučilo od páchateľa prirodzenou vedomou formou. Na rozdiel od samovoľného napodobňovania svojich idolov bez ovplyvnenia zneužívania - Čo som uviedol v tej úvahe vyššie. Už som naznačil trend, kam sa toto posúva, že za nejaký čas sa vytratí pomaly komerčne zneužívanie a nahradí ho nová vlna samotnej prezentácie bez zapojenia 3. osôb. Toto je obraz súčasnej zvrátenej spoločnosti, ktorá toto ignoruje a nepripúšťa si svoje zlyhanie v tejto informačnej dobe. Pre deti sa stal internet dvojsečnou zbraňou - na jednej strane pomáha a na druhej ničí všetko. Tak ako sledovanie DP ma na jednej strane pozitívny vplyv na zníženie pudov a na druhej motivuje zneužiť. Stále platí: oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.

Snažil som sa to maximálne skrátiť. O podsvetí pornografie je toho dosť na youtube a nepovažujem to za dôležité o tom momentálne písať. Jedná sa len o zobrazovanie zneužívania detí. Účel je jednoduchý a tým je motivácia medzi skupinou, ktorý natáčajú a menia. Potom sa tam nachádzajú iné skupiny, čo s tým aj obchodujú, ale už nie ako tomu bolo v minulosti - skôr sa jedná o prostitučné služby.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 24.1.2016 1:19:40

Reakcia na Knihu How to practice child love - kritická recenze.

Som tak premýšľal, čo v tej knihe nenájdete - a to je iný pohľad na to, čo sa tam píše z pohľadu toho pedofila, čo to skúsil prvý krát v živote. Budem písať netradične, ako som bol doteraz zvyknutý.
Uvediem len jeden príklad z mnoha, ako to prežíva ten pedofil, čo prvý krát zneužil.
Nepíšem o sebe, aby bolo jasno.

Jeden mladý neskúsený pedofil žije svojím životom, kde tu nečakane zazvoní zvonec od bytu, tam sa objaví matka s dieťaťom. Pedofil nechápavo pozerá, čo sa deje, a je skôr zaujatý tým malým dievčatkom než matkou. Keď začuje, že ho matka prosí, nech jej postráži dieťa, že potrebuje náhle niekam ísť a že malú zo sebou zobrať nemôže a nemá nikoho, kto by sa o ňu postaral. On súhlasí, dieťa si vezme do bytu. Je nesmierne šťastný, že sa také niečo stalo, o čom vždy sníval - sám doma s dievčatkom.

Prvá fáza bola zahájená - bol to kontakt. Tu nastáva situácia napätia - hrajú sa a on si pomaly začína uvedomovať, že ju môže vidieť nahú, keď pôjde na WC. Je tým rozrušený a čaká. Keď nastane ta situácia, zažíva pocit šťastia a spokojnosti. Prvý krát v živote vidí a dotýka sa genitálií - už nie ako malé dieťa, ale rozumom dospelého človeka s pedofilným zameraním. Proste taký pocit, ako keď muž sa dotýka ženy - no s tým rozdielom, že sa dotýka dievčatka. To bola pre neho prvá fáza, kde ešte k ničomu nedošlo a on si ani plne neuvedomuje, čo práve zažil a ako to môže ďalej pokračovať.

Druhá fáza nasleduje - to že dieťa básni o tom človeku, ako o nejakom princovi. Mama sa poteší, že sa na toho človeka môže kedykoľvek spoľahnúť, že dieťa sa tam cíti dobre a nie sú žiadne problémy. Nastane ďalšie stráženie malej. Tu dochádza k zlomu a ten človek ma chuť zažiť ten pocit znova. Ale s tým rozdielom, že už to nebude prirodzené. Odrazu dostáva nápady, ako dosiahnuť, aby dieťa bolo nahé.
Proste sa učí detskú psychológiu tým, že bude manipulovať najprv také nevinné hry, aby vedel, ako deti reagujú. Jedná sa zvyčajne o nejaké bežné hry s deťmi. Pozoruje to dieťa, ako reaguje, a začína plánovať. Tu nastáva nával adrenalínu toho človeka. Dieťa dostane manipuláciou do takej situácie, že už nie je cesty späť. Proste mu dieťa leží nahé na posteli. Je vzrušený, tlak mu stúpa, srdce bije ako o život, ruka sa blíži... Dieťa sa smeje že ho to šteklí - to mu dodáva odvahu... Následné na to sa pocity zrazu menia rýchlosťou blesku. Zažíva doslova peklo návalu pocitov emócií. Žalúdok sa mu vzdúva a vibruje, hlava mu ide vybuchnúť, začína si uvedomovať, čo práve vykonal. V týchto okamihoch ho napína, od nervozity zvracia. Je to pocit, ako keby vylúpil banku. Po niekoľkých desiatkach sekúnd mu dochádza, čo sa môže stať. Zaleje ho studený pot. Myslí na to, že dieťa začne o tom mame rozprávať s nadšením, akú super hru vymysleli. Nevie, čo ma robiť. Na toto nemyslel v tom vzrušení. Bude sa snažiť vymyslieť niečo, aby tomu dieťaťu zabránil o tom hovoriť...

Toto sa v tej knihe nedozviete, ako to ten neskúsený človek prežíva. Len to, ako si užíva - čo je skreslená informácia. Aj preto neodporúčam, aby to niekto robil. Proste realita je iná ako nejaká kniha, ktorá toho človeka na tie pocity nepripraví a stanú sa zlé veci. V predstavách je to pekné a tam by to malo aj zostať. Nebudem písať, ako to môže skončiť. „Niektorí“ pochopia, ako to začína - ta kariéra zneužívača.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Plyšáček » 24.1.2016 17:31:53

Max píše:Tu je vidieť rozdielnosť následných prejavov podľa typu zneužívania...

Maxi, na několika místech píšeš o rozdílnosti sexuálních projevů u dětí v závislosti na typu zneužití.
Mohl bys prosím toto téma detailně rozpracovat?
1. Jasně specifikovat, kolik typů SZ dětí rozlišuješ a čím se od sebe navzájem liší.
2. Jaké jsou obvyklé sexuální projevy (osamotě, se zneužívatelem, na veřejnosti) takto zneužívaných dětí a v čem vidíš zásadní rozdíly u jednotlivých kategorií.
3. Jak se obvykle vyvíjí sexualita dítěte zneužívaného od narození.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 27.1.2016 20:05:19

Rozdelenie typov zneužívania


Pokračovanie k tématickému úvodu.

    Predovšetkým rozlišujem zneužívanie na niekoľko typov. Nenásilnej forme.

    a) Prirodzené zneužívanie - neuvedomenie zneužívaného dieťaťa - tu sa rozlišuje aj to, v akom vzťahu to samotne zneužívanie prebieha. Platí aj u starších deti, že sa platonicky zamilujú do páchateľa, ktorý toho využije vo svoj prospech.
    b) Neprirodzené zneužívanie - uvedomené zneužívanie dieťaťa
    c) Neprirodzené zneužívanie komerčného typu – verejne

Prejav typu (a) deti v škôlkovom a rannom školskom veku, v domácom prostredí, nie je nijak na prvý pohľad viditeľný, ak sa jedná o nenásilnú formu. Dieťa sa chová prirodzene, až na niektoré podnety, napr. častá masturbácia, zvýšený záujem o pohlavné organy opačného pohlavia.
Opakovaná podráždenosť cikulky (dívčí genitál) je takým náznakom, že niečo nie je v poriadku, že sa dieťa často dráždi, než tomu bolo pred zneužívaním. Samozrejme, že u tohto nedochádza k penetrácii.

Jedná sa len o vyvolanie orgazmu dieťaťa a páchateľa rukou alebo penisom poprípade ústami. Veľa sa píše o pomočovaní dieťaťa, ktoré je zneužívané, ale to v prípade, že sa jedná o násilné zneužívanie alebo určitého psychického nátlaku.

Páchateľ využíva niekoľko techník zneužívania. Záleží od inteligencie, empatie a znalosti detskej psychológie. Taktiež či bol páchateľ v minulosti zneužívaný alebo za mlada zneužíval a tieto skúsenosti si už osvojil. U malých detí ani nieje problém ich zneužiť - problém je to vykonať tak, aby sa to nik nedozvedel. Z tohto dôvodu nebudem popisovať postupy. Len uvediem jeden špecifický, ktorý bol zaznamenaný.

Jednalo sa o to, že dieťa bolo presvedčené, pre neho dôležitou osobou (doktorkou), že z dôvodu citlivej pokožky musí byť pravidelne natierané aj na intímnych miestach. Takže pre dieťa prirodzená činnosť v prirodzenom prostredí a obvyklom mieste. Takže si takto ten páchateľ zabezpečil dlhodobé prirodzene zneužívanie, že dieťa si toho nebolo vedome a nemalo potrebu o tom informovať iných. Dieťa ani nemá potrebu si nič overovať - proste dôveruje svojej osobe (rodič). Problém nastáva v prípade, že to dieťa natiera druhy rodič (mama) a robí to inou technikou, ako je dieťa od otca zvyknuté. V tomto prípade stačilo dieťaťu vysvetliť, že mama nemá toľko času a že to robí inak. Je to risk, no dieťa si automaticky vyberie otca. Taktiež, ak mama nie je doma, tak otec preberá jej miesto a dieťa si na tieto stereotypné rozdielnosti zvykne.

Toto bol príklad domáceho zneužívania typu (a). Samozrejme toto nemusí fungovať u všetkých detí, takže postupy sú rôzne. U cudzích detí je to iné a zneužívajú sa iným spôsobom v závislosti, či ten páchateľ s deťmi pracuje, alebo ma pravidelný kontakt s deťmi. Samozrejme toto funguje u škôlkových detí. Vzťah "páchateľ - dieťa" sa javí ako normálnosť z pohľadu dieťaťa.

Tieto deti sa chovajú v prostredí iných detí alebo verejnosti normálne, s tým rozdielom, že sa snažia do týchto pocitov zapojovať iné deti alebo osoby. To môže byť pochopené ako sebapoznávanie - len s jedným rozdielom - ak zapája do toho dospelého, je zvyknuté z domáceho prostredia na to, že ho niekto masturbuje. Proste sa viac zaujíma o tieto činnosti nad rámec toho, čo je tolerované. U starších detí je to iné v tom, že začínajú pociťovať platonickú lásku - pocit zamilovanosti. Je to prirodzené a dieťa si to neuvedomuje, že je s ním v tomto manipulované.

Z časových dôvodov nepíšem dlhé články. Môžete kritizovať, reagovať, budem sa snažiť stíhať odpovedať.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 27.1.2016 20:07:23

Prejavy zneuživaných deti v neskoršom veku


Vzory
V predchádzajúcej časti som sa venoval o prejavoch zneužívaných deti v reálnom čase v dobe zneužívania. Teraz by som rad naviazal na tuto tému a to následnú negatívnu vlastnosť zneužívania. Tým sú vzory páchateľov pre deti. Zvyčajne sa jedna o rodičov, prípadne iných páchateľov v školskom prostredí alebo táboroch. Ak páchateľ pokračuje v prirodzenom zneužívaní, už to prechádza do roviny neprirodzeného zneužívania, keď si dieťa začína uvedomovať, že toto nieje prirodzený jav od dospelých voči deťom. Je známe, že dieťa si uceľuje predstavu spoločenského života a partnerských vzťahov priamo od rodičov. Čo to dieťa následné spracúva a môžeme to pozorovať v detských hrách na dospelých. Napr. súrodenci sa hrajú na maminku a otecka a ako dieťa majú bábiku alebo domáceho malička. To je prvý vzor, ktorý si deti osvojujú. V neskoršom veku vzťah "dcéra - otec" si ta dcéra osvojuje vzor a správanie otecka. Konkrétne ide o to, že keď ta dcéra bude už dospela, svojho partnera si bude vyberať na základe otca, ktorý sa podieľal na jej výchove. Jeho vlastnosti bude hľadať u opačného pohlavia.

To bol úvod, aby som vysvetlil negatívne prejavy zneužívaných deti typu (a) a následne (b). A tie sú, ako už sami vidíte, v dospelosti pokrivené. Ak žena bola v detstve zneužívaná, ma pokrivený vzor s detstva a tým pádom sa vyskytujú problémy v partnerských vzťahoch - napr. striedaním partnerov, neúspechy v osobnom živote, nenávisť voči svojej osobe atď. Tieto prejavy nájdete v rôznych vedeckých štúdiách - tomuto sa nebudem venovať. Ale čo, chcel som objasniť, aký vplyv ma zneužívanie na dieťa v dospelosti. Priblížiť by to mohol jeden z užívateľov.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 4.2.2016 20:41:49

Pôvodne som chcel niečo zosumarizovat, kedže som sa tomu už venoval aj inde...
Ale po tom, čo som čítal jeden článok o migrantoch v tomto vlákne: http://pedonia.com/viewtopic.php?p=989#p989, tak som to aj ukončil.

Pôvodný text.

Stále sa píše, že sťahovanie dpčka podporuje zneužívanie detí. Argumentujú, že sa dp nakupuje. No skutočnosť je taká, že dpčko je dostupné zadarmo. Reagujem na jeden prípad, ktorý sa stal v zahraničí.

http://zpravy.idnes.cz/detska-pornografie-a-mirny-trest-d4q-/zahranicni.aspx?c=A160130_162755_zahranicni_mlb

„Ochránci dětí: Diváci jsou nebezpeční, vytvářejí poptávku“


Sťahovanie dpčka v určitej forme podporuje zneužívanie, ale nie tým, že by ľudia museli za to platiť. Skôr sa jedná o motivačné chovanie páchateľov. Pochváliť sa iným, byť obdivovaný. Toto je dôvod dopytu. Tento problém nemá v súčasnosti riešenie; nie je možné zmeniť orientáciu človeka zákonom. Na druhej strane má zákon za úlohu represiu, ktorá má obmedzovať výrobu ďalšieho materiálu zneužívania detí. No hlavný problém je, čo s inak orientovanou spoločnosťou máme robiť. Ak by sa vytvorila výnimka prechovávania dpčka na predpis, mohlo by dôjsť k tomu, že by sa začala opätovne vyrábať dp za poplatok. Čo by už bol problém z morálneho hľadiska, ako keby nestačilo, že už natočené dpčko podľa názorov je pokračovaním traumatizácie detí opätovným zverejňovaním.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 7.2.2016 17:00:24

Prevedený a upravený text z iného zdroja, kde som sa tomu venoval.

To, čo sa stále omieľa, že detská pornografia sa robí pre peniaze, je už v dnešnej dobe mýtus. Nájdu sa aj dnes výrobcovia, ale to je už iná kategória, než tomu bolo kedysi v minulosti.

Ale po poriadku. V minulosti sa detská pornografia (v rokoch 1970-2000) skutočne vyrábala pre peniaze. Výroba prebiehala v Nemecku a iných krajinách. Predávalo sa to za marky. Neboli dostupné iné zdroje, tak cena bola pomerne vysoká. Následne s príchodom internetu sa otvoril trh pre ľudí, ktorí k tomu nemali prístup. Bola dostupná na bežných stránkach s označením Lolita a nebol problém cvaknúť na reklamu s dépečkom. Cena klesala, konkurencia bola veľká - hlavne z východných krajín, ako je Ukrajina, Rusko a Ázia. Okolo roku 2003+ sa to začalo pomaly vytrácať z bežného netu. Začali sa objavovať kópie a rozmohla sa sieť pirátstva aj v tejto oblasti a časom pornografia prestavala byt finančne zaujímavá.

Toto sa časom presunulo do podsvetia. Dôvodov bolo hneď niekoľko. Jednak sa internet zrýchľoval, digitálna technika bola dostupnejšia pre širokú verejnosť, a taktiež sa k tomu pridala sociálna sieť v podsvetí, kde sa tí ľudia anonymne navzájom spoznávali a začali meniť domácu tvorbu medzi sebou zadarmo, ktorá sa dostavala na net zadarmo a dodnes je dostupná. Sú štúdia, ktoré do dnes profitujú na výrobe detskej pornografie na objednávku. Je to malá organizovaná skupina, ktorá dokáže nájsť záujemcov z celého sveta (napr. Newstar z ČR). Táto tvorba je odlišná v tom, že je stále nová, neopakuje sa niekoľko rokov ako iná dostupne voľna pornografia. Zákazník si môže diktovať, čo sa ma odohrávať, alebo sa sám zúčastní zneužívania. Je to taká turistika za sexom smerom na východ po Áziu. Čo ale neznamená, že toto sa nemôže vyskytovať aj v ČR - SR. Stretnúť sa s tým môžeme v prihraničných oblastiach, kde sa ponúkajú detské prostitučné služby zo sociálne slabších rodín.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 3.4.2016 17:41:09

Reagujem na 17. příspěvek tématu T. C. Johnson: Děti se sexualizovanými projevy

Pôvodne som chcel písať inak, ale to by som sa opakoval, tak som to napísal tak všeobecne informatívne.

Tak medzi námi je jasné, o čom to je, ta detská sexualita - na rozdiel od tých, čo si nechajú vymenovať všetky tituly a vedia o tom menej ako my. Ale na ich obranu by som im zase toľko nevyčítal. Nemôžu sa permanentne zaoberať len jednou témou pedofílie, ale všeobecne. Takže s toho vyplýva aj ten nedostatok znalosti v oblasti detskej sexuality. Potom je tu ďalšia skupina odborníkov, ktorý majú voľné ruky skúmania a teorizovania týchto nám príťažlivých témat. No problém je, že tiež nemajú dostatok znalostí, na rozdiel od nás, ohľadom detskej sexuality a my týmto ľuďom môžeme byt nápomocný a upresňovať na základe našich skúseností oblasti detskej sexuality, ich príčiny a vlastnosti.

Plyšáček a Asce už naznačili, že príčiny detskej sexuality sú iné, ako uvádza autorka knihy. A v tomto s nimi aj súhlasím. No treba sa na to pozrieť s iného uhla pohľadu. Taký príklad môžem uviesť - napr. prirodzená nymfomanka. Nemyslím teraz zneužívané deti, ktoré tuto vlastnosť nepriamo nadobúdajú neustálym sexuálnym životom. Ale píšem o deťoch, ktoré tuto vlastnosť získali prirodzene. Takéto deti sú oproti iným zvýhodnené v tejto sexuálnej oblasti. Majú neustálu potrebu si navodzovať príjemné pocity od útleho veku. Praktiky už tiež boli pomenované - napr. využívajú rôzne predmety, hračky, časti nábytku, preliezky na detskom ihrisku a vodu pri kúpaní alebo vo fontánach.
Tieto deti sú z nášho pohľadu perverzné a propedofilne príťažlivé. No a tu chcem naviazať tému na zneužívané deti s touto vlastnosťou. Jeden zo súrodencov má potrebu neustáleho opakovaného orgazmu. Ak ma menšiu sestru, tak čo urobí - no jednoducho ju bude nútiť do rôznych sexuálnych praktík. To iste platí aj u rovnakého pohlavia - 2 sestry. V dnešnej dobe sa tieto deti chcú nejak prezentovať, tak sa začnú zneužívať navzájom pre potešenie nejakého páchateľa, ktorý im bude púšťať nejaké dospelácke porno a bude vyžadovať, aby opakovali. Ich odmenou bude uznanie.

Napr. Umelecké meno Babyj – Bola zneužívaná od malinka otcom (Francis Bidwell) a bolo na nej vidieť, že ju to baví. Sama sa predvádzala, čo všetko dôkaze. Prsty si strkala do pipiny, rozťahovala si ju a stále to opakovala v rôznych polohách. Sama skúšala rôzne techniky dosiahnutia orgazmu, napr. aj čuraním atď. - a to mala len 5 rokov.

Ďalšie zneužívané dievčatko (Kait) malo len 4 roky a to, čo predvádzalo, bolo neskutočné a bavilo ju to.

Jeden ďalší verejne známy príklad zneužívanej dievčiny (Vicky), ktorá predvádzala perverzné chute svojmu zneužívateľovi často BDSM. Bola uviazaná vo vzduchu tak, že sa nemohla poriadne hýbať. Následné jej boli na prsníky pripevnené štipce, ktoré jej spôsobovali veľkú bolesť. Následne na to s ňou praktizoval formu BDSM sexu v takomto stave.
Proste to by trebalo vidieť čisto z vedeckého hľadiska, že deti sú už od malička sexuálne bytosti. Síce sa tu jedná o zneužívanie 10 ročného dievčaťa, praktiky sú rovnaké v každom veku.

Citujem z jej výpovede a trochu to upravím:
„Volám sa Kylie Freeman. Keď som mala desať rokov, môj otec, Ken Freeman, ma začal zneužívať. Začalo to, čo sa stalo vzorom sexuálneho zneužívania pre ostatné deti. To skončilo, keď mi bolo jedenásť rokov a postavila som sa k svojmu otcovi a povedala mu: "A dosť". Fotografoval a nahrával ma môj otec. Niekedy som si bola vedomá, ale väčšinu času som si nebola vedomá nahrávania. V priebehu rokov sa tieto materiály šírili cez internet, aby sa stali jednou z najsťahovanejších sérií v detskej pornografie na svete.“


http://imgsrc.ru/kyliefreeman/24868267.html
https://youtu.be/5isw_rq7kNo

Tara (Reann Huskey z Lafayette v štáte Georgia, USA) – Mala 5 rokov a zneužívaná bola do 9. roku.
Za ten čas fakt stihol natočiť toho dosť a hlavne to, čo sa tam odohrávalo, nebolo obyčajné zneužívanie, ale boli tam prvky znásilňovania.

https://youtu.be/PqjoKaKxSZI

Boli to deti, ktorým sa tieto perverznosti zapáčili natoľko, že s tým sami (niekoľko detí) pokračovali aj v dospelosti.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 30.4.2016 17:26:28

Nie to, čo nevieme, nás privádza do problémov, ale to, o čom sa klamlivo domnievame, že vieme.
Mark Twain

Fenomén dnešnej doby
Je tu nový nastupujúci fenomén - prezentácie detí na sociálnych sieťach a video službách. Tato súčasná nastupujúca generácia predpubertálnych detí sa vžíva možnosťami, ktoré tento druh zábavy ponúka. Deti sú už v tom veku veľmi dobre oboznámené a motivované napodobňovať starších. Z čoho vyplýva, že ešte tomu tak ohľadom k veku nerozumejú, ale chcú byt tiež obdivované, ako ich starší kamaráti. Jednoducho si všímajú, ako upútať pozornosť na seba. Už to nie sú jednoduché videá o hlúpostiach, hračkách atd. Ale práve naopak sú to prešpekulované plánované postupy, ktoré prevzali od starších.

A to napríklad odhaľovanie intímností svojho telíčka, a tam smerujú celú svoju pozornosť. Sú to videá typu ranné vstávanie, sprchovanie sa, kúpanie sa, polonahé a zámerne vyzlečené deti, ktoré akože niečo prezentujú, no skutočnosť je iná... Tieto videá potom nahrávajú na obľúbený video server typu Youtube. Odmenou za ich výtvor, ktorý má takmer nulovú výpovednú hodnotu pre bežného človeka, si nájde práve tu skupinu obdivovateľov, ktorá sa zameriava na malé deti. Tým pádom počet zhliadnutí bude narastať a ich motivovať tvoriť ďalšie odvážnejšie výtvory, ktoré ale sú už za hranou a končí to mazaním, poprípade blokovaním účtov.

Tieto deti si svoju sexualitu uvedomujú, uvedomujú si, že to priťahuje nejakú skupinu ľudí, ktorých ale nepoznajú a neuvedomujú si, že sa dobrovoľne stávajú zneužívané sociálnou kultúrou, ktorá nemá už žiadne hodnoty. Na druhej strane sú rôzni aktivisti, čo akože chcú chrániť deti pred páchateľmi, no neuvedomujú si práve to, že oni a spoločnosť, ktorá smeruje do análov, je za toto zodpovedná. Mali by zamerať svoje pôsobenie a svoju energiu úplne inam, než bojovať proti inak orientovaným ľuďom. To, čo aktivisti predstavujú ako návody na ochranu detí, sú úplne mimo, naivné a scestné.

Pre tuto súčasnú generáciu detí, ak by aj bola zneužívaná, nepredstavuje to už pre nich takú traumu, ako pre predošlú generáciu detí, ktoré sú už dospelé.

A to z nasledujúcich dôvodov.
Zo všetkých strán sú tlačené do sexualizácie spoločnosťou, v ktorej žijú. Všade samá reklama, pesničky s odhaľovanými časťami tela, s dôrazom na intímne partie. Taktiež sexuálne vyzývavé tance, so zameraním vzrušiť diváka. A akú informáciu si dieťa z tohto vezme? No asi takú, že sex je bežná vec, a nič zlé na tom nie je. Čiže ak by bolo zneužívané takým spôsobom, že je mu to príjemné, nemá vedomosť o tom, že by bolo zneužité, skôr naopak, má z toho ako výstup príjemné pocity. Ak by sa to aj odhalilo, to dieťa bude maximálne rozrušené z toho, že sa niečo rieši, čo mu nijak neublížilo, ale práve naopak sa mu to páčilo. To samozrejme bude platiť aj v dospelosti. Takže ak mu dáme zlý príklad a dieťa je zneužívané, bude si toho sexu užívať síce viac ako dieťa zneužívané spoločnosťou, ale prakticky rozdiel tam nie je, len ten, že sa do toho zapojila dospelá osoba.

Ja viem, je to odvážné tvrdenie, ale ja to tak cítim a vidím. No a som veľmi zvedavý, koho napadne a či vôbec doplní hlavnú myšlienku tohto príspevku, kam som to chcel nasmerovať. Toto si nechám zatiaľ pre seba.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 9.5.2016 18:47:21

Poznámky k DP
Ak sa na to pozerám z komerčného pohľadu, tak vidím určité vlastnosti a charakter DP fotky. Kde je dieťa vedome alebo nevedome vystavované do takých polôh, ako sa vystavujú ženy v rôznych erotických časopisoch. Majú erotické prádlo, poprípade nevhodnú kombináciu oblekov s ohľadom na vek toho dieťaťa, ktoré toto nenosí na verejnosti a ani nikde v spoločnosti. Do tejto kategórie môžem zaradiť Newstar, ktorý je toho príkladom. Lolita štúdio ani nemá cenu rozoberať, tam to bolo jasné. A tam je ten rozdiel medzi klasickou módnou agentúrou, ktorá predvádza modely oblečenia pre deti verejne, ktoré idú do predaja. Na rozdiel od Newstaru, ktorý toto nevytváral do komerčného predaja, ale účelovo na prezentáciu tých detí, ktoré boli týmto spôsobom zneužité za účelom predaja vyrobených fotiek a nie odevov. Toto ma u pedofilne orientovaných jedincov vyvolať fantázie a predstavy, na rozdiel od legálnych modelov, ktoré na tento účel neboli umelo pripravované.

Ďalej, ak má človek na mysli bežne oblečené deti a niekto to považuje za dp, tak tam musia byť splnené určité charakteristické vlastnosti. O tom už Plyšáček tiež písal niekde. Mňa napr. zaujali fotky v tomto vlákne: Bavička Emerald Gordon Wulf. Tu mám trochu nepríjemný pocit z tých fotiek, proste mi to pripadá dosť neprirodzené, ale to je len môj pocit.

Taktiež je rozdiel v nahote, ktorú ja rozlišujem na účelovú, vedomú alebo nevedomú. A znova LS - tam to bolo jednoznačné, že sa jedná o dp. Ale sú spôsoby, ako vytvoriť nejednoznačnú pornografiu. Tu musíš mať cit alebo skúsenosť. Rodinné fotografie, na ktoré sa spoliehame, že sú ok, nemusia vždy byť. Dieťa nemusí vedieť, že je fotené nahé, alebo to ani nevníma. Proste sa fotí tak, aby to vyzeralo, že sa nachádza v rodinnom prostredí, ale je fotené takým spôsobom, že páchateľ čaká a vyhľadáva situácie, ktoré sú pre nás príťažlivé. Napr. rozkročené nohy a následne niekoľko fotiek, ako sa dieťa hrá a znova fotky, ktoré sú síce ako rodinné, ale neprirodzené. Takto sa to zakomponuje, zamaskuje a zverejňuje a bežný človek nemá o tom vedomosť. Toto si všimne len pedofil alebo bystré oko kriminalistu.
Uživatelský avatar
Max
VIP člen
Příspěvky: 205
Registrován: 2.1.2016 17:09:35
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 3
... až do věku: 12
Děkoval: 2740 x
Oceněn: 561 x
Kontaktovat uživatele:

Maxovy poznatky o zneužívání

Příspěvekod Max » 10.10.2016 17:16:57

Reakcia na: SEXUÁLNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ - co za ně považujeme

Ohmatávanie zadočka, hrudníka či pusinkovanie a pod. v mojom vnímaní nie je zneužitie dieťaťa. Aj keď moja motivácia je založená na príťažlivosti týchto interakcií a navodenie vzrušenia, blaženosti pocitov a emócii bez známok erekcie, ale skôr naplnenia šťastím.
Dieťa tieto dotyky nijak sexuálne nevníma. Napr. dieťa je zvyknuté, že je držané za zadoček alebo za hrudník pri zodvihnutí a uložení do náručia. Hladenie za vlásky či po telíčku je pre dieťa príjemné a má pocit, že je milované, čo pravda aj je. Ono tieto dotyky nerozlišuje, ani nemá prečo. Je to prirodzené v tomto zmysle. Pusinkovanie je taktiež pre dieťa prirodzené, samo vyvíja v určitých situáciách túto činnosť a očakáva odozvu. Až na to, že dieťa skôr uslintá svoju milovanú osobu, než by sa jednalo o klasické bozkávanie. Takže ani toto nie je z môjho osobného pohľadu navodenie do sexuálnych hrátok dieťaťa.

Všetko je to prirodzená vlastnosť interakcie dotyčných osôb. A je úplne jedno, aký zámer tam bol, ak nedošlo k priamemu kontaktu dotykov na cikulke a dráždenie klitorisu cez oblečenie dieťaťa. Proste dotyky môžu mať rôzne zameranie, a nie vždy súvisia so zneužívaním. Aj keď to ten dotyčný prežíva ako niečo erotické, dieťa to tak nevníma, keďže u dieťaťa k ničomu nedochádza a ono len opätuje svoje prežívanie lásky. A toto mi nik nemôže dokázať, že som tie deti zneužíval len preto, že ja som tú lásku vnímal na inej úrovni, ako tie deti. Takže tie otázky som neoznačil ako zneužívanie.

Trochu vyšší level toho je využiteľnosť prirodzeného chovania dieťaťa k sexuálnym hrátkam. Toto je už zneužívanie, aj keď si to dieťa neuvedomuje, a to z dôvodu stereotypnej výchovy, na čo je to dieťa naučené. Napr. v tomto čase a mieste sa odohrávajú tieto úkony a v inom čase ďalšie. Ono je už naučené a nemá o tom potrebu nikde informovať, že sa kúpe každý 2. - 3. deň. Že ho niekto natiera, že spí s rodičom v posteli v lete nahé atď. Toto nie sú pre dieťa zaujímavé záležitosti, že má o tom potrebu hovoriť s kýmkoľvek, keďže počíta s tým, že sa toto odohráva u všetkých detí. A ak sa toto naruší, už to nebude prirodzené nevedomé zneužívanie. Stačí zmena prostredia alebo času mimo stereotypu. Tam už si to dieťa začína uvedomovať, že toto nie je asi v poriadku, a je to pre to dieťa také zaujímavé, že je možné to odhaliť. Stačí, že sa o tom zmieni a páchateľ nedisponuje dostatkom inteligencie a to dieťa nejakou formou nezakóduje. Stáva sa z toho neprirodzené uvedomené zneužívanie. Takže tieto otázky som označil ako zneužitie dieťaťa.

O následkoch už písal Plyšáček, snáď každý pochopil a dokáže si priradiť jednotlivé body k týmto vysvetleniam, ako to cítim a vnímam ja.

Zpět na “ZNEUŽÍVÁNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů