Sexuální zneužívání - co za ně považujeme

Témata zaměřená na prevenci sexuálního zneužívání (SZ) dětí, ale i zneužívání a sexuálního násilí obecně, výpisky z knih a brožurek o SZ, hlubší souvislosti a vazby na jiná témata, chybné počiny v osvětě. Kazuistiky zneužitých dětí, nejsou-li součástí pojednání, patří do subfóra Životní příběhy.

TEST (nejprve si přečtěte návod - první příspěvek)

1. Vyplňuji tento test (všichni označí)
17
3%
2. Jsem muž
18
3%
3. Jsem GL
15
2%
4. Byl jsem stíhaný za SZ dítěte
0
Žádná hlasování
5. Jsem přesvědčen, že jsem dítě ani v nejmenším nikdy nezneužil
8
1%
6. Mám za to, že pojem SZ chápu správně
16
2%
7. Mám problém s určením přesných hranic při interakci s dětmi
4
1%
8. Rád bych se dozvěděl přesnější informace o tom, co je legální a co ne
10
2%
9. Při interakci s dětmi jsem ve stresu, jelikož nevím, co si mohu dovolit
4
1%
10. Mám za to, že lidé pojem SZ vlastně moc nechápou
12
2%
11. Již jsem se dohadoval s přáteli ohledně toho, co je a co není SZ
5
1%
12. Dle mého názoru jsou pedofilové až moc opatrní
4
1%
13. Dle mého názoru jsou pedofilové ve srovnání s normály spíše svobodomyslnější
6
1%
14. Soulož s dítětem považuji za SZ dítěte
17
3%
15. Anální styk je SZ dítěte
17
3%
16. Orální sex prováděný dospělým dítěti je SZ
16
2%
17. Orální sex prováděný dítětem dospělému je SZ
16
2%
18. Masturbace dítěte dospělým je SZ
17
3%
19. Vyžádaná (od dítěte) masturbace dítěte dospělým je SZ
16
2%
19. Masturbace dospělého dítětem je SZ
17
3%
20. Osahávání (vědomé konání za účelem sex. vzrušení druhého či sebe sama) dítěte na genitáliích je SZ
18
3%
21. Nucení dítěte k osahávání genitálií dospělého je SZ
18
3%
22. Souhlas s osaháváním genitálií dospělého dítětem a jeho umožnění je SZ
14
2%
23. Osahávání dítěte na zadečku je SZ
11
2%
24. Osahávání prepubescentní dívky na prsou je SZ
12
2%
25. Osahávání pubescentní dívky na rostoucích prsou je SZ
13
2%
26. Osahávání chlapce na prsou je SZ
9
1%
27. Líbání dítěte pomocí jazyka je SZ
12
2%
28. Líbání dítěte na otevřená ústa je SZ
8
1%
29. Líbání dítěte na krk je SZ
5
1%
30. Pusinkování dítěte kamkoliv na těle se záměrem se vzrušit je SZ
12
2%
31. Vynucené pusinkování dítěte bez uvědomovaného motivu je SZ
9
1%
32. Umožnění dítěti líbat se s otevřenými ústy je SZ
5
1%
33. Mazlení se s cizím dítětem je SZ
2
0%
34. Mazlení se s dítětem za účelem dosáhnout vzrušení je SZ
11
2%
35. Výskyt erekce při jakékoliv interakci s dítětem je již sám o sobě SZ
3
0%
36. Spaní s dítětem v jedné posteli je samo o sobě SZ
1
0%
37. Spaní s dítětem v jedné posteli za účelem dosažení vzrušení je SZ
11
2%
38. Osahávání spícího dítěte je SZ
16
2%
39. Masturbace v přítomnosti spícího dítěte motivovaná jeho přítomností je SZ
11
2%
40. Vykonávání hygienických úkonů na dítěti, pokud ono nesouhlasí, je SZ
4
1%
41. Vykonávání hygienických úkonů na dítěti pedofilem je každopádně SZ, bez ohledu na jeho motiv
2
0%
42. Vykonávání hygienických úkonů na dítěti s motivem se vzrušit je SZ
10
2%
43. Přehnaná a dlouhotrvající péče při intimní hygieně dítěte je SZ, jelikož motiv je jistě sexuálního rázu
11
2%
44. Nepřerušení hygienických úkonů na dítěti při dostavení neúmyslného sex. vzrušení u dospělého je SZ
6
1%
45. Úmyslné sledování nahého dítěte je SZ
5
1%
46. Sledování nahého dítěte se záměrem se vzrušit je SZ
9
1%
47. Nucení dítěte k tomu, aby se svléklo, je samo o sobě SZ, bez ohledu na odůvodnění ze strany dospělého
6
1%
48. Tajné (ono si toho není vědomo) sledování (šmírování) nahého či sexuálně aktivního dítěte za účelem vlastního vzrušení je SZ
6
1%
49. Nucení dítěte k návštěvě veřejných sprch či nudapláže je SZ
4
1%
50. Vystavování dítěte pohledu na genitálie dospělého je SZ
4
1%
51. Vystavování dítěte pohledu na ztopořený penis je samo o sobě SZ
10
2%
52. Vystavování dítěte dospělým pohledu na genitálie onoho dospělého se záměrem dosáhnout sex. vzrušení u dítěte je SZ
13
2%
53. Nucení dítěte dospělým ke sledování genitálií jiných dětí je SZ
14
2%
54. Nucení dítěte dospělým ke sledování genitálií druhých dospělých je SZ
15
2%
55. Záměrné a pohoršující okukování cizího dítěte při vykonávání potřeby je SZ
7
1%
56. Obscénní a perverzní vyplazování jazyka se sex. podtextem na dítě je SZ
2
0%
57. Mrkání okem, špulení rtů či podobný flirt s dítětem je SZ
1
0%
58. Nevhodný způsob vedení sexuální výchovy, při které je dítě nuceno k nepříjemnému sdílení, je SZ
13
2%
59. Navádění dítěte k provádění masturbace osamotě je SZ
5
1%
60. Navádění dítěte k provádění masturbace za přítomnosti dospělého je SZ
14
2%
61. Navádění dětí k vzájemným erotickým či sexuálním aktivitám je SZ
13
2%
62. Zvědavé sledování dětí při "hrách na doktora" je SZ
5
1%
63. Zvědavé sledování dětí při "hrách na doktora" za účelem vlastního vzrušení je SZ
8
1%
64. Nevhodné diskuse s dětmi o sexu jsou SZ
6
1%
65. Nevhodné diskuse s dětmi o sexu s cílem dosáhnout intimní atmosféry jsou SZ
11
2%
66. Některé dobrovolné pedosexuální aktivity prováděné primárně z vědeckých důvodů nemusí být SZ
3
0%

Celkem hlasů: 643
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1802 x
Oceněn: 6376 x

Sexuální zneužívání - co za ně považujeme

Příspěvekod Plyšáček » 9.10.2016 6:30:35

SEXUÁLNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ
- co za ně považujeme

VÝZKUMNÉ A DISKUSNÍ TÉMATICKÉ VLÁKNO MAPUJÍCÍ OSOBNÍ NÁHLED PEDOFILŮ NA OTÁZKU POHLAVNÍHO ZNEUŽÍVÁNÍ DĚTÍ ZAMĚŘENÉ NA ZKOUMÁNÍ JEJICH SCHOPNOSTI ROZLIŠOVAT VHODNÉ A NEVHODNÉ AKTIVITY VE VZTAHU K DĚTEM A SPRÁVNĚ VYHODNOCOVAT RIZIKOVÉ SITUACE

Toto téma otevírá celý obsáhlý tématický seriál zabývající se problematikou sexuálního zneužívání dětí jako takovou. V tomto úvodním tématu si vyjasníme vlastní postoje a názory na to, co my sami považujeme za tzv. sexuální zneužívání (SZ) dětí. V tématech následujících budeme řešit danou problematiku z hlediska legislativy nebo na základě materiálů dokladujících názory a hodnotící kritéria soudních znalců z oboru sexuologie.

SOUVISEJÍCÍ TÉMATA:
Sexuální zneužívání - vymezení pojmu

Média i veřejnost se stále větším vzrušením skloňují terminologické sousloví "sexuální zneužívání dětí". Někdy se uvádí též "pohlavní zneužití". V tomto úvodním tématu se nebudeme zabývat odbornými definicemi ani ostrými diskusemi kolem toho, co je a co není SZ. K tomuto poznatku dospějeme snad později v následujících odborněji zaměřených tématech. Cílem tohoto výzkumného tématického vlákna je zmapovat OSOBNÍ NÁZORY pedofilů na to, co je a co není dovoleno, co je legální a co je nelegální. Určit míru správného pochopení celého fenoménu. Zatímco někteří pedofilové jsou neuvěřitelně svobodomyslní a s dětmi by se kupříkladu bezstarostně líbali jazyky, jiní jsou tak úzkostliví, že se bojí sehnout pod stůl, aby je někdo neobvinil, že někoho pohledem pod sukni zneužili.

V tomto tématickém seriálu nazvaném Sexuální zneužívání - (plus určující dovětek) se nebudeme zabývat popisem a detailním zkoumáním pedosexuálních aktivit. Rozdíl v pojmech sexuální zneužívání a pedosexuální aktivity naleznete v tématu Nová terminologie. Cílem celého tématického seriálu Sexuální zneužívání je určení přesné definice, určení co nejjednoznačnějších hodnotících kritérií a vymezení jasných hranic vzájemné interakce dospělého a dítěte. Při zkoumání výsledků pramenících z této ankety prosím veďme v patrnosti, že mapuje přístup pedofilů, nikoliv celé populace. Většinově orientovaná společnost by hranice kladla jistě jinak. Ovšem ne vždy nutně přesněji a opatrněji.

Při vyplňování ankety zkuste odpovídat co nejpravdivěji a pouze sami za sebe. Pokud shledáte otázku chybně naformulovanou, přečtěte si ji znova a odpovězte bez snahy vymýšlet vlastní otázku, vlastní hypotetickou situaci. Přesně taková situace, jaká je popsána, je i zkoumána. Máte-li jakékoliv poznámky či napadne-li vás cokoliv k danému tématu, můžete pokračovat volnou diskusí v tomto tématu.

ŘEŠÍME TOLIKO TO, CO KDO POVAŽUJE ZA ZNEUŽITÍ - SLEDUJEME SEZNAM NEJRŮZNĚJŠÍCH AKTIVIT, PŘEDBĚŽNĚ HLEDÁME HRANIČNÍ LINII. ZATÍM NEDEFINUJEME POJEM, NEPOPISUJEME ANI NEHODNOTÍME FENOMÉN. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ PAK NECHCEME V TOMTO TÉMATU POPISOVAT A HODNOTIT DOPAD SZ NA DĚTI. ANI UVÁDĚT ČI DOKONCE OBHAJOVAT SVŮJ NÁZOR NA PROBLEMATIKU SZ DĚTÍ. JDE POUZE O TO, CO ŘADÍME A CO NEŘADÍME MEZI AKTIVITY OZNAČOVANÉ JAKO SZ.
Sertralin
Uživatel
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a chlapci
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 157 x
Oceněn: 224 x

Sexuální zneužívání - co za ně považuje Sertralin

Příspěvekod Sertralin » 11.2.2017 21:02:39

Pokusím se popsat, co já považuji za sexuální zneužívání, bez ohledu na to, co o tom tvrdí zákony.

Jsem přesvědčen, že jsem dítě ani v nejmenším nikdy nezneužil
Nejsem ani v "obyčejném" fyzickém kontaktu s dětmi. Nechci zneužívat, ani kdyby dítě souhlasilo.
Přeji si jen, abych někdy mohl nějakou dívenku obejmout, políbit ji na tvář a pohladit ji po vláscích, také bych ji chtěl něžně česat.

Mám za to, že pojem SZ chápu správně
Pod pojmem SZ si představuji jakoukoli sexuální aktivitu plnoleté a nezletilé osoby, mladší patnácti let, se záměrem vzrušit nebo sexuálně uspokojit sebe nebo oběť.
Nedobrovolnou sexuální aktivitu zletilé osoby a osoby starší patnácti let nepovažuji za zneužití, ale za znásilnění.

Rád bych se dozvěděl přesnější informace o tom, co je legální a co ne
Vím jen zhruba, co je legální a co nikoli. Zajímaly by mě detailnější informace, co je ještě legální.

Soulož a osahávání pubescentní dívky na rostoucích prsou považuji s největší jistotou za SZ.

Líbání dítěte pomocí jazyka je SZ, líbání dítěte na otevřená ústa je SZ
I přesto, že to není přímo sexuální kontakt, tak to má erotický podtext, a proto to považuji za sz.

Pusinkování dítěte kamkoliv na těle se záměrem se vzrušit je SZ
Takovéto a podobné kontakty se záměrem vzrušit sebe nebo dítě považuji za SZ.

Masturbace v přítomnosti spícího dítěte motivovaná jeho přítomností je SZ
Toto je zneužití spíše v jiném slova smyslu - není to přímo zneužití dítěte, je to zneužití jeho přítomnosti k sexuálnímu uspokojení.

Vykonávání hygienických úkonů na dítěti s motivem se vzrušit je SZ
Záleží, o jaké úkony se jedná a v jakém kontextu je dítě tomu nuceno. Když nutí dítě, aby si umylo ruce po wc nebo si vyčistilo zuby, tak se o zneužití nejedná. Pokud nutí dítě k tomu, aby se osprchovalo nebo vykoupalo a vzrušuje ho to, tak už se o SZ podle mě jedná.

Přehnaná a dlouhotrvající péče při intimní hygieně dítěte je SZ, jelikož motiv je jistě sexuálního rázu
Pakliže jde o dlouhotrvající a přehnaně pečlivou hygienu, tak by se to za SZ dalo považovat, ale záleží i na tom, proč tak činí.

Nepřerušení hygienických úkonů na dítěti při dostavení neúmyslného sex. vzrušení u dospělého je SZ
Toto si nemyslím. Když někdo třeba sprchuje dítě a nechtěně se vzruší, bude pokračovat a nedá to najevo, tak tím dítě nijak nepoškodí. Navíc si ani neumím představit, jak by měl člověk vysvětlit dítěti přerušení takové aktivity. Představte si, že jste sami doma s dítětem a chcete ho vysprchovat. Namydlíte ho a dostaví se vzrušení, jak byste to potom řešili? Necháte dítě od mýdla a půjdete pryč?

Nevhodné diskuse s dětmi o sexu jsou SZ, nevhodné diskuse s dětmi o sexu s cílem dosáhnout intimní atmosféry jsou SZ
Pokud se jedná pouze o diskuzi, tak to nepovažuji za SZ, ale i tak mohou takové diskuze negativně ovlivnit dítě.

Zpět na “ZNEUŽÍVÁNÍ”