Mystérium sexuality

Ostatní témata odborného charakteru, která se nehodí do jiného subfóra - pediatrie, gynekologie, sexuologie, psychiatrie, právní otázky, problematika kolem dětské pornografie,...
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 2823
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1665 x
Oceněn: 5592 x

Mystérium sexuality

Příspěvekod Plyšáček » 28.5.2017 22:23:03

UNIKÁTNÍ PLYŠÁČKOVO TÉMA POJEDNÁVAJÍCÍ O LIDSKÉ SEXUALITĚ Z DUCHOVNÍHO A FILOZOFICKÉHO HLEDISKA


MYSTÉRIUM SEXUALITYObrázek
odkaz a zdroj: changera.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 2823
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1665 x
Oceněn: 5592 x

Posvátnost lidské sexuality

Příspěvekod Plyšáček » 28.5.2017 22:43:04

Posvátnost lidské sexualityZačínám unikátní a nesmírně náročné pojednání o lidské sexualitě, jejím smyslu, významu, specifikách a zejména soudobém vývojovém trendu. Ač pedofil, dovoluji si vyjadřovat se k sexualitě z vyššího, zejména filozofického, hlediska. V těchto zamyšleních na pokračování nehledejte popis jednotlivých technik ani vypravování konkrétních příhod, chválu nevázanosti ani poučování o "té jediné správné cestě".

Jelikož každá lidská bytost se nachází na jiné úrovni poznání a duchovní vyzrálosti, nedovoluji si tvrdit, co konkrétní jedinec potřebuje aktuálně ve svém životě prožívat. Zatímco jednomu prospěje celoživotní celibát, druhý potřebuje každodenní divoké orgie skupinového sexu, třetí věrné milování s jedinou partnerkou a čtvrtý milostný vztah bez naplnění na úrovni pohlavního styku. Co člověk, to originál, co příběh, to jedinečný sled nenáhodných událostí prodchnutý nevyslovitelnými niternými prožitky a subjektivními zkušenostmi. Každý žije, a tedy i miluje, tak, jak umí, na co aktuálně má, a každým dílčím rozhodnutím nevratně určuje běh svého života a charakter vztahů s ostatními lidmi. Celé mystérium života je fantasticky velkolepé a tajuplně úchvatné.

Své úvahy zakládám na tvrzeních mistrů tantry, na filozofických vhledech do problematiky lidské psychiky i na osobním poznání, kterého se mi dostalo díky mé vyspělé partnerce. V tomto vláknu můžeme diskutovat o čemkoliv, co se týká tématu lidské sexuality. Prosím zkuste v diskusích sledovat zejména nevědomá hnutí mysli pisatele, která se schovávají mezi řádky, a jeho osobitost, která jej vede právě k těm přesvědčením, jež zastává. Jelikož se jedná o téma odborného duchovně-filozofického charakteru, nesnažme se ostatní diskutéry hodnotit, posuzovat či namyšleně poučovat. Píši toliko pro ty, co se nebojí i jiných než obecně uznávaných a osobně osvojených postojů. S tímto odhodláním zahajuji toto pojednání, které bude nutně lidsky nedokonalé, o svatosti daru sexuality a zejména jejím poklesu do lidské sféry. Nemá smysl tvrdit, že lidská sexualita je pokřivená a nedokonalá. To je jasné. Vše lidské je nutně nedokonalé. Mistrovstvím může být schopnost vidět i v této lidské nedokonalosti hluboký evoluční záměr a s tímto porozuměním i jistou dokonalost.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.artofthefeminine.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 2823
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1665 x
Oceněn: 5592 x

Živočišnost lidské sexuality

Příspěvekod Plyšáček » 29.5.2017 8:50:03

Živočišnost lidské sexualityLidé jakožto pozemské bytosti vzcházejí z živočišné říše a jejich reprodukce je jako u většiny zvířat zajištěna pohlavním rozmnožováním. Jsme rozlišeni jako ostatní savci na samce a samice, tedy muže a ženy, a po pohlavním styku může za jistých příhodných okolností dojít k početí a vývoji nového jedince. S uznáním zásadního významu sexuality pro reprodukci poněkud odhlédneme od tohoto biologického smyslu sexuality a budeme se podrobně zaobírat otázkou sexu z hlediska duševního prožívání.

Matka Příroda nás obdařila duší neboli psychikou, která nám umožňuje a doslova vytváří veškeré uvědomované zkušenosti. Bez smyslů lidského těla, bez nervové soustavy i dalších podstatných orgánů bychom neprožívali to, čeho je lidský jedinec schopen. Komár vidí jinou výseč skutečnosti než had a pes vnímá zvuky i pachy zcela odlišně než kupříkladu velbloud. A bez schopnosti uvědomovací bychom neprožívali zhola nic. Jelikož se však toto pojednání nemá věnovat relativitě vnímání a jeho závislosti na schopnostech pozorovatele, ukončím tyto úvodní úvahy a pokusíme se nahlédnout do lidských srdcí.

Od narození je lidská duše svázána s osudem těla a cokoliv se mu děje, i jí se týká. Prostřednictvím těla vnímáme okolní svět a komunikujeme s ním. Stav našeho organismu a na něj působící vlivy významně ovlivňují stav naší duše - to, jak se celkově cítíme, v jakých psychických stavech neboli náladách se nacházíme. Instinktivně rozlišujeme vjemy libé a nelibé a učíme se rozpoznávat je zapřičiňující podněty. Aktivitám způsobujícím nám bolest a negativní prožitky se úzkostlivě vyhýbáme, zatímco aktivity přinášející nám pocity pohody a štěstí vyhledáváme. Jen díky tomu odmalička prospíváme "na těle i na duchu".

Dříve nebo později objevíme přímo na svém tělíčku oblasti, jejichž drážděním si zpočátku spíše nahodile, později záměrně navozujeme velice libé stavy - přímo blažené. Jedná se o intimní oblasti, zejména genitálie. Málokdo v životě neonanoval a málokdo netuší, co je to vyvrcholení. Je naší vrozenou přirozeností touha prožívat blaho a slast. Děti, které jsou na masturbaci závislé, se mnohdy nezajímají o nic jiného. Zkrátka ať si to přejeme a připouštíme či ne, mocná sexualita je ten nejúčinnější motivační faktor. Příroda si tak zajišťuje "přísun nových kusů". To však jistě není ten jediný smysl něčeho tak neuvěřitelně nádherného, jako je lidská sexualita. Jako za vším, i zde hledej lásku.

Obrázek
odkaz a zdroj: nudiplanet.net
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 2823
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1665 x
Oceněn: 5592 x

Božská podstata sexuality

Příspěvekod Plyšáček » 30.5.2017 6:48:56

Božská podstata sexualityLáska. Co je to láska? Pokud bychom chtěli odpovídat slovy básníků a mystiků, nedobrali bychom se konce. V mnoha duchovních textech můžeme objevit větu, že "Bůh je Láska". Pouze ti zmatení pak cosi drmolí o něčím synu. Já za těmito slovy nacházím jednu z nejlepších definic pojmů láska i Bůh. Osvícený mistr tantry by nám zřejmě sdělil, možná jen šeptem a s náležitou úctou, že LÁSKA JE BOŽSKÁ TVŮRČÍ SÍLA, KTERÁ JE INTELIGENTNÍ, VŠE OŽIVUJE A SPOJUJE. Je to samotný tvůrčí princip, který vede zdánlivě oddělené entity k jednotě. Však také platí, že CO MILUJEME, K TOMU JSME PŘITAHOVÁNI, TO VSTUPUJE DO NAŠEHO ŽIVOTA, S TÍM SE SPOJUJEME. Na tělesné úrovni se může láska projevovat právě sexem. Sex je ovšem a bohužel (Bohu, neboli Lásce žel) mnohdy zneužit ve jménu radovánek, tupého chtíče či manipulace.

Blaze tomu, kdo dokáže sílu Lásky vyjádřit s vhodným partnerem i na tělesné úrovni v podobě nádherného sexu (vzájemného milování). Pak nejde pouze o zvláštní pohyby mezi dvěma těly, ale o nesmírně sladký prožitek dvou duší, které se sdílejí a prostupují, vyměňují si energie a vzájemně se oblažují. Těm však, co mocnou sexualitu zneužívají jen pro chvilkové potěšení s náhodným partnerem, není pomoci. Padají do stále větší prázdnoty beze smyslu a Lásce se vzdalují. Je tolik důležité správně vybírat partnera, se kterým zamýšlíme vzájemné spojení. Platí totiž také to, že STOUPÁME NEBO KLESÁME NA ÚROVEŇ TOHO, CO MILUJEME. A to platí doslova a ne pouze v oblasti sexuality, ale obecně.

Bude-li někdo milovat pouze a výhradně knihy, stane se z něj podivný knihomol, který ztrácí kontakt se skutečným životem. Podobně může dopadnout náruživý milovník digitální hry, který bude plně lapen virtuální realitou a bude trpět jako jedna z postaviček smyšlené hypnotizující hry. Bude-li milovat jen alkohol, padne do úrovně trvalého omámení. Tak bychom mohli jít donekonečna. Z toho plyne poučení: Pozorně sledujte, co milujete a čemu věnujete svoji POZORNOST, neboť to nejvíce ovlivňuje váš život. Ať v tom pozitivním či v tom negativním. A pak milujte naplno!

Obrázek
odkaz a zdroj: cz.pinterest.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 2823
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1665 x
Oceněn: 5592 x

Soudobá pokleslost sexu

Příspěvekod Plyšáček » 31.5.2017 6:57:08

Soudobá pokleslost sexuLidé dnešní doby často znevažují význam Lásky a ze skutečného Milování dělají kratochvíli, trvající většinou skutečně jen chvíli, tělesné cviky, mnohdy jen směšné záškuby, ne nepodobné páření králíků. Přitom lidská sexualita je něčím tak nádherným a svatým. Vpravdě svatým, rozhodně svatějším, než klanění se kříži nebo drmolení manter. Kdo to však ví? A kdo to díky opravdové Lásce objevil? Mladí lidé (vlastně kaženi internetem a televizí jsou i staří) se obvykle setkávají se vzory "sexuálních idolů", hrdiny dnešní konzumní doby, kteří dokladují sami na svých životech, kam až civilizace došla. Ano, je to už skoro v tom otvoru, který je v moderním pornu tak "in". Obdivováni jsou právě ti, co mají nejvíce "zářezů" nebo ti, co jsou ochotni veřejně nejvíce odhalit. Nestoudnost a perverznost vládne masám.

Ono v každé době bychom nalezli bídáky, násilníky a primitivy. Nepropadejme mylnému dojmu, že naše doba je tímto nějak výjimečná. Jsem však přesvědčen, že krizi hodnot a devalvaci lásky, věrnosti a celé sexuality, jaké jsme dnes svědky, lidstvo dosud nezažilo. Tento pokles jistě souvisí s novými ideologiemi, s rozčarováním z prohlédnutí bludů náboženských doktrín, s konzumem, ekonomikou a novými technologiemi, které se stávají dalšími modlami moderních neukotvených lidí. Děti jsou často zavalovány hromadami plastových a elektronických hraček, ostatně i dospělí (zvláště gumovými a vibrujícími), vyrůstají zpravidla v družinách či před obrazovkou a monitorem, jsou vedeny jen k soutěživosti, asertivitě, vypočítavosti a povrchnosti.

A to porno! V minulosti se mohlo objevovat toliko v nejrůznějších vyobrazeních - na stěnách jeskyní, na papyrech, papírech, v podobě sousoší, nad vchody do indických chrámů. Ale dnes! Na člověka to vyskakuje jak čert na péru odevšad. Vpodstatě neexistuje možnost, jak se tomu ubránit a jak před tím děti ušetřit. Pornoherci, mnohdy s "defektními" proporcemi, v nelidských pozicích a vybízeni k podivným aktivitám "učí" lačné diváky a "spoluaktéry na dálku" tomu, že v sexu jde o výkon, živočišnost, přehánění, násilí, bezohledný chtíč a podobné pokleslosti. Ne v každém pornu a ne všichni (našli bychom jistě i umělecká díla, pokud bychom vynaložili dostatečné úsilí), ale většinou je to velká pokleslost. Ti, co se považují za "normální", už neví coby, brousí do sekcí s názvy Mladé lolitky, Nevěrná manželka, Sex matky se synem ap. Ale nedej bože, kdyby jim někdo v reálu provedl něco podobného s jejich blízkou. Na jednu stranu sledují učitele klátícího žákyni v kostkované sukýnce, na stranu druhou by učitele pusinkujícího holčičku zavřeli. Natož aby si dokázali představit, jak nádherné to může se skutečnou žákyní být (ale jistě ne "normálovým" způsobem). Prostě pokleslost a pokrytectví značného stupně. Co s tím naděláme? Nic. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Sami se však můžeme rozhodnout pro jiné prožívání lásky.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.imgup.cz

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů