Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

V Británii svědčila dvouletá holčička

Odkazy na mediální zprávy s pedofilní tématikou (s uvedením zdroje v závorce), klíčové citace, komentáře a diskuse na dané téma, otevřené dopisy redaktorům, komunikace s širokou veřejností.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

V Británii svědčila dvouletá holčička

Příspěvekod Plyšáček » 20.10.2017 6:10:15

V Británii svědčila dvouletá holčička, násilník dostal deset let vězení (idnes.cz)Soud ve Velké Británii využil možnosti podrobit výslechu teprve dvouletou dívku. Její svědectví dopomohlo k odsouzení muže za sexuální zneužívání dětí. Podle médií se jednalo o svědectví vůbec nejmladšího člověka v britských dějinách.

Policie ani soud nezveřejnily jméno dívky ani odsouzeného. O případu informovala Národní společnost pro prevenci týrání dětí (NSPCC). Výslech dvouleté dívky vedli policisté a pracovníci speciálního oddělení ministerstva spravedlnosti, které se zaměřuje na komunikaci se svědky pod osmnáct let, píše server The Guardian.
Pracovníci oddělení při výslechu radili policistům, jak mají s dívkou mluvit. Malá svědkyně reagovala na základní otázky jako kdo, kde, jak a co. Policisté si také pomáhali papírovými postavičkami, na kterých dívka ukázala, jak ji muž obtěžoval.
NSPCC uvedla, že dívka byla při výslechu velmi statečná. „Je pro nás pozitivní, že byla schopná policii říct, co se skutečně stalo. Chtěli bychom vyzvat ministerstvo spravedlnosti, aby posílalo specializované pracovníky k mnohem většímu počtu podobných případů,“ stojí v tiskovém prohlášení NSPCC.
Podle kriminoložky Joyce Plotnikoffové medializace tohoto případu může odradit mnoho útočníků, kteří cílí na děti. „Často se zaměřují na děti, protože si myslí, že nebudou schopny popsat, co se jim stalo,“ vysvětlila. Spolupráce vyšetřovatelů s experty však podle ní ukazuje, že svědčit mohou i velmi malé děti.
Plotnikoffová dodává, že ministerstvo spravedlnosti bohužel stále opomíjí vyšší investice do výcviku speciálních pracovníků, kteří jsou při práci s malými dětmi klíčoví. Jejich péče se tak dočká jen zlomek případů.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
VIP člen
Příspěvky: 136
Registrován: 2.1.2016 18:41:28
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 12
Děkoval: 508 x
Oceněn: 350 x
Kontaktovat uživatele:

Re: V Británii svědčila dvouletá holčička

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 22.10.2017 11:53:55

idnes píše:Podle kriminoložky Joyce Plotnikoffové medializace tohoto případu může odradit mnoho útočníků, kteří cílí na děti. „Často se zaměřují na děti, protože si myslí, že nebudou schopny popsat, co se jim stalo,“ vysvětlila.


K tomu by se slušelo dodat, že paní kriminoložka mluví o nepedofilních zneužívačích, kteří si vybírají děti jako náhradní objekt proto, že jsou bezbrannější. Pedofilové si vybírají děti proto, že se jim líbí.

Ale když už nějaký pedofil totálně selže a není schopen se ovládnout, měl by si vybrat co nejstarší dítě. U předškolních dětí hrozí, že dobrovolná sexuální aktivita bude posouzena nikoli jako zneužití, nýbrž jako znásilnění se zneužitím bezbrannosti, za což je daleko vyšší trest. A naopak u 14leté "oběti" a chápavého soudce se dá dosáhnout i upuštění od potrestání kvůli nulové společenské škodlivosti.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Administrátor
Příspěvky: 3595
Registrován: 16.12.2015 20:40:20
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1964 x
Oceněn: 7562 x
Kontaktovat uživatele:

Re: V Británii svědčila dvouletá holčička

Příspěvekod Plyšáček » 23.10.2017 8:38:33

Rád bych jen poznamenal, že pro výslech malých dětí musí být člověk mimořádně odborně vyškolen.
Jakákoliv návodná otázka (otázka obsahující v sobě již náznak "správné" odpovědi) může celou výpověď znehodnotit.

Byl bych schopen, pokud bych chtěl provádět intriky, provést "znalecký" výslech dvouletého děvčátka s v podstatě jakýmkoliv nereálným závěrem. Kupříkladu takovým, že se spikla s bandou mimozemšťanů, uřízla si křídla a potom navštívila Bílý dům v přestrojení za Jamese Bonda. Nebo třeba takovým, ve kterém by se doznala, že je chlapečkem, který čůrá okem.

Zkrátka malému dítěti můžeme podstrčit v podstatě jakoukoliv verzi reality a ono se ji naučí a potom o ní bude věrohodně vypovídat. A i tu scénku s papírovými panáčky se správně naučí. Nezpochybňuji odbornost a objektivitu soudních znalců. Jen upozorňuji na nebezpečí chybného postupu.
Uživatelský avatar
Asce
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 16.12.2015 18:13:48
Pohlaví: muž
Povolání: IT služby
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2925 x
Oceněn: 3048 x
Kontaktovat uživatele:

Re: V Británii svědčila dvouletá holčička

Příspěvekod Asce » 23.10.2017 13:12:06

Plyšáček píše:...Zkrátka malému dítěti můžeme podstrčit v podstatě jakoukoliv verzi reality a ono se ji naučí a potom o ní bude věrohodně vypovídat. A i tu scénku s papírovými panáčky se správně naučí. Nezpochybňuji odbornost a objektivitu soudních znalců. Jen upozorňuji na nebezpečí chybného postupu.

Tak jistě nikoho nepřekvapím, že já naopak zpochybňuji odbornost a objektivitu soudních znalců, kteří provádějí podobná "vyšetření". Kdyby byli skutečnými odborníky, tak by, podle mne, takové vyšetření museli odmítnout. Přesně z toho důvodu, o kterém, Plyšáčku, hovoříš. Riziko, že podsunou otázku, která v tak malém dítěti vyvolá jinou asociaci, než předpokládají oni testovatelé, a současně i obráceně, že naopak oni vyhodnotí danou výpověď jinak, než jak ji dítě k nim vyslalo, je dle mne dramatické. A to zde nehovořím naprosto nic o zlém úmyslu. Jen o problému přijetí a zpracování informace tak malým dítětem a o problému správné interpretace toho, co dítě prezentovalo. Je to logické. Dvouleté dítě vnitřně žije ve zcela jiném světě, než běžný dospělý člověk. Psychologové a podobní vzdělanci také žijí ve zcela jiném světě, než běžný dospělý člověk - viz např. Mackem vložený článek Diagnostikování CAN - analýza dětské kresby, ve kterém vážně míněnou interpretaci barev musí jako pavědecký blábol odmítnout každý, kdo se nad předmětnými tvrzeními reálně zamyslí.

Jsem proto přesvědčen, že ve zdrojovém článku nejsme ani tak svědky toho, jak byl usvědčen pachatel trestného činu, ale daleko spíše jednoho z mnoha středověkých aktů upálení čaroděje - jen v modifikaci pro 21. století. Jen na okraj bych chtěl připomenout, že v čarodějnických procesech vždy šlo hlavně o skryté upevnění moci vrchnosti prostřednictvím strachu, ale současně o ukojení touhy mas po krvi, tím vybití jejich frustrace a snížení potřeby tuto si vybít na oné vrchnosti.

Zpět na “REAKCE NA MÉDIA”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti