Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Dětské pusinky a líbání

Odborné texty na téma Dětská sexualita. Populárně-naučné články z médií s odbornými komentáři k nim, výpisky z knih, vědecké studie a výzkum.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Dětské pusinky a líbání

Příspěvekod Plyšáček » 27.4.2017 18:24:59

DĚTSKÉ PUSINKY A LÍBÁNÍODBORNÉ TÉMATICKÉ VLÁKNO ZAMĚŘENÉ NA STUDIUM AKTIVIT JAKO JE PUSINKOVÁNÍ DĚTÍ, LÍBÁNÍ MEZI DĚTMI I S DĚTMI A S TÍM SOUVISEJÍCÍCH VÝVOJOVÝCH TENDENCÍ

Pusinkování a líbání provází člověka obvykle po celý jeho život. Má různé typy, úrovně a a aktéři i pozorovatelé mu připisují různé významy.

V našem tématu se budeme věnovat zejména pusinkování mezi dětmi a líbání jakožto vyšší vývojové úrovni intimního kontaktu.

Erotické (francouzské) líbání s dětmi může být již hodnoceno jako sexuální zneužití dítěte. Proto se věkově způsobilým (nad 15 let) rozhodně nedoporučuje takto intimně líbat věkově nezpůsobilé (mladší 15 let).

Praktické ukázky AV materiálů:
VIDEA Dětská objetí a líbání
FOTKY Dětské pusinky

Obrázek
odkaz a zdroj: www.veintitantos.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Vymezení pojmů a roztřídění

Příspěvekod Plyšáček » 27.4.2017 20:37:46

Pro jednoznačnost následujících výroků uvádím nejprve krátké definice a osobní systematizaci.

DÍTĚTEM zde budeme rozumět osobu mladší 15 let, starší budeme považovat za dospělé.
Za PUBESCENTA budeme považovat jedince v pubertě, obvykle ve věku mezi 10. a 14. rokem života.
PUSINKY A PUSINKOVÁNÍ pro nás bude kontakt se zavřenými ústy, POLIBKY A LÍBÁNÍ pak kontakt s otevřenými ústy nebo dokonce kontakt s jazykem.

Rozdělení pusinek a způsobů pusinkování
 1. pusinka poslaná vzduchem
 2. pusinka na předmět
 3. pusinka na oblečenou část těla
 4. pusinka na neintimní oblast těla
 5. pusinka na oblast hlavy a krku
 6. pusinka na ústa
 7. pusinka na intimní oblast těla
 8. pusinka na genitál

Rozdělení polibků a druhů líbání
 1. polibek předmětu
 2. polibek na oblečenou část těla
 3. polibek na neintimní oblast těla
 4. polibek na oblast hlavy a krku
 5. polibek na otevřená ústa s pouhým dotykem rtů
 6. polibek s větší stimulací rtů navzájem
 7. polibek s využitím jednoho jazyka
 8. polibek s využitím obou jazyků vně úst
 9. polibek s využitím obou jazyků uvnitř úst
 10. polibek s větší výměnou slin
 11. polibek na bradavky
 12. polibek na anus
 13. líbání genitálu (řadíme již mezi orogenitální aktivity)

Tučně jsem zvýraznil ty způsoby, které nás budou zajímat v tomto vláknu nejvíce. Toto rozdělení berte pouze jako příklad, není nutně úplné, některé body se překrývají, některé (líbání genitálu) jsou již nazývány jinak. Tam, kde uvádím pusinka (jakožto jednorázový úkon), můžeme někdy dosadit pusinkování (jakožto aktivita), kde uvádím polibek (jakožto jednorázová aktivita), můžeme dosadit líbání (jakožto probíhající aktivita - sled polibků).

Mohli bychom jmenovat nesčíslné množství dalších typů pusinkování a líbání, například s ohledem na věk zúčastněných, na jejich společenský vztah, úroveň vzájemné intimity ap. Jen pro příklad:

 • líbání dvojčat
 • líbání miminek
 • líbání dětí
 • líbání miminek rodiči
 • líbání dítěte s rodičem
 • líbání dítěte s příbuzným dospělým
 • líbání dítěte s nepříbuzným dospělým
 • líbání dvou pubescentů
 • líbání dvou dospělých
 • líbání dítěte s pedosexuálem atd.

Obrázek
odkaz a zdroj: weheartit.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

O líbání obecně

Příspěvekod Plyšáček » 29.4.2017 14:45:36

Líbání - lidská přirozenostPusinkování a líbání. Co to u všech všudy je? Pusinky a polibky neerotického druhu známe z náruče maminky, od mnoha členů rodiny, později od blízkých lidí z našeho okolí. A co teprve, když dojde na vášnivé milostné líbání s partnerem. O magické moci polibku slyšíme od kolébky z nejrůznějších pohádek, líbání vidíme v našem okolí i v televizi. Jedná se o něco okoukaného, v čem se opičíme a co bychom bez vlivu výchovy nečinili, nebo je naší vývojovou přirozeností?

Podle dostupných vědeckých zjištění se z živočišné říše líbají pouze šimpanzi učenliví a šimpanzi bonobo. I jiná zvířata se však různě dotýkají a olizují, aby si vyjádřila náklonnost. Zatímco někteří vědci hledají prapůvod líbání v návyku krmit mláďata prostřednictvím úst, jiní přikládají význam podvědomé snaze poznat blíže potenciálního partnera a kromě "očichání" jej i "ochutnat". +koketka+ Kůže na rtech je velice jemná a citlivá, navíc protkána obrovským množstvím nervových zakončení. Na nevědomé úrovni prostřednictvím líbání "poznáváme" vlastnosti našeho protějšku, jeho zdravotní stav, hladinu hormonů, emoce, temperament, aktuální rozpoložení i citlivost a vztah k sexu. Není líbání jako líbání a není líbač jako líbač.

Obrázek
odkaz a zdroj: dc-characters-reactions.tumblr.com


Neerotické pusinky neboli hubičky mohou mít svůj prapůvod v pomlaskávání, které provádí opice i lidé v případech, kdy chtějí uklidnit protějšek a vyjádřit mu své sympatie a přátelské úmysly. Toto pomlaskávání jsou v podstatě pusinky poslané vzduchem. +vzdusny_polibek+ Pokud se již partnera dotýkáme rty, vnímáme jeho tělo a prostřednictvím svých rtů jej "ohmatáváme", "hladíme" nebo dráždíme. Jak pro nás, tak pro něj je to obvykle příjemné počínání. Je-li tam láska. Pokud není, je zle. Pusinkou a zejména polibkem předáváme velké množství pozitivní energie - lásky. Rodiče zcela intuitivně pusinkují svá miminka. A ona jsou tímto doslova hýčkána a vyživována.

Erotické líbání může na nezkušené či asexuální působit dosti nechutným dojmem. Pár se propojuje otvory a vyměňuje si množství slin, může docházet k přenosu infekce, zubaři varují před zubním kazem ap. Jen ten, kdo to někdy zkusil a kdo líbal z lásky, může hovořit ze zkušenosti a je unesen a očarován tajemnou mocí polibku. Je to něco tak nádherného, tak příjemného a vzrušujícího. Takový prožitek blízkosti, propojení a sounáležitosti. Líbající se dvojice se propadá do jiné dimenze, odpadá stud, ostych a zábrany, těla se rozehřívají, tep se zrychluje a zpravidla dochází i k sexuálnímu vzrušení. Doslova hrozí, že něžné líbání přejde v milostný akt.

Líbání patří k naší přirozenosti, ať už se líbáme nebo ne. Nesouhlasím s názory mnohých psychologů, že líbání je pouze touhou navrátit se do období, kdy jsme sáli jako kojenci, ani s takovými, že je pouze naučené a vědomým projevem lásky. Zajímavé je sledovat vztah jednotlivých kultur k tomuto fenoménu. Lidé v západní společnosti mohou mít dojem, že romantické líbání je nedílnou součástí normálního lidského chování, ale nejnovější studie naznačuje, že jej praktikuje pouze méně než polovina pozemských kultur. Například pro Číňany je líbání na ústa odporné. Vědci zkoumali zvyky 168 kultur v rámci celého světa. Zjistili přitom, že pouze 46 procent z nich zná polibek v romantickém smyslu. Je to tedy vážně lidská přirozenost? Nakolik do celého procesu vstupují kulturní a výchovné vlivy?

Otázkou je, jestli je líbání přirozené a některé kultury ho potlačují, anebo je to vynález moderních lidí. Dokladů o líbání máme z historických pramenů jen velmi málo. Nejstarší záznamy pocházejí ze staroindických védských spisů v jazyce sanskrt z doby před asi 3500 lety. Líbání je zde považováno za vzájemné vdechování duší. Naopak na staroegyptských malbách bývají lidská těla sice ve své těsné blízkosti, ale rty u sebe nemají.

Dle mého je erotické líbání nedílnou součástí milostného aktu vyspělých lidských bytostí. +pusinka+ Pokud je "napadne" stýkat se "tam dole", absence "spojení tam nahoře" bude spíše důsledkem potlačenosti. Jak si my lidé ubližujeme svými staletí předávanými přihlouplými dogmaty a přesvědčeními...

Obrázek
odkaz a zdroj: weheartit.com


Pokud jde o pusinky, +mazleni+ těmi jsou miminka mnohdy přímo zasypávána, a čím dítko více stárne, tím obvykle ubývají. Po latentním období "vzorných školáčků" zpravidla přichází líbací mánie v pubertě. V poslední době padá mnoho tabu a studu, na druhou stranu vnímám jistou větší promiskuitu a nevázanost. Sex je modlou moderní doby, kdo chce být "in" (nevím, "v čem" přesně myslí), musí dostatečně zapáchat erotikou, čím více experimentování a zkušeností posbíráš a nakradeš, tím jsi údajně šťastnější.

Není nad polibky z čisté lásky, o kterých vyprávějí pradávné příběhy a pohádky. Kolik jen princezen bylo probuzeno políbením? Vzpomeňme na Šípkovou Růženku, na polibek Romea a Julie, ale rovněž na nebezpečí spojené s "polibkem smrti" bez lásky od Jidáše nebo upíra. Každopádně polibkem sdělujeme mnoho významných vzkazů. A to jak intimních a osobních, tak i veřejných, kdy sdělujeme svému okolí, kdo je náš příbuzný nebo miláček. Polibky jsou tak mocným jevem, že když je tento první kontaktní signál (podvědomě) vyhodnocen jako „špatný“, další kaskáda dějů se zastavuje a vzájemná náklonnost bere za své.

Líbání, navzdory své jednoduchosti a přirozenosti, dál vzdoruje snahám vědců o své pochopení. A to je dobře. My se jím budeme zabývat odborně, nedej bože vědecky. A možná i prakticky. +gl+

Obrázek
odkaz a zdroj: www.popsugar.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Pusinkování dětí s dospělými příbuznými

Příspěvekod Plyšáček » 1.5.2017 18:31:28

Pusinkování dětí s dospělými příbuznýmiJak se dítě narodí, přijímá kromě tepla mateřské náruče a lahodného mléka také množství pohlazení a pusinek. Pusinky a různé polibky mnohdy nevyzpytatelně rozmístěné po celém těle dostává záhy i od dalších nejbližších příbuzných - tatínků, babiček a dědečků, tetiček a strýčků, starších sourozenců, sestřenic, možná i bratranců... V tomto zamyšlení se budeme věnovat pusinkám, ale vlastně tak trochu i líbání, miminek i starších dětí s jejich dospělými příbuznými a polibky dětí s dětmi si necháme na samostatné detailní prostudování později.

Začněme u mámy. Ta je zpravidla láskou ke svému dítěti doslova nabita již od doby těhotenství. Dítě je před narozením součástí jejího těla, vzájemně prožívají jistou jednotu. Narozením se tato nedělitelnost narušuje, dítě se tělesně odděluje od matky, prožívá prvotní stres z odloučenosti. Instinktivně hledá bezpečí a lásku své maminky, která je pro něj vším. Doslova bohyní celého světa. Jelikož do bříška již nemůže, musí se smířit s blízkostí matky prostřednictvím doteků a objetí, pusinek a jiného drobného laskání. Samo se k mámě vine, vřele tulí a zuřivě líbá její bradavku, z níž saje vyživující manu.

Mám zato, že láskyplná ochranná náruč, a s ní spojená pohlazení a polibky, jsou konáním, které je rodičům naprosto přirozené a vlastní. Nevyskytuje-li se u nich nějaká patologie, zcela instinktivně své děťátko laskají a zasypávají množstvím pusinek a něžností. Nejen proto, že cítí, jak se to miminku líbí a jak to potřebuje jakožto psychickou podporu, ale také z toho důvodu, že sami potřebují vyjádřit nesmírnou lásku ke svému novému potomkovi. Vnitřně prožívaný stav projevují navenek právě prostřednictvím láskyplné péče, teplé náruče, sladkého jemného hlásku a nejrůznějších polibků.

Obrázek
odkaz a zdroj: /cz.pinterest.com


Polibky miminku obvykle dáváme nejprve na hlavičku, na tvářičku či na jiné neintimní oblasti těla. Ačkoliv by mě zajímalo, která máma nikdy nepolíbila prdelku svého miláčka... Z hygienických důvodů a také díky tomu, že má dítě silný sací reflex, ústa zprvu vynechávají. Pusinky i ostatní projevy lásky jsou pro dítě nesmírně důležité, doslova životodárné. Mnoho vědeckých studií dokládá, že miminka vzorně opečovaná, avšak ochuzená o projevy lásky a něhy, zaostávají, neprospívají a mnohdy umírají. Proto milujte a laskejte svá miminka, jak se jen dá. Vynechejte samozřejmě jen oblast genitálií.

Jak holčička či klouček roste, začíná se socializovat. Vrací první úsměvy, aktivně vyhledává objetí a rodičovskou náruč, později klín. A začíná lépe ovládat svá ústa, vědomě špulí rty a chce se pusinkovat. Jsou i nekontaktní typy, ale převažují děti, které tělesný kontakt milují. Jelikož miminka zkoumají svět kolem sebe prostřednictvím úst, hovoříme o tzv. orálním vývojovém období, stává se celkem zákonitě, že při impulsu k pusinkování otevírají ústa a vrhají se do líbání. Naštěstí narazí zpravidla na uvážlivého dospělého, který svá ústa sevře a miminko jemně usměrní. I tak se jedná ze strany dítěte zpravidla jen o snahu dát velkou pusu a zulíbat protějšek zvnějšku úst. Není však výjimkou i snaha dosáhnout hlubšího a intimnějšího spojení. Zpravidla v něm však nepokračuje a po jedinečné zkušenosti ji dále nevyhledává.

O tom, zda bude dítě netykavé nebo libuchtivé rozhoduje jak celkové založení, tak i předchozí zkušenosti. Do mladšího školního věku nemívá obvykle problémy s pusinkováním příbuzných, které zná od kolébky. Výhrady má někdy při pusinkách na ústa, na veřejných místech, od "oslintaných strýčků" či "neodbytných stařenek", při nevhodných situacích. Problémy mají častěji chlapci. Postupně se množství pusinek snižuje, někdy na ně dojde jen při gratulacích. S prohlubujícím se pohlavním studem jsou děti stále opatrnější a zdrženlivější, pusinky považují za něco pro malé, líbání milenců pouze plaše pozorují, řadu let mohou být v podstatě nepolíbené. Letmou, téměř bezdotykovou pusu na tvář, ačkoliv nestojí téměř za řeč, provází spousta rozpaků.

Obrázek
odkaz a zdroj: sassnh35years.wordpress.com


V rámci populace můžeme kromě zdravého středního proudu pozorovat dva krajní extrémy. Na jedné straně stojí puritáni, kteří stále hlasitěji prohlašují, že jakékoliv pusinkování dětí na ústa je zcela nepatřičné a odsouzeníhodné. Argumentují nehygieničností, porušováním incestního tabu i tím, že děti to může sexuálně stimulovat. Divná to doba. Souhlasím pouze v tom, že nikdo nemá právo pusinkovat nebo jinak oťapkávat dítě, pokud si to ono nepřeje. Děti však mají právo na přijímání projevů lásky, jež jsou přiměřené jejich věku.

Pak zde máme druhou skupinku extrémistů, kteří děti vyloženě sexualizují. Buďto mají velice uvolněné hranice intimity, mají pocit, že své děti musí řádně zaučit či zajet, myslí si, že jsou jejich, takže si s nimi mohou dělat cokoliv, nebo je zkrátka a jednoduše zneužívají. Některé děti tím mohou trpět, jiné si to užívají a jedou v tom od dudlíčku. Každopádně ani toto není v pořádku. Mám na mysli líbání s otevřenými ústy, pusinky či polibky na intimní a erotogenní zóny. V rámci hry se dá mnohé tolerovat, ale kontakt s pohlavím a sání nebo okusování zadečku či krku považuji již za podivné.

Obrázek
odkaz a zdroj: bat5.com


Můj vzkaz do rodin: Pusinkujte své děti něžně, nevtíravě a na vhodná místa a tak často a dlouho, jak si to jen budou přát. A učte je, že mají právo odmítnout dotyk, objetí či pusu od kohokoliv. Buďte jim se svým partnerem příkladem, jak nádherné může romantické líbání být, a až se do něj pustí se svou láskou, nedovolte si jedinou poznámku.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Pusinkování a líbání mezi malými dětmi

Příspěvekod Plyšáček » 6.5.2017 17:14:24

Pusinkování a líbání mezi malými dětmiJak se pusinkují a líbají malé děti? Stačilo by odkázat na vlastní vzpomínky nebo pozorování a bylo by. Pokusme se však danou otázku prozkoumat poněkud pečlivěji. A začneme opět od pusy...

Miminko je od počátku plně otevřeno vnějším podnětům, vnímá vše nekriticky a celou svou bytostí. Značnou úlohu v prozkoumávání okolního světa a komunikaci s ním hrají jeho ústa. Strkáním předmětů do úst poznává jejich tvar, teplotu, strukturu povrchu, tvrdost, vůni i chuť. Je obdivuhodné, jak je dítě od narození vybaveno schopností "rozumět" výrazům lidského obličeje a jak intuitivně chápe mnoho podvědomých zpráv, které dostává od svých opatrovníků. Jak je možné, že světa neznalé novorozeně "odečte" z pohledu maminky, jaké emoce ona prožívá a jak přijímá jeho projevy? Kde se to v nás jenom bere? Na tyto záhady bychom možná našli kusé názory v hlubinné psychologii. Zde nám postačí vyjít z toho, že mnohé chování lidského druhu je předurčeno vrozenými vzorci chování (archetypy) a není odvislé výhradně od učení se nápodobou. Jsem přesvědčen o tom, že i kdyby dva lidé vyrůstali odmalička na pustém ostrově, měli by potenciál začít se spontánně pusinkovat, líbat a případně rozvinout přirozený sexuální život. Kdo ví. Třeba by to měli krásnější, než my tady ve městech, "pokáleni" stokou pornoprůmyslu.

Prvními lidmi, kteří novorozeně pusinkují, jsou obvykle jeho rodiče. Vyskytuje-li se v rodině sourozenec nebo v příbuzenstvu starší dítě, je miminko obdarováváno pusinkami i od nich. Těžko určíme, jak malé dítě vnímá pusinky a jemné polibky na tělíčko od dospělých a jak od dětí a zda v tom shledává nějaký rozdíl. Maminku zná nejlépe, tatínek může překvapit svými vousy, jiné děti zase svojí plachostí, nespoutaností a spontánností. Hlavní je, že z každé pusinky cítí lásku a něhu.

Obrázek
odkaz a zdroj: cz.pinterest.com


Dítě zprvu pusinky spíše přijímá, není dárcem. Starší děti jsou většinou svým novým sourozencem potěšeny, proto mu věnují značnou pozornost a spontánně mnoho pusinek. Pokud se budou snažit dát miminku pusinku na ústa, pravděpodobně je miminko bude chtít "spapat". Neumí našpulit ústa charakteristickým způsobem. Zato je vnitřně "nastaveno" k sání a prozkoumávání ústy. Některé aktéry to odradí, poněkud znechuceně se otřou a příště se k miminku přibližují jinak, někteří z toho mají legraci a nevnímají to nikterak negativně. Záleží hodně na věku pusinkujícího, jeho vztahu ke konkrétnímu miminu i jeho celkovém založení. Jsou pozorovány případy, kdy se dvojčata již v děloze "líbají". Nebo kdy vyhledávají bradavku a místo ní naleznou jen jazyk své dvojky. Jisté nevědomé inhibiční mechanismy obvykle zabrání v pokračování těchto a podobných intimních interakcí. Druhé dítě si dá před ústa natažený prstík, odvrátí hlavu a tak podobně. U malých dětí nepředpokládáme nějaké sexuální motivy či vzrušení spojené s intimním líbáním.

Budeme-li sledovat děti, které se dávno postavily na nohy a pomalu odkládají pleny, všimneme si, že již vnímají poselství sdělované prostřednictvím pusinky. Vyjadřují si tak i mezi sebou navzájem vzájemnou přízeň, kamarádství nebo lásku. Jsou výbornými pozorovateli, mají již odpozorovánu řadu situací, mnohdy chtějí experimentovat, poznávat neznámé a nebo navazovat hlubší vztahy i tímto způsobem. Některé jsou značně opatrné, mohou se ostýchat nebo štítit oslintaného kamaráda, jiné se vrhají překotně s pootevřenými ústy a naplno vyměňují prostřednictvím polibků poselství lásky. I ty, které na tyto hrátky moc nejsou, se zpravidla nechají umluvit při různých gratulacích a oslavách. Nebo více či méně ochotně pózují při pořizování fotografií či videí nadšenými i ztřeštěnými maminkami.

Obrázek
odkaz a zdroj: iscblog.info


S rozvíjejícím se studem nastupuje větší zdrženlivost a pusinek v rámci dětského kolektivu rapidně ubývá. Když už k nějakému pusinkování dojde, obvykle je doprovázeno značnými rozpaky a vzbuzuje na oko pohoršené nebo přímo vášnivé reakce nebo výsměch od ostatních vrstevníků. Pokud se už mladší školák rozhodne k pusinkování svého protějšku, obvykle za tím stojí více, než jen kamarádský vztah. Schopnost zamilovat se romanticky a "pohádkově" může být již na poměrně vysoké úrovni a snad každé dítě školního věku zřetelně chápe, že pusu si dáváme s blízkými dospělými a nebo právě se svým miláčkem. Pokud jde o čistě kamarádské pusinkování mezi dětmi stejného pohlaví, zde zcela jistě vedou dívky.

Počátky erotického líbání jsou závislé na individuálním založení, vyspělosti a konkrétních podmínkách toho kterého jedince. Zatímco někteří se umějí líbat od školky a každou chvíli si zalézají na půdu, aby se muckali se svou láskou, jiní takovýmito intimnostmi a "zbytečnostmi" pohrdají a tato vývojová kapitola je zastihne až v pubertě. Jistě bychom našli i takové případy, kdy se dítě chce s někým líbat, ale onen konkrétní vyhlídnutý jedinec nemá zájem, či se jednomu nebo druhému nedostává kuráže, neví jak na to, a podobně. Mám zato, že v otázce líbání jsou dívky poněkud zralejší. Slyšel jsem i o případech, kdy trénovaly líbání nejprve jedna s druhou... První pokusy o polibek s otevřenými ústy jsou často roztomilé a sladké. Dlouho může jít spíše o prodlouženou pusu s víceméně sevřenými rty, může dojít k intenzivnějšímu kontaktu rtů, dotyku špičkami jazyka apod. Více se budeme líbat v následující kapitole...
Video pro labužníky

Obrázek
odkaz a zdroj: news.infoseek.co.jp
Uživatelský avatar
Maataa
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 8.3.2017 16:29:09
Pohlaví: žena
Líbí se mi: chlapci a muži
... ve věku od: 14
... až do věku: 50
Děkoval: 125 x
Oceněn: 271 x
Kontaktovat uživatele:

Líbání pubescentů

Příspěvekod Maataa » 17.6.2017 17:33:33

Líbání pubescentůPuberta je jakési přechodové období mezi dětstvím a dospělostí a tomu odpovídá i líbání. U každého je toto období jinak dlouhé a má jiný průběh. Dochází především k uvědomování si vlastní sexuality a její orientace.

Líbání bývá většinou první sexuální interakcí mezi pubescenty. Pokud se sejdou dva nezkušení, začínají spíše polibky, téměř dětskými, a líbáním pootevřenými ústy bez kontaktu jazyky. Později, většinou pod vlivem informací z různých zdrojů, postupně zkusí i "francouzák", tedy kontakt jazyky. Zde může dojít k tomu, že jeden z partnerů tento kontakt, především při větší výměně slin, vnímá negativně a může díky tomu zanevřít na líbání na dlouhou dobu nebo natrvalo.

V případě, že jeden partner již má s líbáním jazyky pozitivní zkušenosti, zaučí svým líbáním druhého a fáze bez kontaktu jazyků je spíše kratší.

Obrázek
odkaz a zdroj: onedio.com


Líbání na ústa v pubertě je jakési seznámení s dospělou sexualitou a prvním stupněm na cestě k pohlavnímu sblížení. Postupně se stává součástí milostných her a druhem sexuálního dráždění na různých částech těla, tedy nezůstává jen u kontaktu úst. Mezi zóny nejčastěji stimulované polibky a líbáním patří obličej, uši, krk, bradavky a genitál.

Puberta je obdobím objevování, proto jsou to právě pubescenti, kteří se nejvíce líbají. Líbání kdekoliv a kdykoliv je vlastně takovým symbolem dospívání. Často se totiž v páru objeví jeden nezkušený a nebo málo zkušený, který nemíří hned přímo k pohlavnímu styku a sbližuje se pomocí polibků a líbání.

V případě, že je ale dospívající do líbání tlačen partnerem a nebo okolím (např. kamarády řečmi jako "na co čekáš" nebo "všichni už to zkusili jenom ty ne") a nevnímá ho kladně, může tím být poznamenán navždy jeho sexuální život.

Bohužel v současnosti (vlivem porna) je líbání na ústa čím dál častěji považováno za zbytečné zdržování a dospívající se ochuzují o tuto formu něžnosti. Mají spíše povědomí o líbání bradavek nebo orálním sexu.

Obrázek
odkaz a zdroj: cz.pinterest.com
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7569 x
Kontaktovat uživatele:

Líbání dítěte s pedosexuálem

Příspěvekod Plyšáček » 25.6.2017 8:52:23

Líbání dítěte s pedosexuálemV této nesmírně kontroverzní kapitole se pokusíme zmapovat problematiku erotického líbání dítěte s dospělým. Jelikož jde již o jednání sexuálního rázu, budeme hovořit o pedosexuálovi. Odbornou definici tohoto pojmu naleznete ve vláknu Nová terminologie.

Při pročítání předchozích kapitol mohl i běžný člověk zůstávat v relativním klidu. Šlo o slušné pusinkování dětí s dospělými příbuznými nebo o pokusy o líbání mezi dětmi navzájem. Teď se ale bezpochyby začne některým čtenářům vařit krev v těle. Zatímco u těch svobodomyslnějších a pedofilně orientovaných to bude z důvodu značného vzrušení, u ostatních bude příčinou zvýšeného napětí výběr tématu. Hned na úvod zdůrazním, že k líbání dětí nikoho nevyzývám. Hrozí zde značné nebezpečí vyzrazení i dopadu na dítě. Erotické líbání dítěte bývá řazeno mezi mírnější formy sexuálního zneužití dítěte. Takže je lepší se tomuto věnovat pouze na teoretické bázi.

Představme si dítě, které se líbá s dospělým. Teď nemyslím líbání ve smyslu zavřených úst na sobě, ale opravdové líbání "francouzského typu" - otevřená ústa a případný kontakt jazyky. Představujete si dívku s mužem, chlapce s mužem nebo chlapce se ženou? Jsou dítěti dva, čtyři nebo devět let? Jedná se o aktivitu z donucení nebo o láskyplné sdílení? Sedí vedle sebe nebo leží nazí v posteli? Proč se ptám? To z toho důvodu, abyste pochopili, že není líbání jako líbání. Zkusíme to zmapovat postupně.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.themalaymailonline.com


Již v kapitole Pusinkování dětí s dospělými příbuznými jsme zmiňovali, že mnohá miminka mají v orálním vývojovém stádiu tendenci líbat kohokoliv. Ústy prozkoumávají okolní svět a rozumný dospělý dokáže vymezit vhodné hranice mezi ústními dutinami. Má-li ovšem pocit, že by měl dítěti dopřát dostatek svobody či že je jeho povinností jej zaučit, vstupuje mezi pedosexuály a i kdyby si sebevíce namlouval, že "dítě v tomto nevidí nic sexuálního", má s ním sex. I některé milující maminky by si na toto měly dávat pozor. Když ty dětičky jsou někdy úplně k zulíbání...

Někdy může k polibku dojít "nedopatřením". Dospělý s dítětem "blbne", vzájemně se "dráždí" mnoha způsoby, a jeden z nich může na okamžik "selhat" a "líbnout" na ústa. Druhý se obvykle rázem stáhne a intuitivně zareaguje uzavřením. Malér nastává v případě, kdy to druhému "zachutná" a otevře se dalšímu kontaktu. Nejsou-li vytvořeny přirozené mantinely v intimitě dítěte a dospělého, může jejich společná interakce přerůst do erotické sféry. Dospělý by vždy měl být tím rozumnějším, kdo dané jednání přeruší.

Děti starší tří let se dokáží zamilovávat romantickým způsobem. Nejvíce tomu tak bývá v předškolním období. Zejména dívenky, již díky tomu, že jejich sexualita je značně vyspělejší než sexualita stejně starých chlapečků, se zakoukávají do herců, zpěváků a mladých mužů ze svého okolí. Není nad sympatického mladého učitele, který se dokáže chovat jako princ a vyzařuje jistou tajemnou "pedoauru". Takovýto muž je pak na roztrhání. Ačkoliv to nebývá pravidlem, již z důvodu jistého ostychu se dívka k větší akci obvykle nikdy neodhodlá, může se stát to, že svého vysněného políbí po vzoru rodičů či princezen z pohádek. Takovýto pokus o sblížení vychází z jejího hlubokého niterného impulzu a může pro ni mít zásadní význam. Necitlivá a přemrštěná reakce ze strany dospělého ji může citelně psychicky zranit. Zde je na místě jemné přerušení, vyjádření sympatií a diskrétní vysvětlení, že děti se líbat jako dospělí nesmějí.

Obrázek
odkaz a zdroj: ent.chinadaily.com.cn


Sejde-li se však pedofil s propedofilkou, je "zle". Jelikož líbání je oboustranně chtěné a žádoucí, hrozí zde dlouhodobé konání. Je těžké rezolutně prohlásit, že se jedná o něco strašného, nechutného a odporného. Na světě jsou dívky (a teď nemyslím pouze pubescentky, ale i holčičky kolem 6 let věku), které líbání s mužem milují a aktivně vyhledávají. Ať je sebevíce chtivá a neodbytná, jedná se o společensky zcela nepřijatelné jednání a hrozí zde obrovský malér v případě prozrazení (ať již se jeden z nich pochlubí nebo jsou viděni). Rovněž sekundární traumatizaci nelze vyloučit.

Jaký je rozdíl v líbání holčičky a dospělé ženy? Ústa dívenky jsou menší, jemnější, její přístup je obvykle plašší a více odevzdaný. Jedná-li se o chtěnou interakci, může být více "rozechvělá" a vzrušená než dospělá žena. S nesmírnou radostí vmžiku zjistí, že se jedná o neskutečně příjemnou záležitost, že na líbání není nic nechutného. Samozřejmě nesmí být "snědena" a nebo zaplavena gejzírem slin. Celkové vyznění je ryze subjektivní a mimořádně nevyzpytatelné. Je to vždy risk. Lepší zůstat kamarády.

Máme celou řadu případů, kdy líbání mezi dítětem a pedosexuálem není na romantické, láskyplné a respektující úrovni, kdy to oba moc chtějí, ale kdy se jedná o vynucené a násilné jednání ze strany dospělého. Dívka muže nemiluje, jeho chování nečekala a přijde jí nechutné, je přepadena nebo nucena v nevhodné situaci. Takové chování je nesmírně traumatizující a odsouzeníhodné. Předpokládejme, že líbání chlapce dospělým mužem (s velkou pravděpodobností BL) bude obvykle přijato méně vstřícně, jelikož odporuje společenskému vnímání a u chlapce s heterosexuální orientací jde proti jeho přirozenosti. Je obrovský rozdíl v prožívání intimních situací s člověkem, do kterého jsme hluboce zamilováni, a s útočníkem, který je nám odporný, napadá a znásilňuje nás.

Obrázek
odkaz a zdroj: cz.pinterest.com

Zpět na “D. SEXUALITA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti