Diskuze k Fíresovým zamyšlením

Osobní sdílení od členů, detailní popisy jejich životních osudů, vyprávění zajímavých příběhů, případně kazuistiky a příběhy z druhé ruky - příběhy zneužitých, životopisy slavných pedofilů ap.
Neptun
Moderátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1240 x
Oceněn: 1194 x

Příspěvekod Neptun » 3.5.2016 13:51:17

Starší lidi, a především rodiče, by měl mít člověk v úctě. Ač s tímto názorem docela souhlasím, tak to musí být i naopak - starší člověk by měl mít i jistou úctu k mladšímu.

Jsem starší člověk (ne tolik jako Asce) a mám také větší děti, takže také znám spíše pohled z druhé strany než Fíres. Ale nejdřív jsem si při čtení výše citovaných vět vzpomenul na podobné věty z Bible. Na tu první si dospělí věřící rádi často vzpomenou:
Exodus 20, 12: Cti svého otce a svou matku, aby se prodloužily tvé dny na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh. Nebo Korintským 3, 20: Děti, poslouchejte vždy své rodiče - tak se to Pánu líbí.
Zatímco na tuto druhou rádi zapomínají:
Korintským 3, 21: Otcové, nepřivádějte své děti svým hněvem k zoufalství. nebo Otcové nepopouzejte k hněvivosti dítek svých, aby sobě nezoufaly.
Což platí pochopitelně i pro matky.
Neprobíhá-li výchova podle těchto jednoduchých pravidel, dostavují se například reakce typu:
...že si řeknu "Zítra to udělám", pak přijde mamka, řekne: "Teď hned to udělej!" a já to neudělám ani za týden právě kvůli ní.
To už je ale osobní selhání dítěte. Chtělo být svobodné, udělat něco podle svého, ale teď to tak neudělá, udělá to jinak, vynuceně, byť ne v souladu s přáním rodiče. Ale sklouzlo do nesvobody svého vzdoru. Svoboda je pro mne jedna z nejdůležitějších hodnot na světě. I ta v mých vlastních myšlenkách.
Fíres
VIP člen
Povolání: Zatím studuji
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 16
Děkoval: 1292 x
Oceněn: 289 x

Re: Diskuze k Fíresovým zamyšlením

Příspěvekod Fíres » 3.5.2016 22:57:10

Asce píše:To víš, jakožto rodič ne úplně vše, co píšeš, mohu automaticky akceptovat.
Neptun píše:Neprobíhá-li výchova podle těchto jednoduchých pravidel, dostavují se například reakce typu:
že si řeknu "Zítra to udělám", pak přijde mamka, řekne: "Teď hned to udělej!" a já to neudělám ani za týden právě kvůli ní.
To už je ale osobní selhání dítěte. Chtělo být svobodné, udělat něco podle svého, ale teď to tak neudělá, udělá to jinak, vynuceně, byť ne v souladu s přáním rodiče. Ale sklouzlo do nesvobody svého vzdoru. Svoboda je pro mne jedna z nejdůležitějších hodnot na světě. I ta v mých vlastních myšlenkách.

Nemůžu tvrdit, že se chovám tak úplně správně a určitě dělám spoustu věcí, co bych měl dělat jinak nebo nedělat vůbec. Já osobně to svaluji na výchovu. Jak je možné, že mamka dělá s bratrem domácí úkol čtyři hodiny a babička to zvládne a zlomek této doby? I to, co psal Asce, jeho hospodyně si musela autoritu vydřít.

Konkrétně k citaci z Neptunova komentáře:
Záleží na konkrétní situaci. Takto to chodí hlavně, co se týče úklidu mého pokoje a s představou toho, jak to v mém pokoji bude. Já prostě chci mít v šestnácti místo, které bude tak, jak chci já. Přiznám se, že bych byl rád, kdybych si tu udržoval větší pořádek, ale celkově mi vadí, když mi mamka začne rozhodovat o tom, co kde a jak. (Ono na mamku nadává i taťka, že mu leze do dílny, kde taky není zrovna největší pořádek. Možná to má na mě také vliv.) Ale prostě, já považuji svůj pokoj za něco mého, a když řeknu, že si chci něco nechávat na stole, tak bych měl mít právo si to na tom stole nechat (můj názor) a potom, když se ve mně začne tvořit ten vzdor tady, tak se pak přesunuje dál, a přerostlo to až v to, že si ten pokoj prostě kvůli matce odmítám poklidit. Ono je to navíc ještě nejspíš způsobeno tím, že když přijde, tak rovnou začne řvát, a je prostě tak nepříjemná, že i když si poklidit chci, tak to prostě nejde. Když poklízím pod tlakem, tak neuklízím, ale prostě jen strkám věci tak, aby to vypadalo poklizeně a to já považuji za ještě horší, než si nepoklidit.

Asce píše:Při nejednom tvém výroku jsem si dokonce škodolibě pomyslel: "Ileanu na něj, na výtečníka jednoho..."

No, jistě bych se pod dozorem Ileany choval jinak, než se chovám teď, ale to bude chtít rozbor mnohem podrobnější. A ten sem z důvodu obsáhlosti i času potřebného na vypracování nebudu v současnosti psát.

Asce píše:Tedy je zapotřebí vyhodnotit si situaci a říci si, že dané věci je skutečně potřeba udělat. A včas. Matka má právo na to, aby jí s chodem domácnosti bylo pomoženo. Je to prostě daná nutnost. Pokud se s tím takto psychicky vypořádám, již to nepociťuji jako nějakou újmu a opět se cítím svobodným.

No, tu je obrovský psychický problém. Já cítím, že bych měl pomoct, ale pak vidím další věci, které bych měl udělat a chci je udělat. Pak se to ve mně mele, protože to časově nezvládnu udělat oboje. Pak záleží na situaci a...

Ono to 13. zamyšlení není úplně objektivní a je strašně krátké na to, aby mohlo obsahovat všechny podstatné informace o mé výchově a mém vztahu s rodiči. Navíc je to ještě psané v době psychického náporu. V následujícím/ch Zamyšlení/ch se pokusím toto téma trochu více přiblížit.
Plyšáček
Administrátor
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1799 x
Oceněn: 6363 x

Příspěvekod Plyšáček » 30.6.2016 13:52:40

Reakce na 14. díl: Nátlak ze všech stran.

Fíresi, cítil jsem jistou dobu, že nejsi zcela v pořádku, a chci ti upřímně poděkovat za to, žes to dokázal ze sebe dostat a žes to takto vypsal. Přesně v tomto spočívá podpůrná role komunity, k tomu slouží subfórum Životní příběhy.

Fíres píše:Já osobně si myslím, že jsem poměrně ovlivnitelná osoba. Dle mého názoru to je způsobeno tím, že vše, co kdo řekne, se snažím nějak "objektivně" zanalyzovat, nakolik jsou jeho argumenty pravdivé. Tímto si jednoduše nechám nalézt do hlavy i věci, o kterých si myslím, že to jsou hlouposti.

A právě toho si na tobě, milý Fíresi, nesmírně vážím. Že na svůj věk dokážeš o věcech přemýšlet, že nezastáváš jednostranné stanovisko, že se učíš. Vnímám z tebe určitý vnitřní zmatek. Snažíš se nalézt nějaké morální zásady, opěrné body, ale moc se ti to nedaří, zdá se mi. Nebo se bojíš přísnosti určitých požadavků?

Fíres píše:Nevím, jestli je to problém Pedonie nebo ČEPEKu nebo obou.

Ze své pozice se nebudu pouštět do definování problémů ČEPEKu. Myslím, že to není tak, jak to píšeš. Ať je to jakákoliv pedofilní komunita, proti jakýmkoliv rozumným pravidlům ve vztahu k dětem se staví obvykle ti, kteří je vždy porušovali (třeba je ani nenapadlo, že jejich chování by někdo označil za problémové), kteří je nedodržují a ani toho do budoucna nejsou schopni.

Na členy Pedonie budu laskavě, ale soustavně a cílevědomě působit takovým způsobem, aby vše neodbyli jen prohlášením: "Pokud si s nimi povídám, hraji, nijak je nezneužívám." Většinou to tak opravdu bývá, ale někteří jdou dále a dále a dopustili by se mnoha nepřístojností, kdyby nebyli upozorněni na jisté meze. V extrémním příkladu si může "povídat" padesátiletý děda se svojí osmiletou vnučkou o tom, jak si ho v noci krásně vyhonil. A "hrát" si může i dvacetiletý učitel se svojí tříletou žačkou na doktora - gynekologa. Úmyslně uvádím extrémní případy, abych ukázal, že vše nejde shrnout jednou větou.

Jsem autorem Manuálu pro pedofilní pedagogy, který se setkal s pochvalou a propagací z řad významných sexuologů. Je především pro pedagogy, ostatní pedofilové se jej zpaměti učit nemusí... ;) V něm uvádím mnoho konkrétních rad a doporučení, jelikož mladý nezkušený pedagog nezná všechna nepsaná společenská pravidla, neví, co se může v jeho profesi udát, a bylo by škoda, aby takový mladý nezkušený zajíček skončil dříve, než pořádně začne.

Zaujaly mne tebou uváděné dva příklady: otevřené dveře a hra v karty. Radu s otevřenými dveřmi jsem psal jako učitel, který nikdy neměl problém se sebeovládáním i v situacích, kdy byl s holčičkou osamotě v lese. Ale i jako učitel, který zažil, co vše se může stát mezi učitelem a žákyňkou v okamžiku, kdy jsou za zamčenými dveřmi. Opravdu nic si "necucám z prstu".

O příkladu s kartami jsem již někde četl v souvislosti s tématem Erekce při interakci s dětmi. Už mě trochu začíná znepokojovat, jak celou problematiku někdo překrucuje a bagatelizuje závěry z ní plynoucí. Za nevhodné a nepřijatelné považuji takové situace, kdy pedofil záměrně zachází s dítětem tak, aby se sexuálně vzrušoval - tedy aby u něho nastávala erekce.

Pokud budeš jako pedofil hrát s holčičkou karty a půjde ti nahoru, dělej, jako že se nic neděje, a sedni si tak, aby si toho nikdo nevšiml. Pokud tě bude vzrušovat to, jak proti tobě holčička nevhodně sedí, taktně ji upozorni (protože ji máš rád a protože pro ni chceš to nejlepší - tedy z ní i vychováváš skutečnou dámu), že by si měla sednout jinak. O případ SZ u karet by se jednalo v případě, pokud bys holčičku záměrně posazoval tak, aby jí bylo vidět (ne do karet, ale) mezi stehna, kdyby ses před ní nemístně odhaloval nebo kdyby sis své karty odkládal do její stydké rýhy (omlouvám se za drsné příklady, ale někteří věční polemici to asi potřebují). Raději si zde rozeberme mnoho nebezpečných situací a buďme na ně připraveni, než pak selhat a vyčítat si to.

Pokud s někým tančíš a dostaneš erekci, poděkuj za tanec a jdi dělat něco jiného. Pokud si totiž kdokoliv všimne toho, že ti stojí, či pokud by to tvá tanečnice ucítila na svém bříšku, byla by to velice nevhodná a prekérní situace.

Obecně nejsem nějaký přehnaný puritán a dogmatik. Porozumění pro pedofily mám již absolutní - včetně brutálních násilníků. Ale stále vidím potřebu pozitivně ovlivňovat a vzdělávat ty, kteří jsou na změnu zralí a jsou jí schopni. Nerad bych zde v Pedonii vše uzavřel dehonestující radou, zastávanou mnoha sexuology:
"Pokud jste pedofil, držte se od všech dětí co nejdále."
Toto není naše cesta. Na druhou stranu zde ani nebudu říkat:
"Dělejte si, co chcete, a řiďte se jen svojí intuicí."
Taková intuice, ta se dá díky deviaci nebo nekalým záměrům tak deformovat... Když po něčem prahneme, dokážeme si tolik odpustit, lživě přejmenovat a racionalizovat...

Fíresi, děkuji za tvá zamyšlení, která mají význam pro mnohé čtenáře, a neboj se. Jsi mladý čistý chlapec, který má celý život před sebou a který se jistě nebojí být na sebe v určitých ohledech přísný. A neboj se "studovat" i ožehavá témata, která nesmírně urychlí tvé pochopení vlastní deviace, které by jinak přicházelo třeba po desítky let. Takto budeš hned od rané dospělosti připraven na plnohodnotný a bezúhonný život. A svoji deviaci využiješ ku prospěchu všech. Pedonia potřebuje takové lidi! +dekuji+
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2429 x
Oceněn: 2247 x

Příspěvekod Asce » 28.9.2016 23:12:19

Reakce na Fíresovy prázdniny

Fíres píše:...A tak jsem jen koukal a koukal. Šmudlinku asi po minutě přestalo nečinné přihlížení bavit a rozběhla se pryč...

Ježiši, Fíresi, ty snad budeš muset za trest 100 x opsat Asceho Střípky (to je ten menší trest) a pak to nechat od mamky podepsat (větší trest je, že budeš muset na Pedonii popsat, jak se při tom tvářila)...

Proč myslíš, že tam ta krásná "šestka" asi tak stála? No, zkus hádat aspoň dodatečně. Jestli tě nic nenapadá, pak bych navrhoval tak dlouho číst můj příspěvek Na táboře pedokrále, kde se popisuje, jak se dívky v tomto věku doslova lepí i na starce Asceho, až nějaký ten nápad přijde. Samozřejmě na tom táboře se nedělo, což ani tobě neradím, naprosto nic závadného. Ale pro našince je opravdu radost takovou dívku oslovit, vyprávět jí pohádku, vodit ji za ruku a pochovat si ji... Na tom není naprosto nic špatného a všem zúčastněným to přinese jen radost a příjemné vzpomínky... Ti rodiče by projevili starost, jestli tě děvčátko neotravuje, ale protože by ses choval slušně, určitě by neměli s tím, že je na chvilku zbavíš "dozorových" povinností, žádný problém.

Před mamkou by ses třeba mohl tvářit, že dívku chceš hlavně seznámit s těmi "vašimi" kutíky, aby pak mohli všichni pořádně na tom koupáku řádit...
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 29.9.2016 7:34:18

Asce píše:Ale pro našince je opravdu radost takovou dívku oslovit, vyprávět jí pohádku, vodit ji za ruku a pochovat si ji... Na tom není naprosto nic špatného...

Asce, naprosto s tebou souhlasím a jsem rád, že to píšeš. Jen pro jistotu poznamenám, že to neplatí pro každou situaci.
Pokud v tomto konkrétním případě přišla k Fíresovi NAHÁ NEZNÁMÁ dívka, určitě by se nehodilo ono "pochování". Na cizí a ještě ke všemu nahé děti raději NESAHÁME! Nemuselo by to skončit dobře... Lidé jsou dosti přetažení a ve všem vidí úchylnosti. Ačkoliv sám na veřejnosti dosti "pobuřuji" a bořím úzkostlivé zvyklosti, toto bych nedoporučil. Asce, vím, že v tomto konkrétním případě bys něco takového také neradil - jen jsem to chtěl zmínit, aby to náhodou omylem někdo nepochopil chybně... +dumani+
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 10.10.2016 10:41:21

Milý Fíresi!

Stále nechápu, PROČ bys měl něco takového, jako je tvoje orientace na mladší dívky, rodičům říkat. Můj názor je ten, že toto je tvoje intimní sféra a musíš si ji zkrátka "vyžrat" sám. Ještě jednou - se svými intimními problémy se vyrovnej sám. Jiná věc by byla, kdyby tvé nitro ohrožovalo tvůj život takovým způsobem, že bys měl strach, že sám nebudeš schopen přijmout účinné řešení. Například tvé duševní problémy by vyžadovaly rychlý lékařský zásah (např. hospitalizaci na psychiatrickém - sexuologickém oddělení nemocnice) a sám bys nebyl schopen překonat bariéru studu a k léčení se (po poradě se sexuologem) dostavit. Tvé problémy takové, alespoň podle mého názoru, vůbec nejsou. Svěřit se v tuto chvíli rodičům - a že to vlastně s čím? Ty myslíš, že běžný "normálový" muž o té tvé sestřenici nikdy tajně nesní? Nenech se mýlit. Takže když to vyklopíš, tak jediné, co se stane, je to, že část svého břemene navalíš na někoho jiného - totiž na rodiče. To si opravdu zaslouží, abys s nimi takto zacházel? Když to řekneš, docílíš jen toho, že si budou myslet, že jsi opravdu něco vyvedl a teď to pomalu z tebe leze. Tedy budou problém považovat za daleko větší, než doopravdy je. Bude je to trápit, budou tě při každém pohledu na dívku podezírat... Nejspíš dost poškodíš rodinnou atmosféru. A ještě jednou se ptám: Proč vlastně? Co si od toho slibuješ? Třeba dokonce ani opravdový pedofil nejsi, ale jsi jen dosud nevyzrálý tápající mladý muž - pak se postupem času vše "znormalizuje". A pokud pedofil skutečně jsi, nelze to změnit - ani rodiče pro to nemohou nic udělat. Co tedy po nich chceš? Aby tě sledovali? Aby se při každém tvém pohybu uvnitř duše hroutili? Aby zakázali všem mladým dívkám v okolí se k tobě na 100 metrů přiblížit? Co tedy vlastně?

Poznámka:
Prosím, nenech se zmást názory Plyšáčka. Jeho život je zcela - opravdu zcela - jiný, než ten tvůj. Než kohokoliv z nás. A bohužel jednou z jeho doprovodných vlastností je nutnost provokovat. Ano, on se se svou orientací rodičům svěřil. Ovšem jen proto, aby podráždil jejich puritánskou osobnost a narušil jejich maloměšťáckou usedlost... Ještě bych měl dodat, že se svěřil rodičům, se kterými, na rozdíl od tebe, nežije a na kterých není naprosto nijak závislý.
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 10.10.2016 20:16:41

Milý Asce!

Samozřejmě jsem si vědom, že Plyšáčkovy názory jsou založené na jeho potřebě provokovat, stejně dobře si jsem však vědom tvého nepřekonatelného odporu ke coming outům.

Jak jsem již zmínil, rozhodl jsem se, to znamená, že není třeba mi říkat, proč to nedělat, to moje rozhodnutí nezmění. Netvrdím, že neexistuje možnost, že bych své rozhodnutí přehodnotil - párkrát jsem tomu již byl poměrně blízko, ale důležité je, že tam hrály roli poněkud jiné argumenty, než používáš ty, argumenty, k nimž je třeba výborně znát mě a mé rodiče.

Asce píše:Můj názor je ten, že toto je tvoje intimní sféra a musíš si ji zkrátka "vyžrat" sám. Ještě jednou - se svými intimními problémy se vyrovnej sám.
...
Takže když to vyklopíš, tak jediné, co se stane, je to, že část svého břemene navalíš na někoho jiného - totiž na rodiče. To si opravdu zaslouží, abys s nimi takto zacházel?

Tak z tohoto mi vychází, že tvůj názor je z velké části založen na tom, že pokud se někomu svěřím se svými problémy, tak na něj tím budu automaticky působit negativně. S tím ale musím zásadně nesouhlasit. Jsou lidi, kteří chtějí pomáhat a pomáhají rádi, dělá jim to dobře, mají z toho dobrý pocit, u někoho snad srovnatelný s pobytem v blízkosti milované osoby. Samozřejmě, pokud takový člověk pomůže milované osobě, tak se daný účinek znásobí. Samozřejmě to neplatí u všech. No já osobně bych chtěl, aby se někdo, kdo je mi blízký, svěřil s podobným "problémem," pokud jej má a já mu mohl pomoct. Věřím, že většina lidí chce pro své blízké jen to nejlepší a bude raději, když se jim jejich blízcí s jejich problémy svěří. Nemyslím si tedy, že bych tímto rodičům měl nějak vážně ublížit. Víc jim snad ublížím, když se před nimi na celý život skryji za přetvářku.

Asce píše:Stále nechápu, PROČ bys měl něco takového, jako je tvoje orientace na mladší dívky, rodičům říkat.
...
Když to řekneš, docílíš jen toho, že si budou myslet, že jsi opravdu něco vyvedl a teď to pomalu z tebe leze. Tedy budou problém považovat za daleko větší, než doopravdy je. Bude je to trápit, budou tě při každém pohledu na dívku podezírat... Nejspíš dost poškodíš rodinnou atmosféru.
...
Co tedy po nich chceš? Aby tě sledovali? Aby se při každém tvém pohybu uvnitř duše hroutili? Aby zakázali všem mladým dívkám v okolí se k tobě na 100 metrů přiblížit? Co tedy vlastně?

Proč? Tak zaprvé, je to divné. Samozřejmě se dá najít spoustu výmluv, proč a tak... Sám si jich dokážu dostatek vymyslet a není sem třeba psát další. Ale pokud neřeknu pravdu, tak se toho klubka lží nikdy nezbavím a budu se do něj stále více zamotávat. Žiji v rodině, kde dva moji bratranci měli v mém věku již dávno své děvče a již měli i poměrně aktivní sexuální život. Já ve srovnání s nimi vypadám divně, a tak tu jsou stále otázky typu kdo se mi líbí, zda jsme se líbali, zda jsme měli sex, jak to, že se mi nikdo nelíbí, jak to, že jsem se s nikým nelíbal, jak to, že jsem neměl sex,... A nesmím zapomenout na otázku, zda jsem při tom použil kondom... Samozřejmě existuje spousta výmluv, jak se z podobných otázek vymanit. Tedy ještě jednou - není potřeba, aby je zde někdo psal. Ale mě to již nebaví. Nechce se mi to pořád obelhávat. Navíc to bude do budoucna ještě mnohem horší... Někde v nejidealističtějších představách je, že budu moct mamce odpovědět na otázku: "Kdo se ti líbí?" "Ta malá holčička, Adélka, co ji mám v kroužku."

Ta druhá věc je takový pocit povinnosti vůči rodičům, že by to měli vědět. Z tvých Střípků si můžu vydedukovat, že tvůj vztah k rodině (rodičům - nevlastní matce) nebyl ideální - tedy pravděpodobně vidíš rodinu jinak, než já. Osobně mám názor, že rodina by mělo být poslední útočiště každého člověka, člověk by měl mít ve své rodiče naprostou důvěru a rodiče by měli svého potomka podporovat. Samozřejmě, že tyto ideály nejsou vždy naplněny, spíše naopak - ani já nemám úplně ideální vztah s rodiči, ale stále věřím, že mě mají maminka s tatínkem nesmírně rádi a já je též. Ač to není při běžném životě úplně zřetelné, tak ve vážnějších situacích si jsem posledním útočištěm poměrně jist.

Tak mě teda napadá otázka, proč?
  • Proč by si měli rodiče myslet, že jsem něco udělal. Svěřuji se jim čistě pro to, že chci, aby o tom věděli. Samozřejmě si mohou myslet, že jsem něco provedl, ale předpokládám, že pokud se budou něčeho takového domnívat, tak jim popravdě odpovím. A pokud se jim budu svěřovat s něčím takovým, tak snad mi budou důvěřovat v tom, co jim říkám dál.
  • Proč by mě měli při pohledu na každou dívku podezírat? Tedy mamka mě už z každého pohledu na holku mého věku podezírá, ale nemyslím si, že se tolik změní, když to budou holky o pár let mladší. Navíc mamka mě mnohokrát viděla v přítomnosti dětí a měla možnost vidět, jak si některé holčičky přejí, abych se zase stavil za nimi do školky.
  • Proč bych měl poškodit rodinnou atmosféru? Samozřejmě to jisté věci v mém vztahu k rodičům změní, ale není žádný důvod myslet si, že to bude nutně negativní. Může taky nastat opačná reakce, moje sdílení a sdělení tak závažné informace může můj vztah s rodiči posilnit.

Stále vidíš jen to špatné. Samozřejmě, že v rodině, kde jsou vztahy na horší úrovni, taková informace nic nezlepší, ale to neznamená, že musí být devastující v poměrně dobře fungující rodině.

Asce píše:Třeba dokonce ani opravdový pedofil nejsi, ale jsi jen dosud nevyzrálý tápající mladý muž - pak se postupem času vše "znormalizuje". A pokud pedofil skutečně jsi, nelze to změnit - ani rodiče pro to nemohou nic udělat. Co tedy po nich chceš?

Samozřejmě, že je tu i možnost, že se vše "znormalizuje," ale zatím to tomu příliš nenasvědčuje. Mnohokrát jsem si v hlavě pokládal podobnou otázku. Vždy jsem ale došel k výsledku, který mi potvrzoval to, co si stále myslím. Nemám důvod domnívat se, že se mýlím, že se má orientace ještě nějak změní.
Co od rodičů chci? Jen aby o tom věděli. Možná jim dojde do souvislostí víc věcí a já se budu moct více uvolnit při komunikaci s nimi. Osobně vidím svou orientaci jako čím dál tím menší problém, jestli se dá říct, že ji stále za nějaký závažný problém považuji. Nepotřebuji pomoct - a tak s tím také na rodiče půjdu.

Asce píše:Ty myslíš, že běžný "normálový" muž o té tvé sestřenici nikdy tajně nesní?

Ale já netvrdím, že "normálový" muž nemůže snít o mé sestřenici. To jsem nikdy neřekl. Co to sem co motáš?

Samozřejmě, že scénář, který jsi popsal, se odehrát může. Je možné, že takovéto sdělení bude mít přesně ty následky, které ty popisuješ. Ale důležité je si uvědomit, že to tak vůbec být nemusí. Ba v mém případě si myslím, že je to silně nepravděpodobné.
Tsu
Uživatel
... ve věku od: 10
... až do věku: 20
Děkoval: 7 x
Oceněn: 9 x

Příspěvekod Tsu » 10.10.2016 21:18:52

Ahoj, já jen, že jdu zrovna kolem...
Osobně si nemyslím, že je coming out dobrý nápad. Ale máš pravdu, že záleží na tom, jaký vztah s rodiči máte. Polož si otázku, jakou čekáš reakci? Pravděpodobně se ti to ze začátku budou pokoušet vymluvit. Přece jsi mladý a ne zas o tolik starší než ty dívky. Nebudou si chtít připustit to, co sis ty sám už dávno připustil... Ale pokud jsou tvoji rodiče chápaví, jak píšeš, třeba to časem vezmou. Záleží, jestli to pochopí správně. Ale nabízí se i možnosti, že to nedopadne úplně dobře. Přece jenom žijeme furt v době, kdy je pedofil ve společnosti vnímán jako ten, kdo zneužívá děti. Co když to budou brát taky tak?
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 10.10.2016 22:23:24

Fíres píše:
Asce píše:Ty myslíš, že běžný "normálový" muž o té tvé sestřenici nikdy tajně nesní?

Ale já netvrdím, že "normálový" muž nemůže snít o mé sestřenici, to jsem nikdy neřekl. Co to sem co motáš?

No, zkusím překousnout tu urážku, ale příště to již nedělej, ano?

Jinak celkově je mi líto, že můj text jsi nejspíš zas tak moc nepochopil. No, příště budu muset asi argumentovat lépe...

Tak tedy - v čem je problém pedofilie?

Výrok A: No, pokud se nedopouštíš trestného jednání, tak vlastně v ničem.
Jenže - výrok B: Společnost to vnímá jinak. Pedofil = kreatura nehodná žití a pokud nic nespáchal, tak jistě spáchá, a když už sám není natolik soudný, aby se sám sprovodil ze světa, tak je potřebná alespoň kastrace.

Takže ty chceš sdělit rodičům A, ale nechtíc na ně bohužel naložíš to B. Rodiče tě mají jistě rádi a budou cítit potřebu tě ochraňovat - co z toho plyne, jsem již popsal výše... Ty jsi nic nespáchal a předpokládám, že ani nespácháš. Takže kvůli nějakým pocitům, které se ti honí hlavou, které navíc ještě pořád mohou časem vymizet, a které, byť možná v menší míře, ale přeci, má i každý "normál", budeš těžce stresovat rodiče. Znovu opakuji, jiná věc by byla, kdybys tu pomoc skutečně potřeboval - pak ano, rodiče jsou vhodný kandidát, nejlépe dokonce nejvhodnější kandidát, abys jim sdělil nějaký tebou samým neřešitelný problém, který tě dusí a musí být vyřešen. To, že myslíš na mladé holky, pokud jsi skutečně pedofil, vyřešit nejde, a to bez ohledu na to, ať to víš sám, a nebo celý svět. Prostě se musíš držet zkrátka. To je vše. Nikdo jiný to za tebe neudělá.

A poznámky na závěr:
Ty rodičům sděluješ všechny věci, které se tě týkají? Tedy třeba kdy přesně masturbuješ, co si při tom představuješ, jak ti již vyrostl penis? Opravdu pochybuji. Jsou to prostě intimní věci. Když ne tyto, tak proč by to měly být ty, které se týkají tvých PŘEDSTAV ohledně tobě libých dívek? Ostatně já vím, že rodičům neříkáš vše - však nám to tu sděluješ ve svých zamyšleních. Tak se znovu ptám, proč zrovna toto? Co se týká otázek rodičů na to, proč dosud nemáš partnerku - proč by ses měl vymlouvat či dokonce lhát? Nechápu. Odpověď typu: "Protože žádná z těch, které by se mi líbily, zde pro mne není dostupná," je přeci pravdivá...
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 11.10.2016 20:50:03

Fíres píše:Jak jsem již zmínil, rozhodl jsem se, to znamená, že není třeba mi říkat, proč to nedělat, to moje rozhodnutí nezmění.

Fíresi. Věřím, že jsi dost starý a chytrý na to, aby ses v takovéto klíčové životní otázce dokázal rozhodnout sám. Nenech se nikým ovlivňovat. Jak to cítíš Srdcem, tak jednej.

Asce píše:Prosím, nenech se zmást názory Plyšáčka. Jeho život je zcela - opravdu zcela - jiný, než ten tvůj. Než kohokoliv z nás. A bohužel jednou z jeho doprovodných vlastností je nutnost provokovat.

Ano, souhlasím. Můj život je opravdu zcela odlišný od života kohokoliv jiného. Rozhodně nedoporučuji se nechat v těchto věcech Plyšáčkem inspirovat. Jen bych, Asce, místo slova zmást použil možná ovlivnit a místo slova nutnost slovo potřeba. Ano, někdy jsem dosti odvážný a skoro až provokuji přízemní společnost.

Asce píše:Ano, on se se svou orientací rodičům svěřil. Ovšem jen proto, aby podráždil jejich puritánskou osobnost a narušil jejich maloměšťáckou usedlost...

V současnosti, díky tomu, že mě stále nepřijímají dostatečně podle mých představ, je někdy velice provokuji. Ale mé svěření v mládí pramenilo toliko z touhy nežít s nejbližšími dvojí hru a otevřít srdce své milující rodině.

Fíres píše:Nemyslím si tedy, že bych tímto rodičům měl nějak vážně ublížit. Víc jim snad ublížím, když se před nimi na celý život skryji za přetvářku.

Stejně jsem to vnímal ve svém mládí i já. Přesto připouštím, že slova Asceho o tom, že to rodiče pravděpodobně citelně zasáhne, jsou pravdivá.

Asce píše:Ty myslíš, že běžný "normálový" muž o té tvé sestřenici nikdy tajně nesní? Nenech se mýlit.

Asce, jelikož Fíresova sestřenice by teď měla navštěvovat 3. třídu základní školy, jsem přesvědčen, že téměř žádný "běžný normálový" muž o jeho sestřenici vskutku tajně nesní. Jo, pokud by to byla pubescentka, souhlasil bych. V tomto případě však nikoliv.

Asce píše:
Fíres píše:Ale já netvrdím, že "normálový" muž nemůže snít o mé sestřenici, to jsem nikdy neřekl. Co to sem co motáš?

No, zkusím překousnout tu urážku, ale příště to již nedělej, ano?

Je pravdou, že výraz motat užít nemusel, ale celkově jsem jeho projev jako urážlivý nevnímal. Bohužel někteří jedinci již i v Pedonii zkusili podobný tón v diskusích. Jsem však proti a děkuji ti, Asce, že nám připomínáš důraz na kultivovanost vystupování v naší nádherné říši.
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 11.10.2016 23:46:46

Asce píše:Ty rodičům sděluješ všechny věci, které se tě týkají? Tedy třeba kdy přesně masturbuješ, co si při tom představuješ, jak ti již vyrostl penis? Opravdu pochybuji.

Ano, to, kdy masturbuji, co si při tom představuji, to rodičům neříkám - stejně jako například to, jak často vykonávám potřebu. To jsou věci, které v dnešní době dělá snad každý a patří to do soukromí každého jedince, ale sexuální orientace je věc úplně jiného významu. Samozřejmě to svým způsobem také patří do intimní sféry, ale zároveň je to věc velice podstatná. Přece jenom je pud sexuální druhý nejsilnější. Rozdíl mezi člověkem, který dnes ráno masturboval a člověkem, který ne, jen tak nepoznáš, ale rozdíl mezi heterosexuálem, homosexuálem, pedofilem můžeš na chování zaznamenat.

Zkrátka jsou věci, o kterých dle mého rodiče vědět nemusí, ale i věci, o kterých by bylo dobré, aby rodiče věděli.

Asce píše:Co se týká otázek rodičů na to, proč dosud nemáš partnerku - proč by ses měl vymlouvat či dokonce lhát? Nechápu. Odpověď typu: "Protože žádná z těch, které by se mi líbily, zde pro mne není dostupná," je přeci pravdivá...

Ano, otázka proč nemám partnerku by byla vyřešena... Ale jak mám odpovědět na otázku: "Kdo se ti líbí?" Mohu říct, že danou osobu nezná, ale jistě pak bude chtít, abych jí ukázal nějakou její fotku či řekl, odkud ji znám. Jak mám odpovědět bez lži? Mohu odmítnout odpovědět, ale tím se dostáváme do situace, kdy před rodiči něco otevřeně tajím a oni budou samozřejmě přemýšlet proč: "Nelíbí se mu nějaká učitelka ve škole? Co když se mu líbí nějaký kluk?" Můžu se pokoušet o různé kličky, ale to už je jak přímo lhát...

Asce píše:Výrok A: No, pokud se nedopouštíš trestného jednání, tak vlastně v ničem.
Jenže - výrok B: Společnost to vnímá jinak. Pedofil = kreatura nehodná žití a pokud nic nespáchal, tak jistě spáchá, a když už sám není natolik soudný, aby se sám sprovodil ze světa, tak je potřebná alespoň kastrace.

Takže ty chceš sdělit rodičům A, ale nechtíc na ně bohužel naložíš to B.

Tak si nejsem úplně jist, co jsi tímto mínil říct.
1. Naložím na ně B ve smyslu, že se o mě budou strachovat, co když se to někdo dozví? Neublíží mu?
Nebo za 2. Ve smyslu, že já se pro ně stanu osobou typu B?

Pokud máš na mysli 1. možnost, tak ti musím dát za pravdu - v tomto na rodiče nejspíš navalím poměrně velké břemeno. Nemyslím si ale, že to rodičům ublíží natolik, aby to bylo lepší zatajit. Navíc je třeba počítat s variantou, že se to rodiče nějak dozví. Narazí na Pedonii či mě někdo z něčeho obviní a k rodičům se to dostane přes policii - to by byl pro rodiče teprve stres. Teď mám možnost jim to podat hezky v klidu v příjemné atmosféře s ujištěním, že je vše v pořádku - já jsem v pořádku.

Pokud máš na mysli 2. možnost, tak musím být silně proti tvým závěrům.

Máme tu pár pojmů a definic:
Fíres = Syn, poněkud zamlklý(stydlivý), hodný, chytrý.
Pedofil = Kreatura nehodná žití a pokud nic nespáchal, tak jistě spáchá, a když už sám není natolik soudný, aby se sám sprovodil ze světa, tak je potřebná alespoň kastrace.

Já k tomu rodičům přidám mé sdělení.
? = Člověk, který má rád holčičky.

Myšlení rodičů může vypadat pak nějak takto:
Tak samozřejmě to nemůže být pedofil, protože pedofil je přece zrůda, která ubližuje dětem. Fíres má děti rád.
Fíres má rád holčičky, tedy by měl být pedofil. Fíres nemůže být pedofil, on není zrůda.

Aby se toto dilema mohlo vyřešit, musí se trochu pozměnit definice těchto pár pojmů.
1. možnost
Fíres = pedofil
Pedofil = Kreatura nehodná žití a pokud nic nespáchal, tak jistě spáchá, a když už sám není natolik soudný, aby se sám sprovodil ze světa, tak je potřebná alespoň kastrace.

2. možnost
Fíres = Syn, poněkud zamlklý(stydlivý), hodný, chytrý a pedofil.
Pedofil = Člověk, který má rád holčičky.
Zneužívač = Kreatura nehodná žití a pokud nic nespáchal, tak jistě spáchá, a když už sám není natolik soudný, aby se sám sprovodil ze světa, tak je potřebná alespoň kastrace.

Je to silně zjednodušené, ale tak nějak to může v něčí mysli fungovat. Samozřejmě každá mysl funguje trochu jinak a celý proces je a vždy bude stresující. Ale každý musí snášet jistou hladinu stresu a pokud je celá situace člověku dobře podána, může být situace poměrně dobře zvládnutelná. Podstatnější ovšem je, kterou možnost si nakonec rodiče zvolí. Ale jsem si téměř jist, že první možnost u mých rodičů, když jim to správně podám, v podstatě nehrozí. Že člověk nemusí považovat pedofila za zrůdu, snad nemusím dokazovat. Ale přeci jen sem uvedu, že již jedna osoba o mé orientaci ví. Ta osoba mi pomáhala nalákat děti do kroužku (chci otevřít nový, lidem zatím neznámý kroužek, tak nemám zájemce) a dle jejich slov mě stále považuje za velmi zodpovědnou osobu.

Plyšáček píše:Je pravdou, že výraz motat užít nemusel, ale celkově jsem jeho projev jako urážlivý nevnímal. Bohužel někteří jedinci již i v Pedonii zkusili podobný tón v diskusích. Jsem však proti a děkuji ti, Asce, že nám připomínáš důraz na kultivovanost vystupování v naší nádherné říši.

Máte pravdu, že výraz motat jsem použít nemusel, ale celkově jsem svůj projev jako urážlivý nezamýšlel. (Omlouvám se, Plyšáčku, za kopírování tvé věty, ale napsal jsi to přesně.) Příště se pokusím podobným výrazům vyhnout.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 12.10.2016 10:20:27

Víš, Fíresi, je jedno takové úsloví: "Komu není rady, tomu není pomoci." A co se týká mých názorů - já, na rozdíl od drtivé většiny zdejších členů, stojím, či jsem stál, na všech myslitelných "barikádách" - byl jsem dítě, dorostenec, mladý učitel, starší člověk a - a také RODIČ. Dokonce rodič samoživitel. Tedy své tři děti jsem vychovával sám. Takže až moc dobře vím, co je role rodiče - i za cenu sebeobětování chránit své dítě.

Z mého pohledu jdeš dělat něco špatného. Vzhledem k tomu, že tvá pedofilie se odehrává toliko ve fantaziích a přikládáš jí větší význam, než má, zcela zbytečně na rodiče navalíš něco, co se jim bude jevit jako obrovské břímě. Uměle vytvoříš problém, který vlastně ani dosud reálně neexistuje.

Jednoho experta, který se po každé své neuvážené prostořekosti pak psychicky hroutí, přičemž očekává, že ostatní ho z toho budou neustále tahat, aby vzápětí vše zas zlehčil - tak takového zde již máme... Nuž, u tebe, zdá se, nezbývá, než ti popřát, aby problém, který stvoříš tím, že nejsi ochoten nést vlastní břímě, které přináleží jen a jen tobě, tak aby byl alespoň co nejmenší...
Neptun
Moderátor

Příspěvekod Neptun » 1.1.2017 0:48:49

Poznámka k příspěvku Fíresovy Vánoce

Móc pěkně zažité a popsané. Mám podobné zážitky, takže nezávidím.

Ohledně maminčina hodnocení... Když říkala, že na děti působí mužský element, tys to považoval za mýlku a přisuzoval jsi to osobnostnímu charismatu informovaného pedofila. Ale obojí je správně. Myslím, že i na zcela nepedofilního strejce, který by prostě dětem dovolil a poskytl něco jako ty, by se děti lepily a byly by v jeho péči hodnější. Takzvaná pedoaura je snad důležitá až pro rozvoj bližšího vztahu, jaký máte s Anetkou. Tak ho rozvíjej. Zdar!
Neptun
Moderátor

Příspěvekod Neptun » 13.9.2017 9:54:07

K 20. dílu Prázdniny 2017 - Tábor I.
Fíres píše:...když byla málem ochotna k líbání...
Jaké "málem"? Ta holka to prostě chtěla +pusinka+ a tys ji zklamal. Já byl také v tvém věku dřevo, já se nepohoršuji, ale potřeba si přiznat, že to bylo selhání. Dobrá, možná by ti zkomplikovalo tvoje postavení, kdyby Kristýnka žvanila. Nebo by to vyžvanila sama Zuzka? Ale prostě byl bych nejspíše očekával, že jí opravdu budeš podle rozehrané role dýchat do plic. To by ti pak nemohl nikdo vyčítat.

Jinak - zajímavý tábor, když tam může návštěva - v podstatě cizí chlap - strávit celé odpoledne v chatce s dvěma holčičkami, které notabene piští. +blazen+
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 13.9.2017 10:56:53

K příspěvku Prázdniny 2017 - Tábor I.

Neptun píše:
Jaké "málem"? Ta holka to prostě chtěla a tys ji zklamal... (Je) potřeba si přiznat, že to bylo selhání.
Neřekl bych to lépe, než Neptun. Navíc já už rezignoval na Fíresovy neustálé výmluvy, jak něco, co mu samo přímo padá do klína, rozhodně, ale rozhodně, a to za žádných okolností, nejde realizovat. Možná by to příště od té dívky měl dostat písemně, s předstihem, aby si vše v klidu prostudoval a nebyl zaskočen tím, že to, co je jasné, je opravdu jasné. Pro jistotu, aby to nevyznělo nějak nepatřičně - bavíme se zde o lehkém polibku. Ten hříchu nečiní, naopak je poselstvím radosti ze života.
+gl+

Neptun píše:Jinak - zajímavý tábor, když tam může návštěva - v podstatě cizí chlap - strávit celé odpoledne v chatce s dvěma holčičkami, které notabene piští.
Hm, také mne to zaujalo. Napadá mne, jestli by si Pedonia neměla nad tímto táborem převzít patronát. Přeci jen mi totiž přišlo, že děcka tam mají málo programu, neb bych neočekával, že budou moci být celé odpoledne v chatce (ať už samy, či s "vetřelcem"). My bychom táboru dávali sponzorské dary, ale zejména přispívali hodnotným kulturním programem...
:D
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 14.9.2017 21:45:43

Asce píše:
Neptun píše:
Jaké "málem"? Ta holka to prostě chtěla a tys ji zklamal... (Je) potřeba si přiznat, že to bylo selhání.
Neřekl bych to lépe, než Neptun... bavíme se zde o lehkém polibku.
:oops: Dobrá, asi jsem ji mohl (pardon, oprava - určitě jsem ji měl) aspoň lehce políbit.

Asce píše:
Neptun píše:Zajímavý tábor, když tam může - v podstatě cizí chlap - strávit celé odpoledne v chatce s dvěma holčičkami, které notabene piští.
Hm, také mne to zaujalo... Přeci jen mi totiž přišlo, že děcka tam mají málo programu...

Ten den byla děcka od rána v lese a vrátila se až po poledni, takže ono volné odpoledne by bylo ten den docela vysvětlitelné. Jinak tolik času tam je opravdu málokdy.

Vzhledem k tomu, že jako účastník jsem na ten tábor jezdil už od mala a velkou část vedení znám ještě jako táborníky nebo se s nimi vídám i mimo tábor, tak se opravdu nedá mluvit o cizím chlapovi.
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 15.9.2017 10:42:52

Fíres píše:
Asce píše:
Neptun píše:Zajímavý tábor, když tam může - v podstatě cizí chlap - strávit celé odpoledne v chatce s dvěma holčičkami, které notabene piští.
Hm, také mne to zaujalo... Přeci jen mi totiž přišlo, že děcka tam mají málo programu...
Vzhledem k tomu, že jako účastník jsem na ten tábor jezdil už od mala a velkou část vedení znám ještě jako táborníky nebo se s nimi vídám i mimo tábor, tak se opravdu nedá mluvit o cizím chlapovi.

S přihlédnutím k tomu, co jsi napsal, Fíresi, chápu, že tobě to přijde tak, že vlastně na táboře nejsi cizí. Jenže zkus to také chápat z pozice rodiče. Určitě nedávám o prázdninách svou dceru pod dozor proto, aby se tam okolo ní motali nějací mně neznámí známí známých vedení tábora. To už totiž pak můžeme skoro zvažovat, proč by si nad táborem nevzala "patronát" rovnou Pedonia, jak jsem v žertu nadhazoval - samozřejmě bychom se s vedením nejprve seznámili... Neboli jinak: Své dceři se nemohu plně o prázdninách věnovat, protože nedisponuji takovým množstvím dovolené. Proto zvažuji, kam ji umístit, aby ji to bavilo a současně byla v bezpečí, tedy nepoflakovala se někde po ulici. To, že k ní mají přístup mladí muži, kteří nejsou na rozdíl od vedení za nic zodpovědní, nejsou "transparentní" a vázáni pravidly tábora, by mne opravdu nenadchlo...
Fíres
VIP člen

Příspěvekod Fíres » 15.9.2017 21:17:52

Asce píše:S přihlédnutím k tomu, co jsi napsal, Fíresi, chápu, že tobě to přijde tak, že vlastně na táboře nejsi cizí. Jenže zkus to také chápat z pozice rodiče.
Ano Asce, s tímto plně souhlasím, z pohledu rodiče jsem cizí chlap, ale rodiče zde nebyli.

Pokud budeš vedoucí a dostane se ti na tábor bývalý táborník, kterého dobře znáš, víš, že ten kluk je naprosto v pohodě, nikdy s ním nebyly žádné problémy, letos byl dokonce vypomáhat při přípravě tábora a je zřejmé, že by se rád dostal do vedení. Navíc o jeho pobytu na táboře ví hlavní vedoucí, který ho schvaluje. V případě, že ho delší dobu neuvidíš pohybovat se na tábořišti, budeš procházet chatky a kontrolovat, co tam dělá? Když vlastně nemáš opravdový důvod se domnívat, že se pokouší o něco špatného - mohl bys mít, ale pak bys měl stejný důvod kontrolovat celý zbytek vedení.

Mohl bys jít zkontrolovat pištící chatku, ale na táboře s několika desítkami dětí se občas nějaký ten výkřik objeví a to, co mohl případný vedoucí zaslechnout z naší chatky, rozhodně nebylo nijak výrazně vyčnívající z normálního chodu tábora.

Samozřejmě je povinností každého táborníka v případě zpozorování neznámé osoby na tábořišti informovat o této skutečnosti hlavního vedoucího a obvykle pak tento vedoucí je s návštěvou. (Nehledě na to, že návštěvy rodičů jsou v podstatě zakázány.)

Zpět na “ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY”