Diskutabilní fotografie

Do tohoto fóra patří vše, co se nehodí jinam. Představujte a sdílejte své koníčky, záliby, pište vtipy i filozofická zamyšlení netýkající se přímo problematiky dětí. Zakázané jsou spamy a jakákoliv vulgární vyjádření.
Dreanor
Uživatel
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 8
Děkoval: 184 x
Oceněn: 150 x

Re: Diskutabilní foto č.10

Příspěvekod Dreanor » 4.11.2016 20:46:45

Je až podivuhodné, že už mě takové chování vůbec nepřekvapuje. Podobných fotografií je na internetu hodně, ale nějak mi pořád nejde do hlavy, proč mají zapotřebí se takovým způsobem a za přítomnosti vlastního dítěte takhle fotit. Jestli je to ukázka laxního a nezodpovědného jednání, tak pak to holčička bude mít asi těžké. Nemluvě o případě, že tam je účelově, na vyžádání třetí osoby.

Každopádně bych ji za to seřezal, ale už bez přítomnosti holčičky.
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1760 x
Oceněn: 6112 x

Diskutabilní foto č.11

Příspěvekod Plyšáček » 12.11.2016 15:09:05

Fotografie zachycuje dívku držící růžového Mickey Mouse. Nic neobyčejného. Pokud by jej nedržela za mohutný ztopořený penis.
Kdo potřebuje pořizovat podobné fotografie? A je si dívenka vědoma toho, co drží? Zřejmě ano. A co vlastně ví o erekci?
A kdo je autorem tohoto "uměleckého díla"? Co stojí za jeho potřebou sexualizovat postavičku z dětského seriálu?

Obrázek
odkaz a zdroj: friendlife.com
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
... až do věku: 11
Děkoval: 230 x
Oceněn: 217 x

Re: Diskutabilní foto č.11

Příspěvekod Medvídek » 12.11.2016 18:15:14

Já si myslím, že je to podobné, jako u fotografie č. 2.
Myslím si, že je to udělané jen pro zábavu, pro pobavení, nic víc.
Tori
Uživatel
... ve věku od: 5
... až do věku: 15
Děkoval: 88 x
Oceněn: 35 x

Příspěvekod Tori » 12.11.2016 20:48:53

Souhlasím, že je to spíš jen prostě pro zábavu.

Ale víc, než všechny výše zmíněné otázky, by mě zajímalo, kde mají Mickey Mouse s takovou výbavou? Nějaké muzeum sexu nebo tak něco? A kde se tam potom ta holčina vzala? Předpokládám, že Disneyland to nebude.
Dreanor
Uživatel
... až do věku: 8
Děkoval: 184 x
Oceněn: 150 x

Příspěvekod Dreanor » 16.11.2016 18:44:21

Každopádně mě také zajímá, na jakých akcích se objevují takové výtvory. Pokud je to něco na způsob erotického veletrhu, tak přítomnost holčičky určitě vhodná není. Ale tohle bude spíše něco úplně jiného, třeba jakási výstřednost nějakého umělce, která nemá sloužit pouze k pobuřování, ale k nějakému zamyšlení se nad určitou věcí, má to třeba i hlubší myšlenku.

Proč sexualizoval dětskou kreslenou postavičku? Chtěl snad poukázat na to, že věci nemusí být vždy takové, jaké se na první pohled zdají, a že nebezpečí, které hrozí dětem, může číhat na každém rohu...?
Plyšáček
Administrátor

Diskutabilní foto č.12

Příspěvekod Plyšáček » 10.12.2016 21:01:39

Ta holčička si chce dozajista hrát. Teď jde o to, zda jí jde o šachy. Asi spíše o toho pinďu...

Obrázek
odkaz a zdroj: kuangjiong.com
Snilko
VIP člen
... až do věku: 13
Děkoval: 1766 x
Oceněn: 421 x

Diskutabilní foto č.13

Příspěvekod Snilko » 31.12.2016 16:33:27

Autor fotografie chcel, aby dievčatko vyzeralo ako tehotné?

Obrázek
zdroj odkaz
Medvídek
Uživatel

Re: Diskutabilní foto č.12

Příspěvekod Medvídek » 1.1.2017 3:00:42

No, já si myslím, že se holčička dívá někam úplně jinam a možná jí nejde ani o ty šachy, ani o toho pinďu :)
Velice pravděpodobně ani neví, že ji někdo fotí. Jinak by si takto "nesedala".
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
Děkoval: 2373 x
Oceněn: 2202 x

Re: Diskutabilní foto č.12

Příspěvekod Asce » 1.1.2017 12:52:08

Reaguji na Medvídkovu odpověď k tomuto obrázku:
Plyšáček píše:Obrázek
Ta holčička si chce dozajista hrát. Teď jde o to, zda jí jde o šachy. Asi spíše o toho pinďu...

Medvídek píše:No, já si myslím, že se holčička dívá někam úplně jinam a možná jí nejde ani o ty šachy, ani o toho pinďu.Velice pravděpodobně ani neví, že ji někdo fotí. Jinak by si takto "nesedala".

No, i já jsem přesvědčen, že ta holčička se hluboce nad něčím zamyslela, či ji zaujalo něco mimo obraz. Tím pádem ztratila sebekontrolu a prostě a jednoduše mimoděk masturbuje. Nedělá to nějak cíleně, se záměrem se vzrušit, je to - dle mne - děj na úrovni podvědomí.

Malé i mírně větší děti toto dělávají - tedy to, že ztratí kontakt s realitou a pak si mimoděk hrají s přirozením. Je to jakýsi podvědomím spuštěný souběžný "program", jehož cílem je známou činností zaměstnat ruce či jiné periferie.

Pochopitelně, tj. vzhledem k tomu, co jsem řekl, také zastávám názor, že o svém fotografování dívenka neví.
Asce
Administrátor

Re: Diskutabilní foto č.13

Příspěvekod Asce » 1.1.2017 13:12:06

Reaguji na tento obrázek:
Snilko píše:Obrázek
Autor fotografie chcel, aby dievčatko vyzeralo ako tehotné?

Otázka je, zda dívenku aranžoval fotograf, či se takto stylizovala ona sama, přičemž fotograf jen stiskl spoušť.

V každém případě je třeba si uvědomit, že dětství je objevováním světa dospělých, a to formou nejrůznějších her, blbnutí, spojování jevů, testování hranic, atd. atd. Pokud se nějaké dětské jednání setká s úspěchem u dospělého, tedy s odměnou - což je velmi často prosté získání žádané pozornosti, pak se takové jednání utvrzuje. Ostatně pedofilové by o tom mohli vyprávět... :D Takto se bohužel často fixují třeba neslušná slova. Děcko je někde zaslechne, zopakuje, společnost reaguje huronským smíchem - a pak se tatáž společnost "diví", odkud to to děcko má...

Na diskutované fotografii spatřuji právě takové dětské blbnutí, kdy holčička propojuje různé jevy, které někde odpozorovala. Ovšem tím, že fotograf o ono stylizované "těhotenství" projevil zájem, sice nijak dramaticky, ale přeci jen směruje dívenku k tomu, aby podobné pózy, případně postupně vyšperkované dalšími "poznatky", předváděla častěji. Jak říkám, není to nic dramatického, ale přeci jen se to tak úplně společensky nehodí.
Plyšáček
Administrátor

Re: Diskutabilní foto č.13

Příspěvekod Plyšáček » 1.1.2017 13:33:34

Nelenil jsem a podíval jsem se na zdroj, odkud fotografie dívenky v růžovém dresu pochází.
Jedná se o jednu ze dvou úvodních fotografií ke článku v angličtině.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.buzzfeed.com

Článek varuje před současnou propagandou, která nevhodným a přímo škodlivým způsobem zobrazuje dívky a ženy s nepřirozeně extrémními tělesnými proporcemi - zde přehnaně úzkým pasem. Zřejmě s tím začala již kdysi dávno panenka Barbie. V současnosti v tom jedou další, nejen kreslené pohádkové postavičky (od Disneyho Ariel, Elsa, Popelka, Jasmína,...)

U holčiček a zejména mladých dívek to může zapříčiňovat pocity nedostatečnosti, průměrnosti a způsobovat jim psychické problémy. Jejich důsledkem jsou často diskutované psychosomatické poruchy příjmu potravy (bulimie, anorexie,...)

Jsem přesvědčen, že dva obrázky byly vyhotoveny na zakázku a dívenka měla za úkol nejprve povolit bříško, až přehnaně předvádět normálně "silnou" holčičku, na druhém, který měl zachytit vliv vychrtlé Barbíny, měla naopak bříško zatahovat. Diskutabilní foto č.12 je pro mne diskutabilní pouze z toho důvodu, že se díky němu dotýkáme tohoto tématu. Obě fotografie k článku jsou velice zdařilé a ilustrativní.
Snilko
VIP člen

Diskutabilní foto č.14

Příspěvekod Snilko » 22.1.2017 10:35:58

Obrázek
odkaz zdroj

Ďalšia diskutabilná fotka. Iný kraj, iný mrav. Tieto ázijské krajiny sa celkovo vymykajú našim konvenciám. V popise obrázku sa píše, že je to zmrzlina.
Asce
Administrátor

Re: Diskutabilní foto č.14

Příspěvekod Asce » 22.1.2017 11:04:38

Diskutuji fotografii č. 14
Snilko píše:Obrázek

Tak takováto zmrzlina mi přijde opravdu odpudivá. Nejspíš bych měl trochu problém se jí osvěžit, byť třeba v parném dni...

Na druhou stranu tento výtvor symbolizuje, že některé krajiny zkrátka nepodlehly naší Západní hysterii. Prodavač si zřejmě řekl něco ve smyslu: "Však penis je také součástí lidského těla a holčiny jednou budou lízat nejenom zmrzlinu, takže co se v mládí naučíš..." Byť mi zobrazená pochutina přijde vytvarovaná do opravdu nevkusného tvaru, přeci jen musím říci, že mi tento tak říkajíc přímočarý přístup přijde lepší, než ten náš Západní, který je neskutečně pokrytecký. Na jedné straně máme zákony - a stále se vymýšlí další, které vedou k tomu, že se lidé bojí holčičky ztracené v supermarketu byť jen dotknout, natož ji vzít za ruku a dovést ji někam na informace. Na druhé straně se sex či narážky na něj na dívenky valí odevšad - z TV reklam, bilboardů, internetu, ale i z jejich dětských časopisů, kde mají rady co dělat, aby vypadaly sexy.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 22.1.2017 11:39:12

V hodnocení fotografie č.14 vcelku souhlasím s názorem Asceho.

Většina lidstva je pomatena. Na jednu stranu by řezala deviantům, co jen sáhnou dítěti na botu, kdeco (i tato touha je deviací), na stranu druhou devalvují svatou sexualitu na zvrácenou pokleslost srovnatelnou s vyměšováním. Viz též Úchylky neúchylných.

Nevím, kdo je ten člověk, který se zájmem fotí tu nebohou dívku. Ale v hlavě to asi nebude mít v pořádku. Ono by ostatně bylo těžké najít Japonce, který je normální... A ta bílá páska přes oči "zneužité" dívky je skutečná maškaráda.

Jde také o to, zda si starší či mladší dívka uvědomují, ve tvaru čeho konzumují zmrzlinu. A zda ví něco o felaci. Tak jako tak je to nevýchovné.

V Praze v centru se prodávají například čokolády ve tvaru ztopořeného penisu, včetně bílé dekorace. Dospělí to mohou brát jako legraci, děti by to rozhodně dostávat neměly. Radost a oboustranně přijímaný vtip (nikoliv hrubý či nemístný výsměch) do sexuality patří. Ale takováto dehonestace něčeho tak vznešeného mi vadí.
Medvídek
Uživatel

Příspěvekod Medvídek » 22.1.2017 23:02:52

V dnešní době jde koupit snad všechno... Já tento druh zábavy nepodporuji, ale zároveň to nebudu kritizovat. Pokud se to někomu líbí, tak ať si to kupuje, já bych si to nekoupil. Na tom, že toto někdo vyrábí, nevidím nic nevhodného. Nevhodné je fotit holčičku, která takovouto zmrzlinu olizuje. Že někdo tuto fotku zveřejňuje na internetu, to není u nás normální.

Ale na druhou stranu moc nesouhlasím s Plyšáčkem.
Plyšáček píše:Ale v hlavě to asi nebude mít v pořádku. Ono by ostatně bylo těžké najít Japonce, který je normální...
A co je to normální? Japonsko je od nás přes půlku světa, tak je jasné, že se tam lidi budou chovat trochu jinak než my. To, co je pro ně normální, nemusí být normální pro nás - a obráceně.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 23.1.2017 7:58:44

Medvídek píše:Nevhodné je fotit holčičku, která takovouto zmrzlinu olizuje. Že někdo tuto fotku zveřejňuje na internetu, to není u nás normální.
Nevhodné je v prvé řadě dávat to holčičce vůbec do ruky. Může z toho mít nepříjemné pocity nebo dojmy - i v budoucnu, když jí dojde, co to bylo... Vhodné by mi to přišlo pouze tehdy, kdyby to byla přebornice ve felacích a prosila na kolenou, že chce takovou zmrzku. Ale to myslím většinou nehrozí...

I my tu fotku zveřejňujeme. A šíříme tak "hanbu" oné holky. Divili byste se, na kolika webech je dohledatelná. A všude s tím trapným alibistickým bílým proužkem. My jsme jistým způsobem (ve smyslu "zcela jistě") nenormální. Můžeme své konání alespoň "svést" na svody deviace.

Medvídek píše:A co je to normální?
Á, pán se nám pouští na filozofickou půdu... Normální je to, co je považováno za normu - tedy to, co většina společnosti považuje za obvyklé a přijatelné. A přirozené (příbuzné a mnohdy výstižnější slovo) je to, co je "od přírody" (z principu) dané. Pokud v Japonsku většina holčiček mívá v ústech zabořený ztopořený penis, je to u nich považováno za normální. Ale přesto, že "Japonsko je od nás přes půlku světa", si myslím, že až tak intenzivně to onen podivný národ neposouvá (nezasouvá)...
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 23.1.2017 10:23:48

Plyšáček píše:
Medvídek píše:Nevhodné je fotit holčičku, která takovouto zmrzlinu olizuje. Že někdo tuto fotku zveřejňuje na internetu, to není u nás normální.
Nevhodné je v prvé řadě dávat to holčičce vůbec do ruky. Může z toho mít nepříjemné pocity nebo dojmy - i v budoucnu, když jí dojde, co to bylo... Vhodné by mi to přišlo pouze tehdy, kdyby to byla přebornice ve felacích a prosila na kolenou, že chce takovou zmrzku. Ale to myslím většinou nehrozí...
Byť v zásadě souhlasím, přesto si myslím, že to zbytečně hrotíš. Ano, z mého pohledu je takovéto tvarování zmrzliny nevkusné a nevhodné. Na druhou stranu si rozhodně nemyslím, že by s tím jakákoliv holčička měla jakýkoliv problém. Jsem hluboce přesvědčen, že dívka ví, co ten tvar znamená, ale že to pro ni je takové krátkodobě lechtivé setkání se společností dospělých. Něco jako když zaslechne nemravné vulgární slovo a potom s ním má chvilku u dospěláků "úspěch" (získání pozornosti).

Plyšáček píše:I my tu fotku zveřejňujeme... Divili byste se, na kolika webech je dohledatelná. A všude s tím trapným alibistickým bílým proužkem.
Ten proužek není na fotografii kvůli oné zmrzlině nevhodného tvaru v kombinaci s nezletilou. Je to kvůli tomu, že je obecně zakázáno fotit jednotlivé osoby tak, aby byly identifikovatelné, pokud k tomu nemáš jejich souhlas.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 23.1.2017 22:47:49

Asce píše:Byť v zásadě souhlasím, přesto si myslím, že to zbytečně hrotíš.
Napsal jsem, že "může z toho mít nepříjemné pocity nebo dojmy..." Jsou takové křehké dívenky, že jsou traumatizovány i drobnějšími věcmi. A zde není důvodu, proč něco podobného provádět.

Asce píše:Ten proužek... kvůli tomu, že je obecně zakázáno fotit jednotlivé osoby tak, aby byly identifikovatelné, pokud k tomu nemáš jejich souhlas.
A proč nemá bílý proužek ta malá na fotce? A proč není proužkovaný "celý" internet?
Asce
Administrátor

Příspěvekod Asce » 23.1.2017 23:04:00

Plyšáček píše:Napsal jsem, že "může z toho mít nepříjemné pocity nebo dojmy..." Jsou takové křehké dívenky, že jsou traumatizovány i drobnějšími věcmi. A zde není důvodu, proč něco podobného provádět.
Ale on jí nikdo nic neprovádí. Zmrzlinář dostal pitomý nápad a vyrábí takovéto zmrzliny a holčička má chuť na zmrzlinu. To je celé. Jsem přesvědčen, že jí je to jedno, jak ten kopeček vypadá, hlavně když je tam dost čokolády. Tvar jistě pozná, ale maximálně se podívá na matku, co ona na to - nebude si totiž jistá, jestli je to legrační a má se nějak projevovat...

Plyšáček píše:A proč nemá bílý proužek ta malá na fotce? A proč není proužkovaný "celý" internet?
Pravidlo se vztahuje na osoby zaostřené v popředí fotografie, nikoliv například na dav, apod. Tuto fotku zřejmě autor považoval za choulostivou, tak se raději zajistil, i když se to běžně nedodržuje.
Snilko
VIP člen

Příspěvekod Snilko » 24.1.2017 16:49:34

Plyšáček píše:Ono by ostatně bylo těžké najít Japonce, který je normální...

Nemyslím si, že by sme mali všetkých Japoncov hádzať do jedného vreca. Práve od nich pochádza Trottla panenka. I keď v Európe akosi nepochopili účel výroby panenky a označili ju za nelegálnu.

Zpět na “JINÁ TÉMATA A VOLNÁ DISKUSE”