Šťastné šmudlinkové Vánoce

Do tohoto fóra patří vše, co se nehodí jinam. Představujte a sdílejte své koníčky, záliby, pište vtipy i filozofická zamyšlení netýkající se přímo problematiky dětí. Zakázané jsou spamy a jakákoliv vulgární vyjádření.
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1938 x
Oceněn: 7037 x

Šťastné šmudlinkové Vánoce

Příspěvekod Plyšáček » 27.11.2016 8:14:17

VLÁKNO URČENÉ PRO VÁNOČNÍ PŘÁNÍČKA A TÉMATA A PRO NOVOROČNÍ BLAHOPŘÁNÍ

Vlákno bude odemykáno pouze v období Adventu a Vánoc. Máte-li potřebu psát sem v jiném ročním období, položte si otázku, proč je tomu tak.

Jako drobný dárek prosím přijměte nádherné koledy v tématu Vánoční nadílka.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.wallpaperspick.com
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2653 x
Oceněn: 2502 x

Vánoční přání

Příspěvekod Asce » 20.12.2016 23:52:15

Asceho Vánoční přání

Obrázek
Zdroj: Asceho archiv

Vážení soukmenovci,

dovolte mi, abych vám z Asceho Severních hor popřál krásné prožití letošních svátků vánočních. Nejlépe v přítomnosti šmudlinek. Pokud by toto nevyšlo, i tak se jistě najde plno důvodů ke spokojenosti, klidu a míru. Těm z vás, které v dohledném budoucnu čekají různá nepříjemná jednání, posílám i touto cestou ubezpečení, že vám nepřestávám držet palce a jsem v duchu s vámi. Toto bych chtěl projevit tichou vzpomínkou a přímluvou u svého bojového vzoru, u Svatého Jakuba Většího, jemuž zasvěcený kostel jako každoročně i letos o Vánocích navštívím.

Nejen těm nejmladším z nás, ale všem nám bych také popřál, abychom byli obdarováni snad nějakým užitečným dárkem, ale jistě láskou a porozuměním svých bližních. A nezapomeňte, že i Pedonia je také takovým chápajícím a laskavým bližním, kterého si ovšem, na rozdíl od těch z masa a kostí, vychováváme všichni, a to rukou společnou a nerozdílnou.

Dřevorubec, ajťák a kancléř Pedonie
Asce

A ještě pro rozptýlení drobná legrácka

Vykračuji si to s foťákem přírodou našich hor, abych pro vás vyfotil ono zákoutí s ojíněnými stromy a Jestřábí horou, když tu spatřím, jak nějaký týpek kvačí, aby ukradl vánoční stromek. Ještě ke všemu ten výtečník za ruku s sebou vláčí mně známou dívenku. Pomyslím si: „Kdyby ji tak raději učil něco užitečného, něco do života, a ne to, jak něco ukrást!“ No jo vlastně, když on v tom pro některé lidi není rozpor… Bohužel následující děj zaslechl všudypřítomný novinář jisté naší televizní stanice – ta je u všeho ještě dříve, než se to uděje. Ovšem do našich zapadlých končin poslali mírně nahluchlého reportéra, protože zde to musí stačit - a navíc, kdyby se nějak vypařil s tou liškou, co u nás dává dobrou noc, tak by ho nebyla taková škoda. To víte, zrzka zamotá nejednomu hlavu, ba i hlavičku…

Přináším tedy skutečný, nezkreslený děj.

Obrázek
Holčička: „A tati, proč musím čekat až do večera?“
Otec: „Vydrž, uvidíš pak prasátko!“
Holčička: „Myslíš takové to, co si na mne brousí zuby?“
Otec: „Počkej do večera, pak budou i zuby.“
Holčička, která si již všimla opodál bloumajícího Asceho, mu nenápadně zamává a radostně říká: „Ale já nemusím čekat, já to prasátko už vidím!“
Asce v duchu přemítá: „Hm, jak to s tím prasetem myslela? Naráží na moji aktuální postavu, nebo na to, když jsme se v létě potkali…“
Otec ovšem zpanikaří a dcera, sem nebo tam, peláší pryč. Ani se raději neotočil, takže vůbec nepostřehl, že jeho dcerka neměla na mysli tlustého Jezevce, místního nadlesního, který by mu ten stromek pěkně spočítal, ale známého s foťákem – Asceho.
Holčička a Asce společně a radostně: „Konečně sami!“
Plyšáček
Administrátor

Vánoční přání

Příspěvekod Plyšáček » 24.12.2016 9:21:28

Obrázek
odkaz a zdroj: tourismontheedge.com

Z celého srdce přeji celé naší Pedonii,
všem členům i návštěvníkům kouzelné Vánoce
a v novém roce mnoho sladkých chvil se šmudlinkami.
Plyšáček

Obrázek
odkaz a zdroj: s3.hubsrv.com
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 1144 x
Oceněn: 1054 x

Vánoční přání

Příspěvekod Mack » 24.12.2016 10:02:39

Krásne šmudlinkovské Vianoce a v novom roku veľa zdravia, šťastia a lásky praje Mack.

Obrázek
odkaz a zdroj: 1wallpaper.net
Angelo
Uživatel
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 255 x
Oceněn: 347 x

Angelovo novoroční přání

Příspěvekod Angelo » 1.1.2017 9:47:47

A máme tu nový rok, rok 2017. A to znamená další posun v našich životech. Nikdo neví, jaký bude... Většinou podobný, jako ty předchozí. Ale může být klidně i o dost jiný. Dáváte si předsevzetí? Já ne, ale na letošní rok mám v plánu změnit svůj život. Chci dělat to, co mě baví, a věnovat se tomu, co mě baví. Chci pochopit, proč to mám s lidmi těžké, více se s nimi spřátelit... Chci se v životě někam posunout a něco v něm také dokázat. A hlavně, přeji si, aby zde, na Pedonii, vládla láska a přátelství nad hádkami a negativními věcmi.

A vám všem přeji ty nejúžasnější a nejkrásnější holčičky, které vás budou milovat a které vás udělají šťastnými lidmi nebo ještě šťastnějšími. Přeji vám, aby se vám vše jen dařilo, aby se vám plnily vaše sny a aby se vám maléry vyhýbaly.

A víte, že je tomu rok, co existuje Pedonia - web, který je určen všem, kteří projevují lásku k dětem - a to více, než ostatní lidé, a nejen jim? Vím, víte. A tak i Pedonii přeji hodně úspěchů a i popularity. Ať pomáhá těm, co to potřebují, a ať je místem... místem zaslíbeným, kde mohou obdivovatelé holčiček legálně obdivovat holčičky.
Doufám, že v letošním roce se spolu někam posuneme a bude to posun jen tím lepším směrem. :)

A jako malý novoroční dáreček mám pro vás písničku. A jak jinak, než od vietnamské zpívající holčičky Quý Dương. To bych prostě nebyl já, aby nebyla z Vietnamu.
zabalený dárek

Šťastný nový rok 2017. :)
Chúc mừng năm mới 2017. :)
Neptun
Moderátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1315 x
Oceněn: 1360 x

Krásný šmudlinkový rok 2017

Příspěvekod Neptun » 1.1.2017 13:24:55

Obrázek

Komentář k této fotografii může být buď

Pozor, i křehká krása může skrývat zraňující trn!

anebo

I ostrý trn může být základem pro krásné věci.

Ať si každý vybere podle svého pesimistického či optimistického přístupu k životu. Anebo ne, žádné vybírání! Prostě to berte tak, že všude kolem nás je spousta krásy, jen se vhodně podívat!
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2653 x
Oceněn: 2502 x

Asceho předvánoční úvahy a přání, rok 2017

Příspěvekod Asce » 15.12.2017 23:43:01

Vážení soukmenovci!

Dovolte mi i letos popřát vám klidné, něžné až láskyplné prožití blížících se svátků vánočních. Do nového roku naopak přeji ostrý start – myslím totiž, že ona osmnáctka, kterou kalendář pro nás přichystal, se s námi nebude mazat. Ostatně tak činily i její mladší družky. Takže tomu, kdo nehodlá po Silvestru vystrčit hlavu z pelechu, podobně jako jezevec v Asceho Severních horách, by se mohlo snadno stát, že by chytil leda tak rýmu, ale již nikoliv nějaký slušný džob…

Těm z vás, kteří nejsou aktuálně obdarováni dobrodiním svazku s milovanou osůbkou, držím palce, seč mi moje síly stačí, abyste se s takovou setkali. Pochopitelně mám na mysli to, že při onom setkání se nemáte minout, ale zastavit se spolu, nejlépe pak i posedět při něčem dobrém. A ať máme kombinace vzájemných poloh blízkých pohromadě, tak těm, co jsou na starší, mohu nakonec popřát i to poležení. Ale ať tak či onak, zkrátka neváhejte a milujte se. Dokončení známého výroku, tedy „množte se“, bych alespoň ve svém případě v této životní etapě jaksi oželel…

Obrázek

Přátelé, rád bych vás poprosil o shovívavost, neb bych se při příležitosti konce roku chtěl tak trochu zamyslet. Jak jsem se již vícekrát, zejména pak v Clubu, pochlubil, sedmnáctý rok tohoto milénia mi připravil jedno úžasné překvapení: K mým starým kolenům se přidružila kolena mladá, totiž zrovna také sedmnáctiletá. Po mnoha letech odříkání při výchově mých dětí, o které, jak již o mně víte, jsem se staral sám, jsem zůstal tak trochu opuštěný. Moje děti si založily svá vlastní hnízda, a i když mě pravidelně navštěvují – konec konců i Vánoce budeme slavit společně, přeci jen je to pro mne velká změna. A tu se náhle zjevila ona krásná víla. Někdy si až říkám, zda šlo opravdu o náhodu. Té dívce bych s naprostým přehledem mohl dělat dědečka, ale přesto mi neustále dává najevo, jak moc mne miluje. Škoda, že nevěřím na zázraky. Moji známí se mne ptávají – nelze přehlédnout, že často se závistí v oku, jestli tu hezkou dívku mám jen kvůli jejímu mládí, a hned ještě dodávají řečnickou otázku na téma, jak takovou dračici ve svém věku asi tak dokáži uspokojit. Nejprve jsem nad tím jen mávnul rukou, ale nakonec mi to nedalo. Zkusím se o své závěry podělit s vámi a současně doporučit, abyste, pokud se ocitáte na prahu vážného vztahu, vážili podobně jako já.

Při brouzdání přírodou Asceho Severních hor jsem narazil mimo mnoha dalších pozoruhodných přírodnin i na tuto krásnou břízu. A tu tak hned využijeme právě k oněm nastíněným úvahám.

Obrázek

Důležitým atributem opravdové lásky je vzájemně se respektovat. Oboustranná úcta k názorům, možnostem i zkušenostem toho druhého dokáže zahladit nejednu potenciální třecí plochu. Na naší bříze si všimněme toho, jak oba dílčí kmeny ohleduplně směrují své větve tak, aby si jimi nevadily a nepoškozovaly se při větru.

Za zásadní také považuji partnerskou věrnost. Je nemožné dosáhnout duševní pohody, a tím i prosperujícího vztahu, pokud by jeden či snad dokonce oba partneři nebyli vyrovnáni s tím, že nyní jsou již jen pro sebe. Neustálé vyzvídání, šmírování, vysvětlování, podezírání – to je jedině tak cesta k depresím. My si všimneme, že přestože jsou evidentně oba dílčí pně břízy silnými individualitami, vyrůstají ze společného kmene zakotveného v půdě jakožto jeden jediný strom.

V neposlední řadě bych vyzdvihl atribut, který se ovšem jako červená nit táhne oběma diskutovanými pravidly. Je to důvěra a k ní se pojící pravdomluvnost. Ať již jde o drobné prohřešky, jako je třeba to, že se zapovídám s kamarády a na schůzku přijdu později, či záležitost typu lehkomyslně utracených peněz, jež byly původně určeny na nějaký konkrétní důležitý účel, ale mohli bychom jmenovat nepřeberně dalších nepravostí, vždy je lepší vše říci na rovinu a příště se chyby vyvarovat. Atmosféra důvěry vztah velice posiluje. A co naše bříza? Oba pně jsou zhruba stejně silné a zdravé – tedy vzájemně si rozdělují živiny ze společného kořenového systému rovnoměrně, tak říkajíc „na férovku“. Pokud by jeden z nich začal potají sát více životodárné mízy, jeho partner by strádal.

Poznámka:
Obě fotografie pochází z Asceho archivu.
Maataa
Uživatel
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 271 x

Vánoční přání

Příspěvekod Maataa » 22.12.2017 19:25:55

Přeji pohodové Vánoce a šťastný rok 2018.
Ať máte po svém boku nějakého andílka, který vás povznese...

Obrázek
odkaz a zdroj: idnes.cz
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 1144 x
Oceněn: 1054 x

Vánoční přání

Příspěvekod Mack » 24.12.2017 8:00:24

Prajem Vám veselé Vianoce plné pokoja, lásky, darčekov a v novom roku veľa krásnych chvíľ strávených so šmudlinkami. Mack

Obrázek
odkaz a zdroj
Plyšáček
Administrátor

Vánoční přání

Příspěvekod Plyšáček » 24.12.2017 8:13:41

Obrázek
odkaz a zdroj: www.fotocommunity.de

Přeji celé rodině Pedoňanů i všem milým návštěvníkům kouzelné Vánoce
a nový rok plný pohádkových zážitků se sladkými šmudlinkami.
Váš Plyšáček

Obrázek
odkaz a zdroj: www.littlegatherer.com
Neptun
Moderátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1315 x
Oceněn: 1360 x

Vánoční přání

Příspěvekod Neptun » 24.12.2017 12:25:24

Obrázek

Přeposílám k nahlédnutí přáníčko pro mě od mé sedmileté šmudlinky Marušky.

Zpět na “JINÁ TÉMATA A VOLNÁ DISKUSE”