Coming out pedofila - názory, sdílení, diskuse

Témata s jasnou GL tématikou, která se nehodí do jiného subfóra.
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1595 x
Oceněn: 5068 x

Coming out pedofila - názory, sdílení, diskuse

Příspěvekod Plyšáček » 18.1.2017 11:38:02

DISKUSNÍ TÉMATICKÉ VLÁKNO VĚNOVANÉ VOLNÉMU SDÍLENÍ, DISKUSI A SDĚLOVÁNÍ OSOBNÍCH NÁZORŮ A RAD K OTÁZCE ODHALOVÁNÍ VLASTNÍ PEDOFILNÍ VARIACE V RODINĚ, MEZI PŘÁTELI I VEŘEJNĚ

Na začátku svého příspěvku uveďte, o čem pojednáváte - odkaz na jiný příspěvek, specifikace coming outu, zda jde o názor, příběh, komu radíte ap...

Příbuzné odborně zaměřené nediskusní téma:
Coming out pedofila - problematika

Obrázek
odkaz a zdroj: arturoalfonsolaw.com
Plyšáček
Administrátor

Coming out v rodině - vstupní otázky

Příspěvekod Plyšáček » 18.1.2017 12:59:31

Někteří mladí členové Pedonie mají velký zájem o otázky spojené s coming outem ve vlastní rodině. Pro jejich větší seznámení s problematikou a pro konzultace se zkušenějšími kolegy, kteří již coming out v rodině prodělali, přináším některé inspirativní otázky. Ve svém sdílení se jich vůbec nemusíte držet. Odpovídejte pouze na ty, na které chcete. Vyprávějte co možná nejvíce do detailu, jak to bylo u vás, a zmiňte i své pocity a detaily, na které se nedotazuji. Nejedná se o dotazník. Členové, kteří coming out v rodině zvažují nebo se na něj chystají, mohou v tomto vláknu vypsat vlastní otázky nebo řešit cokoliv jiného...

1. V kolika letech jste se svěřili se svojí pedofilií v rodině?
  2. Kterým členům rodiny jste se svěřili, v jakém pořadí a složení? Jaké povahy jsou oni členové?
  3. Bylo vaše sebeodhalení dobrovolné, nebo vynucené okolnostmi? Kterými?
  4. Jaká slova jste volili? Začali jste osvětou?
  5. Jak jste se cítili před, během rozhovoru a po něm?
  6. Jaké vám byly kladeny otázky?
  7. Jak to jednotliví členové rodiny přijali a následně zpracovávali?
  8. Udrželi to v tajnosti, nebo to vyzradili dalším osobám bez vašeho souhlasu?
  9. Máte u nich od té doby větší důvěru, nebo vás více hlídají?
  10. Přiměli jste je, aby se začali více zajímat o pedofilii nebo aby se vnitřně změnili?
  11. Považujete své sebeodhalení za zdařilé, nebo jej litujete?
  12. Co byste poradili mladému pedofilovi?
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 849 x
Oceněn: 752 x

Mackův pohled

Příspěvekod Mack » 18.1.2017 15:43:53

Keďže patrím medzi tých mladých členov, ktorí to rodičom ešte nepovedali, nemám žiadne skúsenosti s coming outom. Napíšem teda aspoň svoj názor.

Napriek tomu, že sa skôr prikláňam k názoru, že rodičia by to mali vedieť, neodporúčal by som sa podľa toho striktne riadiť. Každý pozná svojich rodičov najlepšie a sám sa musí rozhodnúť. Pokiaľ vás bombardujú neustálymi otázkami, či a kto sa vám páči, a vy už neviete na to odpovedať, choďte do toho, lebo to bude len horšie.

U mňa to našťastie (zatiaľ) nie je také zlé, a tak ani nemám veľmi dôvod im to hovoriť. Ďalšia vec je môj strach a vedomie, že coming outom v podstate nič nezískam. Naopak, iba ich tým zaťažím. Avšak nevylučujem, že im to niekedy poviem. Zatiaľ však nemám potrebu.

Je mi jasné, že vo väčšine prípadov priznanie sa rodičom dopadne dobre a prijmú to - no nikdy si nemôžete byť na sto percent istí. Ešte doplním - pokiaľ ste aj na dospelé, coming out by som vôbec neriešil.
Sertralin
Uživatel
Líbí se mi: dívky a chlapci
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 123 x
Oceněn: 187 x

Sertralinův postoj

Příspěvekod Sertralin » 18.1.2017 16:27:27

Mack má podobné smýšlení jako já. Akorát já vím jistě, že rodině se v žádném případě nechci svěřovat - to bych se raději svěřil náhodnému kolemjdoucímu. Stačí, jak mi neustále vyčítají můj pokus o sebevraždu a pobyt v PL. Nepotřebuji sobě a ostatním přidělávat starosti. Už tak se s rodinou hádám kvůli tomu, že mi musí dávat peníze na jízdné za psychiatričkou. Kdybych se jim přiznal, tak to vyvolá další hádky. Musím se smířit s tím, že budu lhát rodině. Už tak mi dávají nadbytek zloby a nenávisti, přiznáním by se to jen zhoršilo.

Pakliže máte milující a chápající rodinu, tak se jí svěřte. Když to budete v sobě dusit, tak to může uškodit vaší psychice - to vím z vlastní zkušenosti.

Přemýšlel jsem a poměrně často přemýšlím o svěření, ale neznám nikoho, komu bych natolik věřil, abych mu dokázal sdělit tuto velmi citlivou informaci.
Snilko
VIP člen
... ve věku od: 2
Děkoval: 1182 x
Oceněn: 312 x

Snilkův postoj

Příspěvekod Snilko » 18.1.2017 20:41:18

U mňa comming out asi nehrozí. Asi si to zoberiem do hrobu. Mama by mi odporučila, aby som sa išiel liečiť. Vysvetlil by som jej, že sa to nedá liečiť, že je to ako homosexualita - teda vrodené. Ak by toto pochopila, aj tak by ma poslala k doktorom, aby mi liekmi znížili sexuálny apetít.
Toto je môj názor. Na to, ako dobre poznám svoju mamu, si myslím, že by reagovala takto.

Otec by to prijal v pohode, nemal by s tým problém. Možno už aj niečo tuší, lebo chcel vyhodiť taký veľký plagát, na ktorom bolo asi šesťročné dievčatko, a ja som si ho zobral pred ním zo stola.

Tá otázka, či rodičia majú právo vedieť, že ich potomok je pedofil, je diskutabilná. Veľmi to záleží na vzťahoch v rodine, či je vhodné rodičov o tom informovať.

Ešte by som sa mohol zveriť švagrinej, ale si myslím, že ona by ma za to odsúdila.

Toto je môj názor, takto to cítim. A obdivujem všetkých, ktorí sa "odhalili". Ja na to nemám "gule".

A inak, táto téma tu chýbala. Super, že už existuje. A chválim Plyšáčka za nehorázne vhodný ilustračný obrázok. +ok+
Tori
Uživatel
... ve věku od: 5
... až do věku: 15
Děkoval: 72 x
Oceněn: 33 x

Toriho coming out

Příspěvekod Tori » 18.1.2017 23:03:19

Možná to nebudete považovat za coming out, ale já to tak beru. Poprvé jsem nahlas řekl, že se mi líbí holčičky, že se mi líbila ta dívčina na ulici, atd. jinému GL. Bylo to sotva potom, co jsem začal uvažovat o tom, že bych pedofil mohl být. Stalo se to někdy v patnácti. Bylo toho na mě docela hodně - ale mít někoho, komu člověk mohl říct vše, pomáhalo - alespoň do jisté míry.
První coming out nebyl tedy v rodině, ale ten druhý již ano - asi o rok později. Bohužel nebyl dobrovolný a dozvěděla se o mně moje mamka. Vzala to statečně a v našem vztahu se nic nezměnilo. Párkrát jsme našli na toto téma řeč, ale nikdy více do hloubky. Jednou jsem jí řekl, kterou dívenku miluji, protože ji taky znala. Byla z toho trochu rozpačitá, ale uklidnilo ji tvrzení, že tu dívenku opravdu miluji a tedy jí nechci jakkoli ublížit. Protože se o tom nebavíme, tak nevím, co si o tom teď myslí, ale podle všeho to nebude nic negativního.

Sice jsem měl nějaký coming out, ale ne standardní, takže nemůžu moc radit. Ovšem kromě jedné osoby nemám důvod ani chuť se někomu dalšímu svěřovat. Myslím, že by to nemělo žádný přínos - jak pro mě, tak pro tu osobu. Nechal bych to na citu. Jestli má někdo takové nutkání to někomu říct, tak je podle mě lepší zariskovat, než se pořád trápit. A naopak - nemá cenu se do ničeho nutit, jen protože někdo řekl, že by to tak mělo být.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
Děkoval: 2053 x
Oceněn: 1891 x

Re: Snilkův postoj

Příspěvekod Asce » 18.1.2017 23:29:09

Snilko píše:Toto je môj názor, takto to cítim. A obdivujem všetkých, ktorí sa "odhalili". Ja na to nemám "gule".

Vcelku jsem s tebou souhlasil, respektive tě chápal. Tedy až na tu jednu pasáž, kterou jsem z tvého příspěvku dal do citace.

Já totiž zastávám opačný názor. Podle mě je sebeodhalení přímo trestuhodným počinem. Něco jako kdybych rodiče nenáviděl a tímto je ještě chtěl dorazit. Podle mne je sexuální orientace jen moje a moje a zase moje niterná záležitost - stejně jako spousta jiných věcí.

Jiná věc ovšem je, pokud by šlo o vynucený coming out. Když mne rodiče nachytají v intimní situaci s šestiletou dívenkou, pak jistě nějaký smysluplný postoj zaujmout musím. V tu chvíli prostě nejde říci něco jako "vlezte mi na záda". Nebo pokud bych měl z titulu své orientace oplétačky s policií. Ano, pak jsou tady rodiče od toho, abych, jako od svých nejbližších, od nich žádal porozumění, měl možnost se vypovídat a případně i poradit.

Ale za běžných okolností je podle mne coming out v naší pozici zásadní chybou. Rodiče jsou lidé, kteří chtějí své dítě chránit - a proto podle své erudice se budou snažit svému dítěti pedofilii vymluvit, nutit jej k sexuologům či dokonce na chemickou kastraci. To proto, že si budou myslet, že takto pomáhají. Také od té chvíle bude jejich dítě pod neustálým kritickým dohledem - jak se to proboha podíval na tu dívenku, myslel tím něco, to už určitě na ni něco zkoušel... Místo, aby sis pomohl, tak ještě vše vlastně zhoršíš, protože kromě toho, co bylo dosud, ještě přihodíš stres rodičů.

Je třeba si uvědomit, že to, s čím se svěřuji svému okolí, má své meze. Ani "normál" rodičům nesděluje třeba to, že si to před chvílí rozdal s dospělou sousedovic Vendulkou, a jestli jí to dělal zepředu či zezadu a jak je schopný, když jí přivodil několik orgasmů za sebou. A to přesto, že, na rozdíl od naší orientace, z tohoto by oni rodiče nejspíš žádné trauma neměli.
Neptun
Moderátor
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1134 x
Oceněn: 965 x

Neptunův názor na coming out před manželkou

Příspěvekod Neptun » 19.1.2017 14:55:46

Zatímco mnozí zde řeší otázku, zda se svěřit RODIČŮM, a pokud snad ano, tak jak, řeším já, a sem tam i pár jiných pedofilů, otázku, jak se NEsvěřit či neprozradit MANŽELCE.

Zatímco rodiče mohou být sice traumatizováni poznáním, co se jim to v hnízdě vylíhlo, ale na druhé straně mívají pochopení pro lecjaké výstřelky svých mláďat a dokážou si říci, že je to sice úchyl, ale současně náš milý Petříček, manželka snad musí být poznáním sexuální orientace svého manžela traumatizována vždy. Dobrá, jsou případy, kdy se o orientaci svého snoubence žena dozví včas a přesto jde do toho. Vidí, že muž ji miluje, i fyzicky jim to spolu jde, tak je ten jejich přeci skoro normální! Přidanou pedofilii mohou brát na lehkou váhu, anebo si sebevědomě říci, že to přeci ohlídají.

Ovšem dozví-li se manželka po letech soužití, že "ten její starej je na mladý, na hodně mladý", tak to nejspíš ponese hůře, než ti rodiče zmiňovaní výše. Nejen, že má doma úchyla, ale potenciálně i nevěrníka. Pokud se o svém muži dozví, že se mu obecně líbí holčičky, bude si klást otázku: "A co já? líbím se mu vůbec ještě?" A bude plakat. Ale pokud se dozví, že se jejímu muži líbí konkrétně sousedovic Lucinka, bude žárlit a řádit. Bude se chtít přestěhovat, protože jinak by musela malou Lucinku zadupat do pískoviště. Neřku-li, dozví-li se, že se manželovi líbí dospívající Katka, kterou ona sama domů vodí v rámci pomoci chudým příbuzným. To se pak komplikují další a další vztahy a žena si může k tomu všemu vyčítat, že k poznané situaci přispěla. No a pochopitelně pak jsou případy, kdy ti dva mají vlastní či nevlastní dcerušky v preferenčním věku a žena musí řešit jejich ochranu. Tuto situaci bych ponechal na jiné vlákno.

Zde bych chtěl zmínit svou situaci, kdy vlastní děti už jsou velké, ale všude okolo jsou rodiny přátel s holčičkami, škola, zájmové kroužky a tak. Jako spořádaný manžel a osvědčený otec mám obrovskou výhodu oproti mladým svobodným i starým rozvedeným pedofilům, neboť moje interakce s holčičkami jsou manželkou i okolím vnímány jako celkem přirozené pokračování mých rodičovských aktivit. Nejsem nápadný (srovnej vlákno Stupeň utajení). Jsem hodný strýček. Občas si pro větší nenápadnost pohraji i s nějakým tím kutíkem.

Nemám tedy nejmenší důvod a zájem se nyní ani v budoucnu svěřovat se svou orientací manželce. Ani svým dětem, ani běžným přátelům, neboť to jsou často otcové mých oblíbených šmudlinek. Jsem proto rád, že jsem poznal pár pedofilů osobně a další potkávám virtuálně zde na Pedonii a s nimi si mohu psát o svém štěstí, že mám rád holčičky. Podobně si myslím, že naši mladí kolegové, pokud balí puberťačku, neměli by se jí svěřovat, že se jim vlastně nejvíc líbí prvňačky.
Asce
Administrátor

Re: Neptunův názor na coming out před manželkou

Příspěvekod Asce » 19.1.2017 16:22:06

Neptun píše:Zatímco mnozí zde řeší otázku, zda se svěřit RODIČŮM, a pokud snad ano, tak jak, řeším já, a sem tam i pár jiných pedofilů, otázku, jak se NEsvěřit či neprozradit MANŽELCE.

Mám obdobný problém se svými dětmi. Nyní jsou již dospělé, ale velmi si na mně zakládají, prostě jsem pro ně vzorem ctnosti - a přisuzují mi tak plno vlastností, které nemám. Kdyby se dozvěděly mou minulost, neřku-li to, že na mě holčičky působí i nyní, a to úplně jinak, než se jaksi obecně předpokládá... hm... to by byl problém.

Mám neustále nahnáno, že mé děti jednou objeví Pedonii, kde by z některých mých Střípků, zejména z Asceho střípků každodenních, musely jasně poznat, co jsem vlastně zač. A není to nereálné - nezapomeňme, že jedna z mých dcer si kdysi milého nalezla na Čepeku (spřáteleném pedowebu, v době, kdy Pedonia ještě dávno neexistovala). Mimochodem - ten její milý byl u nás na návštěvě a spolu s dcerou mi vysvětlovali, že měli strach, jak to vezmu. Já se jen pousmíval, zatímco oni vymýšleli různé teorie. Jen jedna je nenapadla - a já jim ji rozhodně neřekl. Totiž to, že jsem také pedofil, a tudíž jejich vztah je z mého pohledu vlastně normální, a že jediné kritérium pro mne je, zda se mají vzájemně rádi.

Na konci letošního léta, kdy se stala příhoda Jak střípek, ač bez ostrých hran, probodl srdce jsem měl také pořádný strach, že to praskne. Když jedna z mých dcer na mém klíně viděla pětiletou Elínku a okolo ze všech stran nalepené další dvě dívky, tak to jí ještě jen překvapilo. Ale když o pár hodin na tomtéž klíně spatřila jedenáctiletou Elišku (ve skutečnosti jí bylo trochu více, ale to je pro tuto diskuzi vedlejší), to, jak si ji držím, a jaké zamilované pohledy ona na mne vrhá... to už jsem musel trošičku "vysvětlovat" a okecávat. Mimochodem - nedávno na to přišla znovu řeč, to když mi dcera uklízela pracovnu a nemohla najít mého oblíbeného plyšáka. No, já se podřekl, že jsem ho již v létě dal té hnědovlasé hnědoočce... "Jak, hnědoočce? Tati, vždyť ty si nepamatuješ ani jaké oči mám já, tvoje dcera!?" No jo, nějak jsem z toho vybruslil, ale trochu jsem se při tom zapotil... Uf...
Angelo
Uživatel
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 241 x
Oceněn: 320 x

Angelův postoj

Příspěvekod Angelo » 19.1.2017 17:30:57

Já už se rozhodně nikomu otevírat, že se mi líbí holčičky, a ještě více nahaté, nebudu. Tohle jsem udělal u několika svých bývalých přítelkyň, z čehož jedna to o mě šířila dál, a zase u jiné mi to hodně moc ublížilo. Od té doby o tom mlčím a chci, aby to tak zůstalo. Svým rodičům to nikdy neřeknu, nebo spíš nechci. Může se stát, že se někdy nechtěně prozradím - to se může stát každému - a nejen před rodinou - to pak zapírat nebude mít cenu. Ale sám od sebe to již dobrovolně nikomu říkat nezamýšlím. Sám ani nevím, jestli se za pedofila považovat mám, protože holčičky nevyhledávám, nedokáži se do nich zamilovat a nevzrušují mě. To bych třeba ještě nakonec vypouštěl lži o sobě já sám - a to by nebylo vůbec dobré. Nechci, aby veřejnost věděla, že se mi líbí holčičky. Měl bych pak ze života peklo a to mi za to nestojí.
Takže, jak říkal lékař a psychiatr Miroslav Plzák: „Zatloukat! Zatloukat! Zatloukat!“
Miminko
Uživatel
... až do věku: 11
Děkoval: 55 x
Oceněn: 50 x

Miminkův názor

Příspěvekod Miminko » 19.1.2017 17:40:44

Také to nehodlám nikomu říkat - ani přátelům, ani rodině to říkat nehodlám. Nechci je tím zatěžovat. Stačilo, když jsem řekl, že jsem miminko, a hned to musela vědět psycholožka, která mě hned poslala k sexuologovi. Prostě za mě: nechat si to pro sebe a kamarádům bych to nikdy neřekl, nejsem blázen, ti to vždy prokecnou a je to +koketka+
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
Děkoval: 230 x
Oceněn: 210 x

Medvídkův postoj a názor

Příspěvekod Medvídek » 19.1.2017 22:59:45

Já jsem se rozhodl, že se rodičům (alespoň prozatím) svěřovat nebudu. Dříve jsem si myslel, že by to bylo dobré, ale teď už si to nemyslím. Moji rodiče nemají dobré názory na lidi s odlišnou orientací. Nejednou jsem slyšel, jak (při sledování televize) říkají něco ve smyslu, že homosexuálové by neměli žít mezi normálními lidmi, že by se měli léčit. Problémem je, že oni si ode mne nenechají nic vysvětlit. Akorát bych tím vyvolal hádky - a to nechci.

Ale stále si myslím, že když by někdy byla vhodná příležitost, tak by to možná pomalu šlo. Moji rodiče podle mne zatím nemají tušení, že bych nemusel být úplně normální. Dokonce mi jednou (když viděli můj výkon na kladině :D) navrhli, že bych mohl chodit trénovat holčičky (gymnastiku). Já s radostí souhlasil. To jim také divné nepřišlo. Když se zamýšlím nad tím, kolik lidí v mém věku by šlo dobrovolně trénovat holčičky gymnastiku, tak zjistím, že vlastně nikdo. Proč by to také kdo dělal?

To, že se jim nesvěřím, se mi moc nelíbí. Podle mne rodiče mají právo takové věci vědět. Jenomže já nemůžu, bojím se. Protože mít takové tajnosti před rodiči podle mne prostě není dobré a ničemu to neprospívá. Samozřejmě rodičům ani normální člověk neříká vše, co dělá, ale tak zásadní věc, jako je sexuální orientace, to je něco jiného.

Můj názor je takový, že každý sám zná své rodiče a podle toho by se měl rozhodnout. Když už se někdo chce svěřovat, tak by podle mne neměl hned ze začátku používat slovo pedofil. Já bych asi začal tím, že se mi líbí trochu mladší holky, než by asi měly.
Jsem moc rád, že už zde máme toto téma. Velice tu chybělo.
Asce
Administrátor

Re: Medvídkův postoj a názor

Příspěvekod Asce » 20.1.2017 11:27:19

Medvídek píše:Já jsem se rozhodl, že se rodičům (alespoň prozatím) svěřovat nebudu. Dříve jsem si myslel, že by to bylo dobré, ale teď už si to nemyslím. Moji rodiče nemají dobré názory na lidi s odlišnou orientací.

To, že se jim nesvěřím, se mi moc nelíbí. Podle mne rodiče mají právo takové věci vědět. Jenomže já nemůžu, bojím se. Protože mít takové tajnosti před rodiči podle mne prostě není dobré a ničemu to neprospívá. Samozřejmě rodičům ani normální člověk neříká vše, co dělá, ale tak zásadní věc, jako je sexuální orientace, to je něco jiného.

Můj názor je takový, že každý sám zná své rodiče a podle toho by se měl rozhodnout. Když už se někdo chce svěřovat, tak by podle mne neměl hned ze začátku používat slovo pedofil. Já bych asi začal tím, že se mi líbí trochu mladší holky, než by asi měly.

Milý Medvídku!

Velice oceňuji, že se nad svým konáním hluboce zamýšlíš. Přesto, no, možná právě proto, bych chtěl o některých tvých výrocích přeci jen trochu podiskutovat.

Z čeho si myslíš, že plyne PRÁVO na to, aby rodiče o tobě věděli tak niternou věc, jako je tvoje sexuální orientace, která se nakonec navenek ani nijak nemusí projevit? Ba dokonce ani nemusí být taková, jak si ji ve svém mladém věku přisuzuješ? Je zcela normální, že muži vyhledávají mladší ženy - například moje "celoživotní tajná přítelkyně" Eva je o 20 let mladší než já a Táňa dokonce o 35... Ale i když nepůjdeme do extrému - moje manželka byla mladší o 8 let. Aplikováno na tebe, je zjevné, že klidně ve svém věku můžeš mít v citovém "portfóliu" i takové dívenky, které jsou přísně chráněným "druhem", a to aniž jsi nutně pedofil. Zatím nemůžeš vědět, co s tebou za pár let udělá taková "povedená" dospělačka. Já, jelikož mám v preferenci i takovéto, byť mne vábí méně než mladinké dívenky, musím říci, že láskyplný vztah k dospělačce - a to včetně různých radovánek, které taková umí, má také mnoho do sebe. Možná, že kdybych pracoval jako horník a ne jako učitel, tedy s dívenkami se moc nepotkával, třeba bych ani nevěděl, že jsem pedofil...

Píšeš: "To, že se jim nesvěřím, se mi moc nelíbí. Podle mne rodiče mají právo takové věci vědět." Tato pasáž mi vůbec nezní dobře. Jako kdybys měl jenom ty vůli a ostatní, v tomto případě rodiče, ji byli povinni akceptovat. Slovo "právo" v daném kontextu tvé věty vyznívá spíše jako jejich povinnost - kterou ovšem oni nějak neplní, neb mají názory, jaké popisuješ výše.

Úloha rodičů není vše vědět. Od toho tu máme Děda Vševěda či křišťálovou kouli. Úkolem rodičů je to, aby svému dítěti poskytovali přiměřenou (nikoliv dusící) ochranu a přiměřené (nikoliv přehnané) zabezpečení. To vše s cílem, aby se dožilo dospělosti, kdy bude schopno stát na vlastních nohou, zařídilo si vlastní život, a po nějakém čase, v jejich stáří, jim péči a lásku vynahradilo.

Ano, je možné rodičům svěřit leccos, tedy i svoji sexuální orientaci. Ale je to jen možnost, a to ne samozřejmá. Jak správně píšeš, záleží na více okolnostech, zejména na tom, jestli jsou oni rodiče vůbec schopni tuto záležitost vstřebat. Přesněji řečeno absorbovat ji způsobem, který bude svěřujícímu ku prospěchu, nezpůsobí rozvrat vztahů v rodině a psychické trauma jejích členů. Zkrátka to svěření musí dávat nějaký smysl. Tím smyslem nemůže být jen prosté předání informace anebo v horším případě navalení svých problémů na někoho jiného: "Tak a teď něco dělejte!"
Mack
Moderátor
... až do věku: 7
Děkoval: 849 x
Oceněn: 752 x

Mackovo doplnění

Příspěvekod Mack » 20.1.2017 11:54:09

Napadá ma ešte jedna vec. Myslím, že dosť záleží na tom, na koľkoročné ste zameraní. Je rozdiel, keď niekoho sexuálne priťahujú ročné a iného desaťročné. Predsa len, v prvom prípade je to oveľa väčšie vychýlenie od normálu a osoba, ktorej sa zdôveríte, to môže dlhšie a ťažšie spracovávať. Ak to vôbec pochopí. Preto nie je coming out ako coming out.
Snilko
VIP člen

Re: Snilkův postoj

Příspěvekod Snilko » 20.1.2017 16:05:33

Asce píše:Já totiž zastávám opačný názor. Podle mě je sebeodhalení přímo trestuhodným počinem. Něco jako kdybych rodiče nenáviděl a tímto je ještě chtěl dorazit. Podle mne je sexuální orientace jen moje a moje a zase moje niterná záležitost - stejně jako spousta jiných věcí.

Ďakujem Asce, otvoril si mi oči. Je jasné, že ani matka sa mi nezveruje, či dnes v noci mala orgazmus, alebo ako dobre si včera zapichala. Áno, je to každého osobná vec, ale sú veci, ktoré sa nikomu nehovoria. Leda tak "spolubojovníkom" na Pedonii. Tí to zoberú v pohode a ešte ťa aj podporia.
Plyšáček
Administrátor

Plyšáčkův coming out před rodiči

Příspěvekod Plyšáček » 1.2.2017 9:37:46

Mám za sebou již desítky coming outů. Vyprávění o nich začnu tím nejzásadnějším - coming outem před vlastními rodiči. K obecné problematice, zda se svěřovat rodičům či ne, se vyjádřím později v samostatném příspěvku.

Někdy po základní škole začali moji rodiče pozorovat, že jsem poněkud samotářský a že ani nemám holku. Otec jednou našel ve schránce popsaný papír ve funkci dopisu, ve kterém mi jisté čtvrťačky sdělovaly, že o mě nemají zájem. Po prostudování mi jej předal. Zaujal mě výraz "trhač panenských blan". Kde na něj ty holky přišly? Navíc na mě, platonicky milujícího panice, se vskutku nehodil. Také si vzpomínám, že jsem se zájmem sledoval filmy s holčičkami či cvičení malých gymnastek. Sourozenci i otec někdy utrousili poznámku, že to není normální.

Kolem mých 22. narozenin pro mě byly narážky ze strany rodičů již neúnosné. Matce jsem na jednu výtku odpověděl zcela vážně, že to je komplikovanější a že jí to povím, až se vrátí ze zahrady.

Sedli jsme si v ložnici na postel vedle sebe a já jí sdělil, že se mi líbí holčičky. Že jako vysokoškolák se s nimi setkávám na praxi a to že je jediné štěstí, protože jinak bych asi obcházel hřiště. Byl to pro ni docela šok. Do té doby ji to prý nenapadlo. Až když jsem zmínil, že to je vážné. Spíše uvažovala o homosexualitě. Ujistil jsem ji, že nemám žádné puzení a že mám celou problematiku výborně nastudovanou. Dohodli jsme se na tom, že taťkovi to povíme až po jejich dovolené, aby ji neměl pokaženou.

Za 14 dní jsme šli za tátou. Vlastně nejdříve za ním přišla mamka do pokoje a trochu jej připravila. V tom byla dobrá. Vypnula mu televizi a když něco namítal, upozornila jej, že to bude vážné zjištění a ať nevyvádí, že za to nemohu. Nakráčel jsem, sedl si do gauče vedle nich, hned vedle táty, a začal jsem. Prožíval určitě šílené stavy, ale držel se a nevyváděl. Spíše se snažil to vyvracet. Že jsem mladý a ještě nemám zkušenost. Já rozhodně vysvětlil, že poznám, kdo se mi líbí, do koho se zamilovávám a co mě vzrušuje, a že absolutně nedokáži pochopit, jak někdo může neznat svoji orientaci. Také před otcem jsem zdůrazňoval, že své chování mám pod kontrolou a že je dobře, že budu učit. Pak jsem ještě slyšel nějaké nesmysly o tom, že "každá kočka je potmě černá", a ať to zkusím s dospělou.

Následujícího dne jsme s tátou štípali dříví a vše bylo docela v poklidu. Mamka ale za mnou přišla a stranou mi říkala, že jsme to taťkovi říkat neměli - že to nikdy nezpracuje. Velkou roli u obou navíc hraje strach z prozrazení na maloměstě. V současnosti mám jistou potřebu je poněkud dráždit. Vadí mi, že mě dosud jako pedofila zcela nepřijali a že čekali, že to budu v sobě zcela dusit. Mají ortodoxní názory a zkostnatělé postoje a mě to už nebaví. Jako bych stále s nimi nemohl otevřeně hovořit o tom, co prožívám a koho nosím v srdci.
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
Děkoval: 230 x
Oceněn: 210 x

Medvídkův změněný názor

Příspěvekod Medvídek » 2.2.2017 23:23:01

Po přečtení Plyšáčkova coming outu jsem změnil názor. Svěřím se jim. Už jsem rozhodnutý.

Když jsem to dočetl, tak mě napadla myšlenka, že oni přece takoví nejsou, aby to nepřijali a nadávali mi kvůli tomu. Určitě to pochopí.

A co tím získám? No asi jen dobrý pocit. Nebo lépe řečeno nebudu mít špatný pocit, že před nimi pořád něco tak důležitého tajím. Teď už jde jen o to, kdy a jak se jim svěřím. Nejraději bych se svěřil co nejdříve, hodně by se mi tím ulevilo. Nejlépe hned po prázdninách. Prostě vstanu a půjdu.

Nevím, jak to dopadne, ale moje psychika mi říká: "Jdi a nepřemýšlej nad tím." No sám jsem velice zvědav, jak tohle celé dopadne. Jsem si vědom toho, že to má svá velká rizika, ale jdu do toho!
Snilko
VIP člen

Re: Medvídkův změněný názor

Příspěvekod Snilko » 3.2.2017 9:33:56

Medvídek píše:Po přečtení Plyšáčkova coming outu jsem změnil názor. Svěřím se jim. Už jsem rozhodnutý.

Medvídek. Si odvážny - to sa mi páči. A páči sa mi aj to, že Plyšáček niekoho inšpiroval ku coming outu. Ja by som do coming outu šiel len vtedy, ak by sa to prevalilo akosi nechtiac. Vtedy áno, inak nie.

A tebe by som tiež odporučil taký coming out. Naaranžuj to tak, ako keby to bolo náhodou, že rodičia na to prišli. Nechaj si zapnutý noťas alebo PC na pedostránkach a odíď z domu. Keď to rodičia náhodou uvidia, všetko bude pripravené na debatu. Daj si na plochu obrázok krásneho dievčatka...atď. Možností máš viac. Len som ti chcel poradiť a napísať svoj názor.

A držím palce. +ok+ Potom daj vedieť, ako to dopadlo. Verím, že super ++v++
Neptun
Moderátor
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1134 x
Oceněn: 965 x

Neptunovo srovnání coming outu před manželkou a před rodiči

Příspěvekod Neptun » 5.2.2017 17:15:50

Plyšáček píše:...skrývání vlastních tužeb a sklonů brání radostnému prožívání vzájemné sounáležitosti a vytváří překážku proudění lásky mezi srdci.
Řečeno sice poeticky, nepřesně, ale je to důležité sdělení. Plyšáček píše o comingoutu před rodiči. Já před manželkou. Tam platí opak: "skrývání některých vlastních tužeb a sklonů umožňuje radostné prožívání vzájemné sounáležitosti a proudění lásky mezi srdci".
Asce
Administrátor

Výjimečnost coming outu pedofila

Příspěvekod Asce » 6.2.2017 18:05:19

Reakce na Coming out transsexuála

Ano, některé body coming outu pedofila i transsexuála vypadají jako společné. Ale je tu jeden zcela klíčový rozdíl: Realizované projevy sexuální touhy transsexuála se sice mohou někomu hnusit, ale pořád jsou v rovině legality, zatímco ty naše se nejen mnoha lidem hnusí, ale jsou velice nezákonné!

Zkusím to přiblížit na fiktivním rozhovoru:

Scénka 1:
A: Pane kolego, již spolu pracujeme dlouho, často na týchž projektech, občas si sdělíme i něco ze svého rodinného zázemí, nějakou příhodu, kterou jsme kdo zažili, zkrátka občas dojde i na osobní věci. Myslím, že si docela i rozumíme. Proto bych vám chtěl říci, že se budu měnit na ženu. Je to prostě má tužba a konečně nadchází čas jejího uskutečnění.
B: No, to jsou mi věci... A víte, že bych to na vás ani nepoznal? Tedy upřímně, ty pochody, jako je Prag Pride, se mi vysloveně hnusí, ale tak, jak říkáte, myslím, že my dva spolu vycházíme dobře. Snad to tak zůstane i nadále...

Scénka 2:
C: Pane kolego, již spolu pracujeme dlouho, často na týchž projektech, občas si sdělíme i něco ze svého rodinného zázemí, nějakou příhodu, kterou jsme kdo zažili, zkrátka občas dojde i na osobní věci. Myslím, že si docela i rozumíme. Proto bych vám chtěl říci něco o svých touhách, které se mi v poslední době daří realizovat. Prostě mne naplňuje nádherným vzrušením, když vraždím lidi. Nejlépe pomaličku. Třeba jednomu jsem rozřezával vnitřnosti na malé kousíčky. Jé, to bylo něco, jak nádherně křičel...
D: Na pana D v této scénce jaksi nedošlo, neboť to nezvládl psychicky...

Musíme si uvědomit, že splečnost nás nevnímá jako transsexuála ve scénce 1, ale jako pana C ve druhé scénce. Ano, pro mnoho lidí jsme na stejné úrovni s násilnými lupiči a vrahy. Však i tresty odnětí svobody pro ty, kteří se opovážili, jsou podobné (a třeba v USA ještě daleko tvrdší). Samozřejmě, že já vím, že u mnoha pedofilů tomu není tak, že by dětem ubližovali. Jenže coming out neprovádíte vůči mně, ale vůči lidem, kteří jsou vyděšeni médii.

Proto, prosím, než nějaký coming out neuváženě provedete, uvědomte si, že svým blízkým jdete sdělovat, že jste v podstatě kriminálník. Pokud se již k tomuto aktu rozhodnete, musíte být dobře připraveni. Musíte mít argumenty v tom smyslu, že to, jak pedofilii většina společnosti vnímá, je jen mediální zkratka.

Zpět na “OSTATNÍ”