Mazlení s dětmi - komentáře k článkům

Odborné texty na téma Dětská sexualita. Populárně-naučné články z médií s odbornými komentáři k nim, výpisky z knih, vědecké studie a výzkum.
Medvídek
Uživatel
Pohlaví: muž
Povolání: Zatím se učím
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 2
... až do věku: 11
Děkoval: 230 x
Oceněn: 215 x

Mazlení s Medvídkem

Příspěvekod Medvídek » 16.4.2017 15:38:45

1. Jak často a intenzivně se s tebou v mládí mazlili? Kdo především?
Jak často, to nevím, ale s jistotou můžu říct, že vždy lepší vztahy jsem měl se svým tátou, takže s ním jsem se mazlil pochopitelně častěji. Jinak intenzita mazlení mi dostačovala.
2. Vnímal jsi rozdílnost v mazlení s mámou, babičkou, tátou, dědou, sourozencem ap.?
Asi je to zvláštní, ale když jsem byl malý, tak jsem to ani moc nevnímal (nebo si to jen nepamatuji).
3. Co ti při mazlení bylo nejpříjemnější a co ti vadilo?
To neumím popsat, asi jediné, co mi někdy vadilo, bylo to, když někdo zrovna "neměl čas".
4. Dokázal jsi jako dítě odmítnout mazlení od osoby, která ti byla nesympatická?
To mi nikdy nedělalo problémy. Z toho, co si pamatuji, tak jsem nikdy neměl problém odmítnout cokoliv - jak slušně, tak i méně slušněji.
5. V jaké poloze a kde jste se mazlili?
To nevím, řekl bych, že ve všech možných polohách.
6. S kým se mazlíš v současnosti? Jakým způsobem (doba, místo, dotýkané oblasti na těle,...)?
V současnosti se moc nemazlím s nikým - tedy kromě naší kočky :D
7. Máš pocit spokojenosti, nebo si přijdeš nevymazlený?
Úplně nevím, jak mám odpovědět. Mazlení s rodiči mi nechybí, myslím, že ani nikdy moc nechybělo. Ale mazlení s holčičkami nebude nikdy dost :) Navíc teď žádnou holčičku, se kterou bych se mohl pravidelně mazlit, nemám, ale moc rád bych měl.
8. Pokud se mazlíš s dítětem, pociťuješ jisté sexuální vzrušení? Míváš při tom erekci?
Vzrušení ano, erekci už jsem se docela naučil ovládat.
9. Dokážeš odhadnout a dodržet jisté vhodné hranice při mazlení s dítětem?
Myslím, že s tímto problém nemám.
10. Jak hodnotíš současnou situaci ve společnosti, pokud jde o mazlení? Jaký máš ty sám náhled na tuto interakci?
Tak to neumím posoudit, třeba moji spolužáci s mými spolužačkami nemají problém si během hodiny sednout na lavici a bez ostychu se začít líbat... Pokud bych se měl přesunout mezi normální lidi a mazlení s dětmi, tak si myslím, že se mazlí málo. Většinou se s dětmi a jejich rodiči setkávám na trénincích a tam spíše vidím, jak rodiče dětem nadávají, než že by se s nimi mazlili nebo je aspoň pohladili.
11. Myslíš si, že se děti mohou mazlit i s učiteli či vedoucími zájmových skupin?
Myslím, že pokud to mazlení vyžaduje dítě samo a není to příliš nevhodné, nebo moc na veřejnosti, tak není problém. Pokud jsou děti malé (ve školce), tak bych neviděl problém ani v nějaké té pusince (třeba před spaním). +gl+
12. Zkus popsat, v jakém bodě (okamžiku) se z přátelského mazlení stává erotické mazlení.
Podle mne erotické mazlení je ve chvíli, pokud jeden nebo druhý (nebo oba) se tře (i přes oblečení) o pohlavní orgány toho druhého nebo líbání na krk a tak podobně...

Zpět na “D. SEXUALITA”