Líbání rodičů s dětmi na ústa

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Angelo
Uživatel
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 255 x
Oceněn: 330 x

Příspěvekod Angelo » 12.5.2016 15:29:09

Líbáte své děti na ústa? Až si to přečtete, už nebudete! (doma.cz)

Podle dětské psycholožky Charlotte Reznick je nevhodné, aby rodiče líbali svoje děti na ústa. Dodává, že sexuální povědomí u dětí se začne vyvíjet v pěti až šesti letech a polibek na rty může dítě sexuálně dráždit.

Podle psycholožky je zcela nevhodné, aby rodiče líbali své děti na ústa - v jakémkoliv věku.
Rodičovská láska se dá projevit různě. Pohlazením, polibkem na tvář nebo polibkem na ústa. Právě polibek na ústa vyvolává mezi běžnými lidmi i psychology velké diskuse. Pro některé rodiče je přirozené líbat své dítě na ústa a patří to ke každodenním činnostem. Jiní to zase považují za nepřípustné. Rovněž se rozcházejí i názory psychologů. Důležitý je především zejména věk, kdy rodiče své děti líbají.

Dětská psycholožka Charlotte Reznick šokovala poté, co ve své knize napsala, že je striktně proti. Podle ní je naprosto nevhodné, aby rodiče líbali své děti na ústa v jakémkoliv věku. ,,Když jednou začnete líbat své děti na rty, kdy s tím přestanete?" ptá se odbornice. Dále dodala, že sexuální podvědomí dítěte se začne vyvíjet ve věku pěti až šesti let. Polibek na rty je pak může sexuální dráždit, píše DailyMail.

Právě tento názor vyvolal silnou vlnu kritiky. Mnozí považují za absurdní, že v takovém gestu vidí lidé něco sexuální a přijde jim to jako naprosto přirozené gesto.

Jiný názor než psycholožka má Cheryl Leach, která je matkou šestnáctiletého Jordana. Přestože její syn je již teenager a prožívá pubertu, jeho matka ho stále líbá na ústa. ,,Vždycky jsme se líbali a nikdy s tím nepřestaneme, pusa na tvář by mi připadala povrchní," řekla matka. Tomu oponuje psycholožka a tvrdí, že rty se považují za erotogenní zónu a stimulují sexuální vzrušení, a to i u malých dětí. Chlapec v pubertě si navíc mnohem více uvědomuje svou sexualitu a může ho takové chování do budoucna ovlivnit.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2477 x
Oceněn: 2259 x

Re: Líbání rodičů s dětmi na ústa

Příspěvekod Asce » 12.5.2016 18:25:46

Dětská psycholožka Charlotte Reznick píše:Je naprosto nevhodné, aby rodiče líbali své děti na ústa v jakémkoliv věku. ,,Když jednou začnete líbat své děti na rty, kdy s tím přestanete?" ptá se odbornice. Dále dodala, že sexuální podvědomí dítěte se začne vyvíjet ve věku pěti až šesti let. Polibek na rty je pak může sexuální dráždit...

Prosím, nesmějte se Charlotte! Inu, je to pouze psycholožka, co tedy může o psychologii vědet. Aha, že byste právě od psycholožky čekali, že bude rozumět psychologii, a kdyby náhodou ne, protože třeba získala svůj diplom přes ony jí zmiňované erotogenní zóny, tak že by aspoň měla mlčet? Ale kdeže, vítejte v západní civilizaci!

Běžně se líbám se svými již dospělými dcerami na ústa. Pochopitelně jde o polibek rodičovský, který je o dost jiný než polibek milenecký. To nejspíš Charlotte netuší. Prostě jednou jsou rty erotogenní zóna, tak jaképak další cavyky, že... Myslím, že sexuální povědomí se rozvíjí dříve než v 5 až 6 letech, ale co o tom paní psycholožka ví. A navíc to s rodičovským polibkem prakticky nesouvisí. Ale zpět k hlavní myšlence. Polibek na ústa mezi opačnými pohlavími je jednoznačným vyjádřením velkých sympatií, spřízněnosti, sounáležitosti. Toto společně s mnoha dalšími drobnostmi a pozornostmi onu sounáležitost neustále potvrzuje a utužuje. Je to tedy velmi pozitivní věc. Jistě, že i pohlazení a podobné akty mají také takový účinek. Nikomu tedy líbání na rty se svými dětmi opačného pohlaví nevnucuji, ale zrovna tak nevidím důvod, aby kdokoliv měl potřebu a přímo bych řekl, že drzost, mluvit mi do toho.

Sexuálně může dráždit kde co - spodní, ale i některé svrchní prádlo, příliš kořeněné jídlo, nevhodná teplota v ložnici, různé reklamy, zcela chybně vedená sexuální výchova ve škole...
Plyšáček
Administrátor
Povolání: pedagog
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1822 x
Oceněn: 6473 x

Příspěvekod Plyšáček » 12.5.2016 18:44:59

Asce, odpověděl jsi paní psycholožce opravdu ostře. Kdyby sis odpustil ty urážky, za zbytek textu bych ti dal poděkování.

Jen bych u pusinek nerozlišoval podle pohlaví. Pusinkování na ústa je lidskému rodu od kolébky přirozené a děje se zcela automaticky - od dob, kdy psychologové nebyli, a věřím, že k tomuto nádhernému a nesexuálnímu počínání a projevům lásky mezi příbuznými bude docházet i v dobách, kdy psychologové zase už nebudou. Je důležité však sledovat, jak na pusinky děti reagují a ani maličko se nevnucovat. To by byla velikánská chyba. Také oslintaní a zapáchající příbuzní by se měli ovládat...

Pokud dítě nechce, nikdy jej nepusinkujeme. Pokud by naopak přecházelo (děje se tak velice často u kojenců a batolat) do líbání (erotického s otevřenými ústy), je nutné je diskrétně a důsledně usměrnit.

K otázce pusinkování i líbání dětí a mezi dětmi se budeme věnovat v celých dlouhých tématech v subfóru Dětská sexualita.

Pokud bych chtěl být na paní psycholožku opravdu nepříjemný a poněkud bych se utrhl a přehnal to, napsal bych:
"Správně, rodiče ať děti na ústa nelíbají. Od toho přece mají své peďáky."
Angelo
Uživatel
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 20
Děkoval: 255 x
Oceněn: 330 x

Victorie Beckham políbila svoji dceru a sklidila kritiku

Příspěvekod Angelo » 14.7.2016 17:16:53

Victorie Beckham políbila svoji dceru a sklidila kritiku (tn.nova.cz)

Victorie Beckham zveřejnila na sociální síti fotografii, na níž dává pusu svoji pětileté dceři. Reakce lidí byla záhy negativní s tím, že tohle se prostě nedělá. Odbornice na etiku Liz Brewerová tvrdí, že tohle není v normálních rodinách běžné, ale je to její dcera, tak se k ní může chovat, jak uzná za vhodné. Jak to vidíte vy?

Obrázek

Rodičovská láska k dětem bývá krásná a naprosto přirozené jsou i její projevy. I přesto vzbudila fotka Victorie Beckham líbající svou dceru na pusu velkou kontroverzi.

Dáváte svým dětem pusu k narozeninám? Nebo jen tak, protože je máte rádi? Pak zřejmě nepochopíte, jak bouřlivou diskuzi vyvolala fotka matky líbající 5letou dcerku. Některým lidem připadá nevhodné, že svého potomka políbila na pusu.

Snímek sdílela zpěvačka a manželka známého fotbalisty Victoria Beckham na sociální síti Instagram. "Všechno nejlepší, holčičko! Všichni tě máme moc rádi. Líbají David, Brooklyn a maminka," připsala k fotce. Zřejmě ale netušila, jak velkou kontroverzi tím vzbudí.

"To je sice pěkné, ale své dítě byste na pusu líbat neměli. Nechci být nijak hrubý, ale je to prostě tak," napsal jeden komentující. "Je to hrozně špatné! Existují různé projevy lásky a nemůžete ji projevovat stejně ke svému muži, dětem i sourozencům. Nemám pravdu?" ptá se jiný.

Většina lidí ale odpovídá, že dávat svým dětem pusu na rty je naprosto přirozené. "Krásná fotka! Ukazuje jen čistou lásku mezi matkou a dcerou," myslí si další diskutující. "V jakém to žijeme světě, když maminka ani nemůže své dítě políbit na rty? Je to smutné," diví se ostatní uživatelé.

Portál britské BBC kvůli diskuzi oslovil expertku na sociální etiketu Liz Brewerovou. Podle ní není podobné chování běžné, rozhodovat o tom ale smí jen sami rodiče. "Normálně členy své rodiny na rty nelíbáte, pokud nejde o vašeho manžela," potvrdila Brewerová.

"S dětmi je to zvlášť ošidné, rozhodně bych to nedoporučila. Ale je to její dcera a může se k ní chovat, jak uzná za vhodné. Pokud jí to přijde v pořádku, proč ne," dodala odbornice s tím, že také záleží na věku a pohlaví dítěte.

Podobnou diskuzi vyvolala v posledních měsících i fotografie muže, který se koupe se svou dvouletou dcerkou. Kontroverzi vzbudil i snímek otce objímajícího svou dcerku ve sprše, který Facebook odstranil, protože měl porušovat pravidla sítě.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2477 x
Oceněn: 2259 x

Re: Victorie Beckham políbila svoji dceru a sklidila kritiku

Příspěvekod Asce » 15.7.2016 0:10:17

Nevím, jestli mám vůbec chuť ztrácet svůj drahocenný čas nějakou zásadní kritikou takových hlupáků, jako jsou odpírači pusinek s vlastními dětmi. Snad bych se mohl omezit na přání: „Bože, až přijde jejich čas, odpusť jim, neboť nevědí, čeho činí…“

Přeci jen bych ale chtěl vyslovit několik poznámek. Jeví se mi, že toto téma společně s některými dalšími zde nedávno diskutovanými (Učitelka sprchovala prvňáčky, ředitel ji vyhodil, Fotografie holčičky, která kojí panenku, vyvolala pobouření, či Společné spaní rodičů s dětmi) tvoří cosi jako okrajová moře rozsáhlého oceánu. Oním oceánem je pak až štítivý vztah stále větší části společnosti k dítěti jakožto lidské bytosti, která je citově založená. Něco jako: „Fuj, nesahej na to, mohl by sis ušpinit ruce!“ Ale navíc paradoxně doplněno ikonickým kultem. Tedy měli bychom to obdivovat, zahrnovat blahobytem, chránit v železné kleci, vystavovat to na obdiv, institucionalizovanými aktivitami tomu zaplnit volný čas – ale hlavně se k tomu moc nepřibližovat a už vůbec se toho nedotýkat. Pozor – kouše to! No, vlastně ONO ani tak ne, jako ti, co TO sami nemají - či sice mají, ale nebyli nikdy ochotni obětovat svůj osobní čas, své pohodlí, takže nerozumí…
Atributem současné společnosti dospělých je neskutečná přesexualizovanost, která je dána tím, že naše životy již z nemalé části ovládají mamutí nadnárodní obchodní řetězce. A cokoliv okolo erotiky, „lásky“ či přímo sexu se prodává dobře. A tak máme nové svátky jako Valentýn, spoustu různých přípravků, abychom byli sexy, hromady sexistických reklam na kde co, maily plné nabídek na falešnou Viagru… A lidé už pomalu za vším vidí jen ten sex, i když se může jednat o chování, které takové znaky reálně vůbec nemá.

Znovu bych připomenul, že polibek třeba mezi otcem a dcerou, ale i tetičce, kamarádce, byť na ústa, je něco zcela jiného, než polibek milence. Má, pravda, některé společné znaky, ale má i mnoho odlišností. Nerad bych zde zabíhal do detailů, předpokládám, že nám, uvědomělým Pedoňanům, je toto zcela jasné. Pokud muž políbí ženu na ústa, dává jí tím jistou informaci. Tou u ženy, která není milenkou, je asi toto: „Jsi pod mojí ochranou, neboť jsme ze stejné smečky.“ Čím blíže je žena k muži připoutána nějakým svazkem, tím více zde zaznívá i „mám tě rád, záleží mi na tobě.“ A dcera je, či alespoň měla by být, pochopitelně k otci připoutána silnou (samozřejmě neerotickou) láskou. Tím polibkem se neustále ono pouto potvrzuje. Je to něco, jako když se věřící každý den modlí ke svému Bohu. Také nestačí jenom v neděli, na jaře, prostě někdy – pouto je třeba utužovat a potvrzovat. Cit je totiž podobný elektrickému náboji na huňatém svetru, který si stáhnete přes hlavu – nejprve nádherně zajiskří, ale posléze pomalu vymizí do ztracena…

Já si se svými dospělými dcerami dávám nejméně jeden polibek na ústa každý den. Pro ty z vás, kteří nečtou Střípky, raději zopakuji, že mnohokrát dříve v životě jsem se v jistých záležitostech nechoval správně dle zákonů, avšak nikdy to nebylo ve vztahu k dcerám – ty jsou pro mne z hlediska erotiky absolutní tabu. Když se loučíme, protože odcházíme mimo dům, popřejeme si úspěchy v konání a dáme onen polibek. Když se dcery vrátí domů, opět se políbíme, posedíme a zrekapitulujeme si, co den přinesl. Vzhledem k tomu, že dcery jsou již dávno dospělé, tu a tam nám to nevyjde tak jako v dřívějších dobách, ale princip je stále zachováván. Se synem praktikujeme podobné rituály, ale muži se podle mého názoru nemají navzájem líbat, takže místo toho sevřeme pěsti a srazíme se jimi – je to takové drsné, chlapské. Myslím, že oba způsoby dodávají dětem nejen pocit sounáležitosti, ale jsem hluboce přesvědčen, že i jisté sebevědomí. Asi bych tento výrok neuměl zcela objasnit, ale prostě to tak cítím…
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 16.7.2016 18:00:07

Asce píše:Jeví se mi, že toto téma... tvoří cosi jako okrajová moře rozsáhlého oceánu. Oním oceánem je pak až štítivý vztah stále větší části společnosti k dítěti jakožto lidské bytosti, která je citově založená. Něco jako: „Fuj, nesahej na to, mohl by sis ušpinit ruce!“

Člověče Asce, mně to tak nepřijde - možná jsi jen to, co jsi chtěl vyjádřit, napsal poněkud nepřesně... Mně právě přijde, že díky přehnané neprofesionální mediální osvětě v otázkách prevence SZ a boje proti DP se běžná populace začíná dostávat do paranoických stavů, kdy sebemenší náznak tělesnosti a nahoty u dětí považuje za něco nepatřičného, hříšného a šíleně nelegálního. Opravdu mnoha spoluobčanům začíná doslova "hrabat".

Patrné jsou markantní rozdíly mezi kulturami, národy i jednotlivými rodinami. Co někde považují za nevinné projevy rodičovské lásky a něhy, to jinde odsuzují jako pro děti nepatřičné a dětem škodící. I proto zde máme Pedonii, aby nebojácně pojmenovávala všechna (sebevíce diskutabilní) témata kolem dětské sexuality a na základě hlubokých vědeckých poznatků i moudrých vhledů do hlubin dětské duše pomáhala určovat optimální pravidla a zásady, jak se chovat k dětem, aby prospívaly a byly šťastné.

Ani jeden extrém není v pořádku. Děti potřebují mnoho a mnoho krásných, laskavých a něžných dotyků a projevů lásky. Od narození zcela instinktivně své potomky zahrnujeme pusinkami a pohlazeními. Miminka, kterým se po narození nedostává dostatek pozornosti a zejména tělesných dotyků a hlazení, chřadnou a dokonce umírají. Jak někdo může přijít s nápadem, že vlastní děti nemáme pusinkovat na ústa? Vždyť ony to dělají zcela automaticky, přímo instinktivně. Záměrně užívám výrazu pusinkovat, nikoliv líbat, aby někdo rozvášněný hned nemyslel na erotické líbání (francouzské s použitím jazyka).

Již jsem se k tomuto vyjadřoval výše. V budoucnu vypracuji celou sérii témat zabývajících se problematikou pusinkování a líbání dětí. V reakcích na bulvár je škoda psát nějaká moudra. Jen začínám cítit opravdu neskutečný vztek na lidi s vážně narušenou myslí, kteří vidí obscénitu už i v pusinkování (ještě k tomu vlastními rodiči) dětí na pusu. Měli by se léčit, nikoliv psát rozbouřené reakce na sociální sítě - a neomlouvá je ani to, že jsou třeba z Ameriky.

Za mne krátká rada: Pokud se s vámi bude chtít (jakékoliv dítě) líbat, jemně a důsledně jej usměrněte k zavření pusinky. Pokud se bude chtít pusinkovat (a budete ve vhodném - většinou blízkém příbuzenském vztahu k němu), pusinkujte jej tak hodně a tak dlouho, dokud si to bude přát. Pusinek není nikdy dost. Klidně se při tom fotografujte a posílejte ony fotografie na všechny strany, aby lidé pochopili, že u vás je ještě vše v pořádku a že se nebojíte šílených zvrácenců s jejich chorou pseudomorálkou.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.independent.co.uk (David Beckham)
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 14.7.2017 8:53:23

Další článek na toto téma. Detailně jsme se již vyjadřovali, i k paní Reznickové, výše.
Související téma: Dětské pusinky a líbání

Líbáte své děti na ústa? Sexuálně je dráždíte, tvrdí psycholožka! (tn.nova.cz)

Líbat své děti považují rodiče za tu nejpřirozenější věc na světě. Je ale v pořádku, když rodiče líbají na ústa i teenagery nebo dospělé potomky? Podle některých psychologů je to nepřípustné, jiní na tom nevidí nic špatného.

Asi každý si pamatujeme na doby, kdy nám jako malým přišli rodiče dát pusu na dobrou noc, přivítali nás polibkem, když jsme přišli ze školy nebo když nám třeba přáli k narozeninám. Tehdy to nikomu nepřipadalo nevhodné. V současnosti je ale každý projev náklonnosti mezi členy rodiny pod drobnohledem společnosti a rodič už své dítě málem ani nemůže pohladit po vlasech.

Například uznávaná dětská psycholožka Charlotte Reznicková je ve své knize The Power of Your Child's Imagination (Síla dětské představivosti) zásadně proti, píše Daily Mail. Podle ní je naprosto nevhodné, aby rodiče líbali své děti na rty v kterémkoli věku. "Když jednou začnete líbat děti na rty, kdy s tím přestanete?" ptá se. "Když je dítěti pět nebo šest let, jeho sexuální povědomí se začne vyvíjet. Polibek na rty jej může sexuálně dráždit," pokračuje psycholožka.

Tento názor se setkal s velkým množství nesouhlasných komentářů. "Je absurdní, že v tom gestu vidí lidé něco sexuálního," rozčiloval se jeden z odpůrců Reznickové. "Vždycky jsme se líbali a nikdy s tím nepřestaneme, pusa na tvář by mi připadala povrchní," prohlásila matka, která dosud líbá na rty svého sedmnáctiletého syna.

"Dospívají chlapec je si daleko více vědom své sexuality než malé děti, takže bych nedoporučovala, aby ho matka líbala na rty," radí Reznicková. "Děti pozitivně reagují na pohlazení na tváři nebo na ruce, ale rty mají daleko více nervových zakončení a jsou citlivější. Lidé to neradi slyší, ale rty jsou erotogenní zóna, která lehce stimuluje sexuální vzrušení, a to i u malých dětí," tvrdí odbornice.

Ukázalo se taky, že ostatní lidé se cítí trapně, když se na líbání rodičů s dětmi musí dívat. "Můj přítel se s matkou líbá klidně i před školou a ještě k tomu se drží za ruce," svěřila se šestnáctiletá Daisy. Rozpačitý z líbání své manželky s jejím otcem byl i další diskutující: "Je to jejich věc, ale podle mě by líbání na rty mělo být jen mezi dvěma dospělými lidmi, kteří se přitahují."

S názory Reznickové ale nesouhlasí ani někteří další dětští psychologové. "Jsem zásadně proti jakémukoli sexuálnímu zneužívání dětí, ale tohle je o něčem úplně jiném. Jde o to dát dětem najevo, jak jsou pro nás důležité," myslí si psycholožka Emma Kennyová.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.independent.co.uk

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”