Pohlavní stud v dětství - retrospektivní průzkum

Odborné texty na téma Dětská sexualita. Populárně-naučné články z médií s odbornými komentáři k nim, výpisky z knih, vědecké studie a výzkum.

RETROSPEKTIVNÍ PRŮZKUM (nejprve si přečtěte návod - první příspěvek)

1. Vyplňuji tento dotazník (všichni označí)
14
5%
2. Jsem muž
14
5%
3. Jsem GL
12
5%
4. V současnosti patřím mezi velice stydlivé
2
1%
5. V současnosti se stydím přiměřeně
9
3%
6. V současnosti se nestydím a rád se ukazuji
1
0%
7. Za své tělo jsem se styděl od 3 let
0
Žádná hlasování
8. Za své tělo jsem se začal stydět mezi 3.-5. rokem
2
1%
9. Za své tělo jsem se začal stydět mezi 6.-8. rokem
7
3%
10. Za své tělo jsem se začal stydět mezi 9.-11. rokem
0
Žádná hlasování
11. Za své tělo jsem se začal stydět po 11. roce
2
1%
12. Za své tělo jsem se začal stydět s příchodem puberty
1
0%
13. Odmalička jsem se styděl před rodiči
3
1%
14. Odmalička jsem se styděl před starším bratrem
1
0%
15. Odmalička jsem se styděl před mladším bratrem
1
0%
16. Odmalička jsem se styděl před starší sestrou
0
Žádná hlasování
17. Odmalička jsem se styděl před mladší sestrou
1
0%
18. Odmalička jsem se styděl před jinými příbuznými
4
2%
19. Před vrstevníky jsem se styděl od 3 let
0
Žádná hlasování
20. Před vrstevníky jsem se styděl od předškolního období
4
2%
21. Před vrstevníky jsem se styděl od 1. stupně ZŠ
4
2%
22. Před vrstevníky jsem se styděl od 2. stupně ZŠ
3
1%
23. Styděl jsem se před vrstevníky pouze opačného pohlaví
2
1%
24. Penis si myji sám od asi 5 let
5
2%
25. Penis si myji sám od asi 7 let
8
3%
26. Penis si myji sám od asi 9 let
0
Žádná hlasování
27. Penis si myji sám od asi 11 let
1
0%
28. V pokoji jsem se zamykal
0
Žádná hlasování
29. Při umývání jsem se v koupelně zamykal
2
1%
30. Na toaletě jsem se zamykal
5
2%
31. Po bytě jsem chodil nahý do 6 let
9
3%
32. Po bytě jsem chodil nahý do 10 let
1
0%
33. Po bytě jsem chodil nahý i v pubertě
1
0%
34. Navštěvovali jsme nudapláže
1
0%
35. Na plážích jsem se styděl
3
1%
36. Při školním kurzu plavání jsem při převlékání trpěl
7
3%
37. Převlékání v aquaparcích jsem zvládal bez problémů
7
3%
38. Nevzpomínám rád na pravidelné lékařské prohlídky
3
1%
39. Vadily mi trenýrky, ze kterých mohl vykukovat pindík
6
2%
40. Vadily mi kalhoty nebo punčocháče, které obkreslovaly pindíka
7
3%
41. Zažil jsem trapnou situaci, když jsem měl jako malý erekci
5
2%
42. Zažil jsem trapnou situaci, když jsem měl jako pubescent erekci
3
1%
43. Stydím se obecně kvůli nahotě
4
2%
44. Stydím se zejména před opačným pohlavím
3
1%
45. Stydím se díky tělesné nedostačivosti
2
1%
46. Stydím se díky nevzhlednosti penisu obecně
0
Žádná hlasování
47. Stydím se díky nevzhlednosti vlastního penisu
0
Žádná hlasování
48. Stydím se díky obřízce
0
Žádná hlasování
49. Stydím se u pisoáru a chodím raději do kabinky
5
2%
50. Již jako předškolák jsem se styděl při převlékání
2
1%
51. Již jako předškolák jsem se styděl při močení
3
1%
52. Již jako předškolák jsem se styděl při stolici
4
2%
53. Zažil jsem traumatický zážitek sovisející s nahotou
2
1%
54. Nahý rozkrok jsem si zakrýval dlaněmi
0
Žádná hlasování
55. Díky studu u mě často nastávala erekce
0
Žádná hlasování
56. Za penis jsem se nestyděl, pouze při erekci
2
1%
57. Jako malý jsem rád exhiboval
3
1%
58. Jako malý jsem rád exhiboval, zvláště s erekcí
1
0%
59. Vrtevníkům jsem sahal na pindíky
2
1%
60. Vrstevnicím jsem sahal na pipinky
5
2%
61. Dovolil jsem kamarádům, aby mi sahali na pindíka
1
0%
62. Dovolil jsem kamarádkám, aby mi sahaly na pindíka
6
2%
63. Při objímání jsem se velice styděl
0
Žádná hlasování
64. Při pusinkování jsem se velice styděl
3
1%
65. Při erotickém líbání jsem se velice styděl
1
0%
66. Při pettingu jsem se velice styděl
0
Žádná hlasování
67. Své děti bych vedl k tomu, aby se styděly
2
1%
68. Své děti bych vedl k tomu, aby se nestyděly
9
3%
69. Stydím se před svými vlastními dětmi
0
Žádná hlasování
70. Vzrušují mě holčičky, které se předvádějí
12
5%
71. Vzrušují mě cudné holčičky, když se stydí
8
3%
72. Ve svém životě jsem vědomě masturboval před někým jiným
6
2%
73. V průběhu života jsem se postupně zbavoval studu
5
2%
74. V průběhu života jsem začal více stydět
2
1%
75. Dle mého názoru můj stud vychází z mého založení
4
2%
76. Dle mého názoru můj stud vychází z výchovy
3
1%
77. Dle mého názoru stud souvisí s psychosexuálním zráním
5
2%

Celkem hlasů: 266
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1828 x
Oceněn: 6478 x

Pohlavní stud v dětství - retrospektivní průzkum

Příspěvekod Plyšáček » 6.8.2016 13:04:53

VÝZKUMNÉ TÉMATICKÉ VLÁKNO ZAMĚŘENÉ NA MAPOVÁNÍ A SDÍLENÍ INFORMACÍ O OSOBNÍM PROŽÍVÁNÍ POHLAVNÍHO STUDU V DĚTSTVÍ

K ústřednímu tématu Pohlavní stud u dětí jsem zvolil retrospektivní průzkum formou dotazníku, ve kterém můžeme zmapovat a poodhalit svůj vlastní vývoj pocitu tělesného studu od prvních krůčků až k pubertě. Jako věkovou hranici si dejme přibližně 15. rok věku.

Velice významná a průzkum obohacující budou osobní sdílení v tomto vláknu. Prosím nebojte se rozsáhlejší studie a niternějšího pohledu. Nezapomeňte uvádět u retrospektivy odhad svého věku. A nestyďte se psát o studu. :oops:
Miminko
Uživatel
... ve věku od: 0
... až do věku: 11
Děkoval: 61 x
Oceněn: 51 x

Pohlavní stud v dětství - Miminkova retrospektiva

Příspěvekod Miminko » 7.8.2016 16:36:24

Jednou, když mi bylo tak šest let, tak po mně mamka chtěla, ať jí ukážu, jak mi jde stáhnout na šulínkovi kůžička a já se styděl a neukázal jsem jí to nakonec. A to si pamatuji do teďkon.
A také si pamatuji, jak jsem měl jednou pod polštářkem schovaný dudlík, aby ho mamka nenašla. Ale ona ho našla a to jsem se také moc styděl. Ale stejnak jsem si ho zase nechal a dudlal po nocích.
A to i začalo to chození do kočárkárny, sedání do kočárku, a vždy, když jsem viděl cokoliv pro miminka, tak mi hned stál. Za to jsem se trošku styděl, ale zase se mi to také líbilo, takže stud a libé pocity dohromady.
Mack
Moderátor
... ve věku od: 0
... až do věku: 7
Děkoval: 1044 x
Oceněn: 987 x

Pohlavní stud v dětství - Mackova retrospektiva

Příspěvekod Mack » 8.8.2016 10:59:41

Čo sa týka nahoty, od detstva som dosť hanblivý. Do 5-6 rokov som s nahotou nemal nejaký zásadný problém. Asi ako každé dieťa. Postupne od nástupu do školy sa to však menilo, začal som sa hanbiť byť nahý. Či už pred rodičmi, alebo pred cudzími ešte viac. Prezliekanie na kúpalisku alebo na telocviku v škole mi robilo značné problémy. Na toaletách som vždy chodieval do kabínky, a keď som bol niekde vonku a trebalo mi ísť na wc, vždy som dlho hľadal miesto, kde ma nikto neuvidí. A toto mi zostalo až doteraz. Vlastne mám pocit, že sa to stále zhoršuje a hanbím sa ešte viac ako v detstve. Na takú nudapláž by ma asi nikto nedostal.

Svoje dieťa by som viedol skôr k tomu, aby sa nehanbilo, avšak iba do rozumnej miery. Nechcel by som z neho mať exhibicionistu. Nejaká hanblivosť u človeka je podľa mňa prirodzená a myslím, že nie je dôvod to nejako potláčať. Pokiaľ si dieťa napr. na kúpalisku nepraje byť nahé, treba to rešpektovať. Reči typu "Veď ja som už takých pipíkov/cikuliek videl/la veľa, nehanbi sa" sme určite mnohí zažili od našich rodičov. Nemyslím, že je to vhodné deťom hovoriť - situáciu to skôr zhoršuje.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2480 x
Oceněn: 2273 x

Pohlavní stud v dětství - Asceho retrospektiva

Příspěvekod Asce » 8.8.2016 13:02:19

Co se týká mého „pindíka“, tak myslím, že jsem se v předškolním a mladším školním věku styděl v rámci vrstevníků tak nějak normálně. Tedy při čůrání jsem rozhodně neexhiboval, ale třeba na nějaké vycházce v lese jsme tuto bohulibou činnost s kluky vykonávali klidně vedle sebe. Zajímavé je, že občas měli kluci nápady na nějaké experimentování se svým pohlavním ústrojím a já byl ten, který tyto snahy vždy tlumil a rozmlouval jim to. Naproti tomu oni v té době neměli žádné zkušenosti s holčičkami, zatímco já s Alenkou, Prázdninovou sestřenkou a jejich kamarádkami již v tomto věku prováděl opravdu zajímavé věcičky…

Ve starším školním věku to ale bylo dost jiné. Jako první z party jsem totiž „získal“ ochlupení. Později se mi zase zdálo, že „ho“ mám nějak malého… Takže to jsem se před kluky hrozně styděl. Měl jsem problémy se společným převlékáním, ale vždy jsem to dokázal překonat. To společné svlékání a dokonce koupání „na Adama“ totiž fungovalo hlavně v partě – na začátku září jsme chodívali rovnou ze školy k blízkému rybníku. Jednak jsme byli ve školním oblečení a jednak voda už byla dost chladná, což obojí tak nějak směřovalo k tomu být nahý (neušpinit se a vyhnout se studenému mokrému oblečení). Řádívali jsme jak utržení ze řetězu, takže to překonání studu, byť na počátku trochu namáhavé na psychiku, nakonec za to opravdu stálo. Jinak bych se sám a dobrovolně vyřadil z kolektivu – zatímco já naopak byl jeho kápo…

Když k nám přijela Prázdninová sestřenka, ale někdy i z jiných společenských důvodů, dospělí občas požadovali, abychom si dali pusinku. Pane bože, to jsem nenáviděl. Byl jsem studem rudý jak rak, prostě hrůza. Nejlepší na tom je, že po skončení oněch různých formálních situací nás pak již dospělí nechali být, my se někam ztratili a po pár krásných chvilkách už jsem tu rozkošnou dívenku masturboval. Ale pusinka před dospělými? Vnímal jsem to doslova jako ponížení a šíleně jsem se při tom styděl. Pusinky, no vlastně už líbání, jsme „vynalezli“ až v pozdějším školním věku a pochopitelně ho praktikovali v soukromí.
Neptun
Moderátor
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1251 x
Oceněn: 1215 x

Pohlavní stud v dětství - Neptunova retrospektiva

Příspěvekod Neptun » 8.8.2016 15:41:54

Styděl jsem se asi dost málo a současně mi nijak nevadily ostatní děti, když byly nahé. Mám o hodně starší sestru, tak ta se přede mnou od doby, co si pamatuji, neukazovala nahá. Ale sestřenice stejného věku klidně a já před nimi a zároveň jsme se nijak nepředváděli.

Jednou na koupališti se mi však stalo, že jsem se styděl za cizí nahotu. Mohlo mi být osm, byla tam také mladší sousedka, asi čtyřletá, ta měla na sobě spodní díl plavek. Trochu jsme si hráli, pak odběhla a přitáhla svou kamarádku, asi pětiletou. Nahou. To by mi samo nijak nevadilo, ale sousedka nás v podstatě formálně představila a cizí holčička mi na uvítanou podala ruku. Podal jsem jí ji také, ale připadal jsem si nepatřičně. Kdybychom se seznámili oblečení, pak mi koupání s ní, kdyby se svlékla, asi nijak nevadilo. Takhle jsem byl poněkud zaražený, takže si asi holčičky hrály beze mne. Podotýkám, že jsem tehdy o holčičkách nijak eroticky neuvažoval.

Tak někdy v deseti jsem se dost odřel v rozkroku, na stehně až na šourku. Maminka se starala, co tam mám, já jsem hrdinsky prohlašoval, že to nic není. Ale měl jsem to krvavé a pak rozsáhlé strupy. Nějak jsem si to snad sám mazal. Nevadilo by mi se jen tak ukázat při převlékání nebo koupání, ale aby mi na něj sahala a mazala ho, to jsem se styděl. Tedy, popravdě jsem se trochu styděl za to, že jsem byl tak nešikovný a takové zranění si přivodil.
Jahonzik
Uživatel
Děkoval: 4 x
Oceněn: 9 x

Pohlavní stud v dětství - Jahonzikova zmínka o kakání

Příspěvekod Jahonzik » 8.8.2016 17:57:48

Líbí se mi holčička, která čůrá a kaká a je pobízena, aby to zkusila. Když to zabolí a ona se přece snaží, má můj obdiv (v tomto věku jde o sebezapření). Líbí se mi i obrácená role, když by nějaká žena dávala vyčůrat či vykakat mne.

Nevím čím to je, ale již na prvním stupni jsem v tomto jakési vzrušení pociťoval. Pokud znáte nějakou ženu, která praktikuje ABDL v roli ošetřovatelky, dejte mi prosím vědět.

V době, kdy jsem se to učil, jsem to tak neměl. Až od nějaké třetí třídy. Styděl jsem se velmi již od druhé třídy. Holčičku jsem párkrát viděl čůrat, ale zdálky a bez pipinky. Nikdy jsem žádnou čůrat nedával. Kakat a tlačit jsem holčičku neviděl.
Gabriel Svoboda
Uživatel
... až do věku: 12
Děkoval: 431 x
Oceněn: 251 x

Pohlavní stud v dětství - Gabrielova retrospektiva

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 8.8.2016 18:52:12

V úzkém rodinném kruhu jsem se před nikým nestyděl asi do deseti let. Ale mimo rodinu to bylo něco naprosto jiného, mezi tím vnímám ostrý rozdíl, mimo rodinu jsou cizí lidé. Kdybyste mě jako dítě přivedli do zařízení, kde by jednotlivá místa pro převlékání a sprchování nebyla obklopena čtyřmi stěnami, a řekli byste mi, že se mám převléknout a osprchovat jen tak ve volném prostoru před ostatními, asi bych omdlel studem (a po probuzení bych v šoku přemýšlel, jak takové zařízení mohl jakýkoli rozumný člověk navrhnout a postavit). Více si o tom můžete přečíst v tématu Učitelka sprchovala prvňáčky, ředitel ji vyhodil. Naštěstí jsem se tomu vyhnul, na školní plavání jsem měl omluvenku a dodnes nevím, z jakého vlastně důvodu. Dnes už se takto nestydím, překonal jsem to rozumem, ale po dětech nemůžete chtít zcela racionální uvažování.

Nikdy jsem nezaznamenal, že bych se za nahotu nějak více styděl před opačným pohlavím než před stejným — stud totiž opravdu není racionální. Možná naopak před stejným pohlavím byl ten stud nepatrně větší (stejné pohlaví má moje tělo s čím porovnávat, opačné ne).

K tématu bych asi ještě měl dodat to, že mám parurézu, což dle Wikipedie je "druh sociální fobie, která spočívá v nemožnosti vymočit se v přítomnosti druhých osob". Pamatuji si přesně, že to začalo, když jsem jako čerstvý prvňáček šel poprvé ve škole na záchod — pisoár. (Kupodivu to nezačalo na školkových hromadných záchodech — ty mi sice také tak nějak podvědomě vadily, ale jinak to žádné následky zatím ještě nemělo.) Původně mi prostě vadilo se tímto způsobem odhalit před spolužáky, ale i když se už dnes za nahotu nestydím, nejsem stále schopen se vymočit u pisoáru. Neuvolní se mi příslušný svěrač, i kdybych to sebevíc chtěl; hladké svalstvo se vůlí ovládat nedá.

Osobně bych tedy pisoáry zrušil, protože neplatí, že je používá jen ten, kdo chce, a kdo nechce, může přece jít do kabinky. Normálové totiž předpokládají, že kdo jde do kabinky, jde tam konat velkou potřebu (na malou je přece pisoár). Takže jít do kabinky v situaci, kdy je dostupný pisoár, můžu maximálně jednou za den či nejlépe vůbec, jinak by si spolužáci či kolegové začali špitat cosi o průjmu a brzy by to asi nebylo jen špitání. Proto se neúčastním téměř žádných delších společenských akcí.
Plyšáček
Administrátor
Děkoval: 1828 x
Oceněn: 6478 x

Pohlavní stud v dětství - Plyšáčkova retrospektiva

Příspěvekod Plyšáček » 11.8.2016 12:42:59

Jako chlapeček jsem byl nesmírný stydlín. Jistá stydlivost u mne přetrvává do současnosti.
Co si pamatuji, u nás doma panovala celkem upjatá morálka. Rodiče se po bytě neprocházeli nazí, matku jsem nikdy přímo nahou neviděl. Otce jsme vídali při koupání. Je možné, že na úrovni mého podvědomí jeho velký penis zahanboval můj ubohý ocásek.

První zážitek s opravdu výrazným prožitkem studu, přímo až hanby, jsem prožil kolem pátého roku. Uvedu citaci z Plyšáčkova mládí:
Nejhorší okamžik se odehrál jednoho dne na záchodech. Spokojeně si čůrám, když tu přijde kamarádka (do zadní části, kam chodili jen kluci) a začala mě sledovat a posmívat se mi. Mně to nešlo zastavit, navíc jsem měl trenky až na zemi. Tehdy jsem z toho měl opravdu trauma.

Byla to pro mne opravdová hrůza. Moje nahota, výsměch od holky, neschopnost přerušit močení.

Když potom ve škole začaly kurzy plavání, nesmírně jsem se styděl při převlékání a sprchování. Ačkoliv můj pinďour (toto slovo se u nás doma užívalo a samo o sobě ve mně vyvolávalo nechutné pocity) nebyl menší či horší než jakýkoliv v sousedství, zřejmě jsem jej za takový považoval. Myslím, že stud jako takový pramenil z hloubi mé citlivé duše a nebyl způsoben pouze sebepojetím vlastního genitálu.

V Plyšáčkově mládí se můžete rovněž dočíst, jak jsme se s kamarádkou na lehátkách ve školce významně osahávali. Je zajímavé, že tato aktivita nebyla potlačena díky studu. Zřejmě jsem se nějak přehnaně nestyděl. Ani se odhalit, zřejmě s erekcí, ani značně prohmatávat kačenku a poté si očichávat prstíčky. Myslím, že zde hrál roli celkový přístup kamarádky - na rozdíl od té na toaletách tato se neposmívala, nýbrž jsme si byli oboustranně k dispozici. Ani nevím, jak se jmenovala, a ani si nepamatuji na jiný den, kdy bychom se "kamarádili".

Už na prvním stupni základní školy jsem se styděl i při převlékání, ráno jsem si doma při převlékání z pyžámka sedal, abych nebyl tak na očích. Nesnášel jsem jakékoliv trenýrky, jelikož u nich hrozilo nebezpečí, že mi něco vykoukne nohavicí. Kraťasy a šortky přilepené na tělo mi připadaly velice trapné tím, jak obkreslovaly siluetu koulí.

S příchodem puberty a růstem prvních chloupků kolem pinďoura jsem se začal stydět extrémně. Nejhorší byla chvíle, kdy došlo v létě na povinnou a důkladnou kontrolu klíšťat a já nastoupil ve stoje na gauč v záři lustrů. Zase znatelný posměch od mých vrstevníků. Je zajímavé, že po čase, mohlo mi být tak třináct nebo čtrnáct, jsem se několikrát v noci nestyděl a svým dvěma kamarádům, o něco mladším, jsem s mírným studem, ale přesto jistým zalíbením a vzrušením, prezentoval své velké péro při erekci. Potěšil mě jejich obdiv nad jeho velikostí.

Od doby, kdy jsem se mohl sám za sebe rozhodovat, jsem v aquaparcích chodil do společných sprch vždy již v plavkách a ani mě nenapadlo se svlékat. Pisoáry nemám rád, mívám i problém, abych spustil močení, proto raději chodím do kabinek.

Před dcerou jsem se doma nestyděl, se ženou jsme chodili po bytě někdy i nazí. Před synem rovněž ne, i když jsem se před ním v posledních letech, poté, co jsem se začal vyholovat (jako správný peďák ;) ), už nějak neukazoval. V posledních měsících, kdy na syna přišla puberta, se začal schovávat i přede mnou, což mi bylo, už jen z vědeckých důvodů, líto. Díky jedné nutné prohlídce při hledání klíšťat se to však uvolnilo a na dovolené u moře jsme se před sebou při převlékání ukazovali naprosto normálně a bez většího studu. To mě těší.
Leonid
VIP člen
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 493 x
Oceněn: 933 x

Pohlavní stud v dětství - Leonidova retrospektiva

Příspěvekod Leonid » 14.8.2016 8:30:17

U nás v rodině to bylo trochu nespecifické. Moji rodiče mě měli pozdě, takže když jsem byl malý, moji bratranci a sestřenice byli už dávno dospělí a měli děti v mém věku. Ale tito žili jinde, než my, takže jsem vyrůstal obklopený dospělými až starými lidmi v lehce konzervativním prostředí. V předškolním věku mi maminka často kontrolovala šourek a okolí, protože jsem absolvoval operaci nesestouplého varlete a bylo třeba hlídat, zda se vše hojí, jak má. Rodiče jsem v dětství neviděl nahé prakticky nikdy, leda otce a to jen letmo.

Asi vrcholné období studu u mě nastalo někdy ve 2. třídě, kdy jsem si na táboře bral čisté prádlo potmě a ve spacáku. V té době jsem též zažil nepříjemnou událost, kdy jsme šli se školou do bazénu a mě se to nějak popletlo, protože do stejného bazénu a víceméně se stejnými dětmi jsme ve školce chodili nazí. Omylem jsem jednou nastoupil nahatý a stal se terčem posměchu.

Ale o rok, dva později, když jsme si s dětmi hráli na striptýz (ano, tak jsme tu hru nazývali), patřil jsem k těm méně stydlivým. Ostatní kluci se styděli více, o trochu mladší holčičky naopak méně (což bylo dobře). Doma jsme se o sexuálních věcech do mých cca šestnácti let nebavili. Později jsem naopak se svým otcem o nich hovořil zcela volně. Nevím, jestli můj otec nebyl taky pedofil. Miloval přítomnost dětí a jednou prohlásil: "Když to vezmeš po estetické stránce, tak ta holčičí pipinka je mnohem krásnější, než to má dospělá." Byl umělec, ale holčičky nemaloval.

V pubertě jsem se nějak výrazně nestyděl. Dokonce ani když jsme si v osmé třídě na škole v přírodě a potom v prváku na lyžařském výcviku navzájem fotili přirození.

Opravdu jsem se studem neměl nikdy výrazné problémy. Styděl jsem se spíš za to, co mě vzrušuje. Nakonec jsem se stal nudistou. K tomu jsem dospěl přes navštěvování sauny, zprvu pánské, později společné. Se společnou nahotou se u mě pojí pocit obrovské svobody. Prezident i dělník ho má stejného. S manželkou se před sebou navzájem taky nestydíme. Její rodiče jsou též nudisté a tchána jsem potkal v jejich bytě nahého (krájel v kuchyni cibuli) - ještě když se tchánem být ani nechystal. :)

Leonka se přede mnou nestydí - mírně řečeno. Já před ní samozřejmě neexhibuji, ale v přírodě se normálně vyčůráme společně, když je třeba, a když ji máme doma, klidně chodím ve spodním prádle.
Sertralin
Uživatel
Líbí se mi: dívky a chlapci
Děkoval: 157 x
Oceněn: 224 x

Pohlavní stud v dětství - Sertralinova retrospektiva

Příspěvekod Sertralin » 2.2.2017 21:05:01

Já se styděl přibližně od sedmi let. Styděl jsem se hlavně převlékat na tělocvik jak před děvčaty, tak i před chlapci.
Po nástupu do první třídy mi dělalo problém močit do pisoáru, nedokázal jsem se dostatečně uvolnit za přítomnosti jiných osob, a tak jsem chodíval do kabinky. Někteří spolužáci se mi kvůli tomu smáli. Asi ve třetí třídě jsem se svým problémem začal něco dělat. Trénoval jsem močení u pisoáru a zpočátku to dopadalo tak, že jsem ho jen vytáhl a zase schoval. Postupem času jsem ze sebe dokázal vytlačit alespoň pár kapek moči. Později už jsem byl schopen močit jako ostatní, ale pořád mám menší problém v tom, že když močím u pisoáru, tak někdy trvá i půl minuty, než se mi spustí moč.
Stydím se od dětství pořád stejně, dělá mi problém svléknout se donaha ve sprchách na bazéně.

Při umývání jsem se v koupelně zamykal, na toaletě jsem se zamykal.
Soukromí při takových činnostech, jako je vykonávání potřeby a hygiena, je pro mě velmi důležité.
Navíc ne všichni u nás doma umí klepat a hned berou za kliku. Doma se zamykám doposud.

Vadily mi trenýrky, ze kterých mohl vykukovat pindík, vadily mi kalhoty nebo punčocháče, které obkreslovaly pindíka.
Mně takové prádlo vadilo a stále vadí, nic takového bych si na sebe dobrovolně nevzal. Ale na ostatních chlapcích se mi takové prádlo velmi líbí.

Vrstevníkům jsem sahal na pindíky, dovolil jsem kamarádům, aby mi sahali na pindíka.
Nepamatuji si přesně, čí byl takový nápad, vím jen, že to bylo s mým kamarádem, kterému jsem důvěřoval. Prováděli jsme to v první třídě na WC, v zamčené kabince.

Ve svém životě jsem vědomě masturboval před někým jiným.
Když jsem ve třinácti a čtrnácti letech přespával u o rok mladšího kamaráda (jiného, nikoli výše uvedeného), tak jsme společně masturbovali. Znali jsme se od školky a nestyděli jsme se před sebou. Ten kamarád mě tehdy vzrušoval a při našich masturbacích jsem ho opatrně po očku sledoval.

Vzrušují mě cudné holčičky, když se stydí.
Jestliže jsou nahé a stydí se u toho, tak mě to neskutečně vzrušuje. :oops:
Snilko
VIP člen
... ve věku od: 2
Děkoval: 1910 x
Oceněn: 451 x

Pohlavní stud v dětství - Snilkova retrospektiva

Příspěvekod Snilko » 5.3.2017 0:45:26

V jeden deň som si do škôlky zabudol obliecť trenírky a zistil som to, až keď sme mali spať po obede. Prišiel som za učiteľkou a povedal jej, že som si zabudol trenírky a ona povedala "ukáž" a z predu mi potiahla punčocháče tak, že mi videla pinďa. Potom povedala: "No tak budeš spať v punčocháčoch."

Neviem prečo to vôbec kontrolovala? Ako by mi neverila. A keď už, tak to mohla skontrolovať odzadu.
Bola mladá. Pred ňou som sa nehanbil. Bola to autorita. Keby mi rozkázala čokoľvek, tak to spravím.
Hanbil by som sa pred ostatnými spolužiakmi, preto som išiel za učiteľkou, nech mi pomôže. Ale ani sa jej nečudujem. Aj ja, keby som bol na jej mieste, tak tiež "skontrolujem", či si dievčatko naozaj zabudlo gaťky.

Inak mal som dosť veľký problém sa "vypýtať" od učiteľky v škôlke na WC. Hanbil som sa.

Na ZŠ som chodil na WC na malú naozaj len minimálne a na veľkú som nechodil vôbec. Jednak som tam nikdy nevidel papier a jednak som sa hanbil.
Pamätám si, že raz sme spolu so spolužiakom na ZŠ (4. roč.) čúrali vedľa seba. Ja som nemal úplne stiahnutú predkožku, a preto sa mi na žaludi vytvoril taký "hrbolček". Ten spolužiak si to všimol a povedal mi to. Odvtedy mám problém s malou pri mušli a musím chodiť do kabínky.
A vôbec som celkovo veľmi hanblivý a ťažký introvert.

Neskutočne nenávidím obtiahnuté oblečenie, cez ktoré mi je vidno obrysy penisu a aj také krátke nohavice, alebo spodné oblečenie, cez ktoré by mi mohol vykukovať penis.

Plavecký kurz som nemal rád a ani to prezliekanie. Brrr!

Pamätám si aj na jeden vtedy ešte pioniersky tábor. Ja neviem... Mohol som byť piatak šiestak na ZŠ. Mali sme oddielovú vedúcu, takú mladú. V oddieli sme boli samí chlapci. Keď sme sa sprchovali, bola pri nás ako dozor a samozrejme videla každého z nás nahého. Jeden, ten bol už pomerne vyvinutý a rástli mu aj chlpy, mal s tým dosť problém, že ho vedúca vidí. Aj protestoval a vedúca mu na to odpovedala: "Vieš, koľko som ich už ja videla?"

Mne to bolo tiež nepríjemné, ale akosi som sa tam "stratil", v tej skupine chalanov - aspon tak som to vnímal, takže až tak extrémne som to neprežíval. Ale keby som si mal vybrať, tak určite by som chcel sprchovanie bez tej vedúcej. A pripúšťam, že tam boli aj chlapci, ktorým to mohlo veľmi vadiť.

Vtedy bola jednoducho iná doba a takéto veci sa neriešili. Malé deti bežne chodili pri vode nahé. V škole dostávali fyzické tresty. Dnes je to úplne inak. Vývoj nezastavíš.
Medvídek
Uživatel
Povolání: Zatím se učím
... ve věku od: 2
... až do věku: 11
Děkoval: 229 x
Oceněn: 219 x

Pohlavní stud v dětství - Medvídkova retrospektiva

Příspěvekod Medvídek » 13.3.2017 22:56:21

Já jsem se nikdy příliš moc nestyděl. Tedy né, že bych zrovna potřeboval někde exhibovat, to ne, ale myslím, že jsem se styděl tak nějak průměrně, spíš méně. Nikdy mi nedělalo problémy například převlékat se ve třídě do cvičebního úboru - někteří moji spolužáci se chodili převlékat na záchod. Také mi nedělalo problémy převlékat se v šatnách na plavání.

Pokud bych se vrátil do období školky, tak k tomu můžu říct asi toto: Ve školce jsem měl asi jen jeden velký problém. Nesnášel jsem spaní po obědě. "Spali" jsme po obědě vždy 2 hodiny, to byla pro mě hrůza. Dodnes to nechápu. Na co spát po obědě 2 hodiny? Kolikrát jsem tam usnul? Za celou dobu, co jsem tam chodil, by se dalo spočítat na prstech. Neskutečně jsem se nudil. Ale to nebyl jediný problém. Na obědě jsem se vždy hodně napil a potom potřeboval na záchod - klidně dvakrát nebo třikrát během těch dvou hodin. Učitelka mi to často nevěřila, myslela si, že se chci jen procházet po chodbě. Ale to nebyla pravda, mě se opravdu chtělo. Často se stalo, že jsem se tam počůral a ještě dostal vynadáno. To jsem se hodně styděl, i když to vlastně z části ani nebyla moje chyba. Učitelka to později řešila i s mými rodiči. Potom mě alespoň jednou vždy pustila.

Ještě mám jeden problém, který přetrvává dodnes. Nemůžu čůrat do mušle, pokud je kdokoliv poblíž. Sám nevím proč. Já bych se ani nestyděl, ale ono mi to prostě nejde :oops: Nechápu to, ale je to tak.

Zpět na “D. SEXUALITA”